Інформуватимуть замість штрафів: скільки часу дали підприємцям на очищення фасадів Рівного від реклами і «страшних» вивісок
«Гідра несмаку, совковості та вандалізму пручається, але її треба душити всіма можливими способами», – писав півтора року тому маркетолог Павло Алексєвич про рясно всіяні вивісками рівненські вулиці.
У 2018-му Павло, з ініціативною групою рівненських маркетологів, дизайнерів, юристів, розробив «Порядок розміщення вивісок у Рівному». Міськвиконком затвердив його 13-го листопада 2018 року.
Ми перевіряли, що змінилося завдяки цьому Положенню цьогоріч у серпні. А наприкінці листопада відвідали пресконференцію. Її провели, бо вже минув рік, відколи діють нові правила для вивісок. Ось що ми там почули.
– Завдяки затвердженому порядку розміщення вивісок ми розмежували поняття «вивіска» та «реклама». Тому тепер маємо три типи конструкцій – вивіски, якщо вони відповідають нормам, рекламу, на розміщення якої потрібен дозвіл, та все решта – самовільно розміщені конструкції, – пояснює рівненський маркетолог Павло Алексєвич.
Заступник міського голови Рівного Віталій Герман розповідає, що, за правилами, для встановлення вивіски не потрібні ніякі дозволи – достатньо лише погодження архітектора та дизайнера, до якого звертатиметься підприємець.
За Порядком про розміщення вивісок, до кінця листопада 2019-го вивіски мали впорядкувати на вулицях Соборній – від вулиці Київської до Дубенської, 16 Липня і Симона Петлюри.
До середини 2020-го року – на черзі ще 30 вулиць, їх перелік можна подивитися тут на 11-й а 12-й сторінках. У подальшому – переходитимуть на інші вулиці.
А ось так частково розчистили фасад на будинку по вулиці Соборна, 57. Залишилася лише вивіска обласної комунальної книгарні, яка орендує приміщення в міста.
За невідповідні вивіски на частині вулиці Соборної, вулиці 16 Липня та Симона Петлюри мали почати штрафувати з кінця листопада цього року (на решті вулиць мають почати за рік та два). Однак поки цього не робили.
Як пояснив Віталій Герман, підприємцям ще вирішили дати час для впорядкування вивісок – протягом першого кварталу наступного року. Для цього підприємців додатково інформуватимуть про необхідність привести вивіски до порядку.
Якщо вимоги не будуть виконувати – проводитимуть примусовий демонтаж та накладатимуть штрафи (які, нагадаємо, складатимуть від 340 до 1700 гривень). Штрафами займатимуться працівники Управління містобудування та архітектури.
Проте поки що, каже Віталій Герман, спочатку намагаються переконати підприємців, щоб ті дотримувались правил.
Водночас у міській раді, за словами Віталія Германа, передбачили фінансування на демонтаж вивісок тих підприємців, які не хочуть їх прибирати власними силами. Саме так уже вчинили із фасадом будинку на вулиці Соборній, 57 у грудні 2018 року.
– Штрафи і демонтаж – не наша основна робота, – каже Віталій Герман. – Основне – це роз’яснювати підприємцям, чому вивіски мають відповідати нормам.
Дехто з підприємців не відразу визнав затверджені стандарти. Зокрема, двоє намагалися скасувати Порядок розміщення вивісок через суд: рівненський підприємець Юрій Пантелєєв, якому демонтували конструкцію із зовнішньої реклами, та фірма львів’янина Андрія Лопоші «АВЛ-дизайн».
В обох випадках суд відмовив їм у їхніх вимогах.
Тож надалі, за словами Віталія Германа, у першу чергу впорядковуватимуть вивіски на вулицях 16 Липня та Симона Петлюри.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти