Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (ВІДЕО)

Отця Юрія, після корупційного скандалу, не пускають у власний храм
Джерело
ТСН

У церкві, як і в мирському житті, процвітає корупція. Тих, хто не згоден давати хабара, відлучають від церкви і позбавляють сану.

Отця Юрія після корупційного скандалу не пускають у власний храм.

Для того, щоб отримати сан священика необхідно заплатити хабар більше тисячі доларів, вартість парафії у церкві оцінюють кількістю будинків. У багатому селі вона обійдеться у півтисячі доларів.

У Рівному кілька відлучених від церкви священиків*, котрі не погодилися давати хабарі*, семінарист та віряни створили ініціативну групу, щоб захистити свої інтереси*. Вони пишуть листа до найбільших конфесій*, вимагаючи чесного церковного суду.

Наприклад отець Юрій, котрий 12 років прослужив священиком у церкві на Рівненщині, позбувся приходу через те, що наважився розповісти про корупцію у церковних колах.

«У нас все продається і купляється: сан, прихід , нагорода», – каже отець Юрій.

Після цього йому заборонили служити і навіть заходити на територію свого колишнього храму.

Випускника семінарії Тараса відлучили від спілкування з церквою, коли він відмовився платити, щоб отримати сан священика*. Старші учні семінарії ще з першого курсу розповідали, що за отримання сану треба заплатити чималі гроші.

За словами отця Василя, котрий на хабар погодився, він заплатив 600 доларів за отримання парафії, та 300 за хіротонію, 150 доларів за висвячення на диякона і ще 150 – у священики. Ті, хто опікувався корупційною схемою, навіть назвали імена тих, кому підуть гроші. Серед яких владика Євсевій.

Проте після отримання приходу, отець Василь поправив там лише півроку, після чого його позбавили роботи. У його вагітної на той час дружини після цього стався викидень.

Зі свого боку, владика Євсевій запевнив, що всі слова про хабарі – наклеп, а головний інтриган - колишній отець Юрій, який, за словами владики, навіть не має документів, котрі підтверджують його сан.

Предстоятель Української православної Церкви Московського патріархату, Блаженнійший Митрополит Володимир заявив, що корупції в його патріархаті немає. За його словами, парафію дають колегіальним рішенням.

«Тут хабара треба було багато дати, бо в нас 12 членів синода», – пояснює він.

Глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар визнав, що у корумпованому суспільстві можлива корумпована церква.

«Деякі з цих закидів можуть бути оправдані, і тому в церкві існують певні механізми контролю», – розповів кардинал.

Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що розмови про корупцію є, але доказів немає. Проте впевнений, що чинити суд і карати винних має лише церква.

За якою схемою дають парафії і скільки вони коштують, дивіться у сюжеті ТСН

*P.S.  Рівненське агентство журналістських розслідувань відзначило таким шрифтом твердження, які перекручені або переплутані (очевидно не навмисно) журналістами ТСН і не відповідають дійсності.

Уточнення Рівненського агентства журналістських розслідувань:

  • кілька відлучених від церкви священиків* –  насправді ці священнослужителі наразі не відлучені від Церкви, а заборонені в служінні.
  •  
  • котрі не погодилися давати хабарі* – саме цим священнослужителям не пропонували платити хабарі.
  •  
  • щоб захистити свої інтереси* – ці священнослужителі отримували платню і не мали ніяких суттєвих проблем (лише отця Юрія Велігурського понизили в посаді, але це було задовго до початку діяльності Церковно-громадської ініціативи).
  •  
  • Таким чином майже всі учасники Церковно-громадської ініціативи не були ущемлені в своїх правах. За їхніми словами, вони взялися за цю справу через те, що їм не байдуже було, що коїться в Церкві, а поштовхом до початку діяльності стали прямі і непрямі свідчення семінаристів та священнослужителів, які отримали кілька членів майбутньої ініціативи.
  •  
  • Вони пишуть листа до найбільших конфесій* –- листи надсилалися патріарху Філарету, митрополиту Євсевію, а потім всім рівненським парафіям УПЦ КП, українським православним братствам, духовним навчальним закладам та єпархіям в Україні. Всі вони належать до однієї конфесії – УПЦ КП.
  •  
  • коли він відмовився платити, щоб отримати сан священика* – безпосередньо Тарасу Рябчевському ніхто не пропонував платити хабаря за отримання сану. Він не має сану і наразі не одружений і не монах, а неодружений не може отримати сан священика (окрім монаха).

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте