Кабінети або open space – яке планування офісу краще?

Вибираючи планування офісу, потрібно керуватися не модою і вподобаннями керівництва, а практичним підходом. Адже офіс – це не картинка для реклами вашої компанії а, перш за все, простір для організації співробітників, де їм має бути комфортно працювати, відпочивати і взаємодіяти.

Сьогодні спостерігається справжня боротьба між інтер'єрними рішеннями в класичному кабінетному стилі і модними open space. Неможливо однозначно сказати, що краще. Все залежить від специфіки роботи компанії:

  • організації та відділи, націлені на активну роботу з людьми – вибирають open space (колл-центри, інтернет-провайдери, компанії з продажу);
  • якщо робочий процес має на увазі зосередженість і самоту, краще окремі кабінети (видавництва, дизайнерські бюро, фінансові та аудиторські фірми).

Незалежно від бажаного планування, в цьому питанні неприпустимий аматорський підхід.

Краще замовити дизайн офiсу у професiоналiв, які розроблять детальний макет з розташуванням всіх меблів, декору, перегородок і кабінетів з урахуванням не тільки ваших побажань, але й сучасних стандартів і нормативів облаштування офісних приміщень.

опен спейс

Особливості офісів відкритого типу або open space

Цей тип офісів сьогодні найбільш затребуваний і має на увазі розміщення всіх співробітників в одному або декількох залах. Для керівництва виділяються окремі кабінети, які зазвичай роблять зі скляними стінами або 1 стіною з жалюзі. Переваги цього планування:

  • співробітникам легко комунікувати, обмінюватися ідеями;
  • забезпечується хороша циркуляція повітря і економічне кондиціонування;
  • відвідувачам легко знайти потрібного представника компанії, не блукаючи по кабінетах;
  • максимальне використання площі, так як стіни займають досить багато квадратних метрів.

Якщо ви обираєте такий тип планування, віддайте перевагу мобільним перегородкам і меблям. Так ви зможете в будь-який момент перебудувати простір під поточні завдання.

Наприклад, згрупувати столи тих співробітників, які працюють над однією ідеєю, швидко організувати мобільний переговорний кабінет на необхідну кількість присутніх, зонувати простір для проведення тренінгів тощо.

Перегородки можуть бути виготовлені зі скла, гіпсокартону, пластику.

Сучасно виглядають open space офіси взагалі без перегородок, зі столами хитромудрої форми, які стоять острівцями по кілька штук. Це створює креативну, мотивуючу до нестандартних ідей атмосферу.

опен спейс

Якщо дозволяє корпоративна політика та специфіка діяльності, відкриті простори - ідеальне місце для втілення оригінальних ідей декору. Відмінно розбавляють формальну атмосферу натуральні пальми у великих діжках, яскраві крісла-мішки, 3D малюнки на стінах та інші незвичні для офісного простору елементи.

Особливості кабінетного планування офісу

Кабінети підходять тим компаніям, робота яких спрямована не на командну складову, а на продуктивність кожного співробітника. Закриті робочі кабінети зазвичай мають площу близько 10 м2 і розраховані на розміщення одного або декількох співробітників. Переваги офісних планувань кабінетного типу:

  • тиша;
  • конфіденційність;
  • комфорт.

Якщо співробітники open space нерідко змушені ділити між собою частину меблів, техніки і обладнання, то в кабінеті кожен отримує індивідуальний комплект всього необхідного.

Незважаючи на те, що сьогодні це не найпопулярніший і не найвигідніший тип планування, деякі організації і відділи можуть повноцінно функціонувати тільки в таких умовах.

Наприклад, бухгалтерія, юристи, топ-менеджери.

Також кабінети необхідні, коли важливо дотримуватися приватності - в медичних установах, адвокатських конторах, відділах кадрів.

кабинет

Компромісний варіант

Перекрити недоліки обох планувань легко, якщо вибрати облаштування офісу змішаного типу. Змішане планування офісу розробляється індивідуально, з урахуванням кількості співробітників, їх зайнятості та специфіки роботи. Найпростіша схема: основна маса працівників розміщується в open space, а керівництво, бухгалтерія, HR отримують свої кабінети.

Також в окремих кабінетах зазвичай роблять конференц-зал, приймальню, кухню і зону відпочинку. Щоб мінімізувати відчуття ізоляції, стіни роблять не глухими, а скляними. Це затребуваний варіант у великих корпорацій, де є кілька відділів з різними напрямками діяльності.

З огляду на всі доступні варіації планувань, а також багатий вибір офісних меблів і сучасні можливості її комбінації - легко організувати простір для комфортної роботи таким чином, щоб він ще й стильно виглядав. Причому для цього не обов'язково мати у своєму розпорядженні колосальні бюджети.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте