«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Klichuk
Депутат Рівнеради

Команда Шакирзяна, очевидно, вирішила знищити рівненські тролейбуси

Згідно з прийнятою у 2020 році Програмою розвитку міського електротранспорту міста Рівного на 2021-2025 роки для підтримки можливості «Рівнелектроавтотранс» потрібно щороку інвестувати 120 мільйонів у оновлення тролейбусного парку, а також 25 мільйонів у контактну мережу. Щороку. Натомість, за останні 4 роки не купили ЖОДНОГО тролейбуса.

Як наслідок, кількість «живих» тролейбусів скоротилася з 89 до 71-го. Тобто, за рік в середньому парк скорочується на майже 4 тролейбуси. Збільшився і середній вік тих, які лишилися, не помолодшав.

Не вкладають достатніх коштів і в енергогосподарство (контактна та кабельна мережа, тягові підстанції).

Це скрін з програми, яка не виконується через небажання більшості Шакирзяна її фінансувати

Не вирішивши попередніх проблем знову «пхають» маршрутки

Через війну та інші чинники зменшилася кількість водіїв. І що робить команда Шакирзяна і «Рівне разом»? Купили 20 невеликих маршруток в кредит по ціні 3,2 мільйона. Більшість з яких простоювала понад півроку, водіїв не було, маршрути були не визначені, документи не оформлені, натомість проценти по кредиту потрібно було сплачувати. Оце господарники.

Врешті, частину водіїв тролейбусів змусили їздити на маршрутках. Самі маршрутки згенерували підприємству величезні збитки, як наслідок, значно скоротилися можливості ремонтувати тролейбуси, що, в свою чергу, ще погіршить ситуацію, а значить все менше людей зможуть пересуватися громадським транспортом.

Не кажу вже про те, що в цих комунальних маршрутках не передбачили пільгу для проїзду школярів і студентів на 2024 рік. Влада вирішила просто зекономити на дітях.

На сесію в четвер 17 жовтня 2024 року в проект змін до бюджету включили пропозицію виділити ще 18 мільйонів на закупівлю додаткових 5 маршруток, та намагають просунути згоду на ще один кредит у розмірі 18 мільйонів.

Аргументи такі: «був один день коли не було електрики і тоді «маршрутки врятували місто». Цей «порятунок» полягав у тому, що на кожному з популярних тролейбусних маршрутів працювали 3-4 маршрутки замість 10-12 тролейбусів, як зазвичай, а самі автобусні маршрути, передбачені для них, не працювали. А інші 364 дні? Та то таке…

І далі не вирішені проблеми з водіями, майданчиком для паркування, технічними можливостями для обслуговування.

Як інші міста?

Після початку повномасштабного вторгнення місто-побратим Люблін нам пропонував 20 вживаних тролейбусів Соляріс за ціною 1,6 мільйони за одиницю, але Рівне відмовилося, і їх швиденько викупила Вінниця.

Минулого року 4 таких же Соляріси з Чехії, але з автономним ходом, по ціні 1,2 мільйони перехопили Чернівці, а наше місто знову не скористалося можливістю.

В цей час Івано-Франківськ домовився із містом Зальцбург (Австрія) та придбав практично всі зічленовані тролейбуси Graf & Stift, 17 з яких були відносно сучасними машинами з низькопідлоговим входом в частину дверей, а на додачу – за символічною ціною найближчим часом отримають партію тролейбусів Шкода-24Тр з чеського міста Їглави.

Серйозно займається питанням оновлення рухомого складу Хмельницький – протягом останніх двох років закуплялися вживані тролейбуси Шкода-24Тр та 25Тр з Чехії та Словачинни, а наступного року отримають нові тролейбуси по програмі співпраці з ЄБРР. От дурні, не в курсі про маршрутки чи що.

***

За моєю інформацією, нині очільники міста змушують керівника «Рівнеелектроавтотранс» мовчати про нестачу тролейбусів та водіїв, мовчати про збитки і проблеми рішення з маршрутками, натомість вимагають хвалити мудрі рішення партії і її лідера. На жаль, бажання того спокійно досидіти до пенсії переважило інтереси підприємства і рівнян.

Що потрібно робити

Нещодавно Громадська мережа «Опора» замовила транспортного експерта Антона Гагена дослідити ситуацію в Рівному і дати рекомендації.

Він чорним по білому написав – оновлюйте тролейбусний парк, розвивайте контактну мережу, приберіть маршрутки з магістральних вулиць на другорядні, співпрацюйте з приватниками, купуйте великі тролейбуси, навіть спарені, з гармошкою, і пускайте їх центром. І навіть дав контакти швейцарців, які можуть допомогти дістати такий транспорт якщо не задарма, то задешево.

Детальніше про це читайте в матеріалі: Що не так із громадським транспортом Рівного і як це можна виправити

А що натомість, команда Шакирзяна знову закладає в бюджет додаткові кошти на маршрутки. Як то кажуть в народі, дивлюсь в книгу (рекомендації, програми), бачу фігу.

Як наслідок, проблеми з транспортом лише поглиблюються. І якщо не почати змінювати ситуацію вже сьогодні, то на тролейбуси в Рівному можна буде подивитися лише в музеї, натомість по годині-півтори стояти в заторах.

***

Пропозиції від спеціаліста із транспортного планування та міської мобільності Антона Гагена, підготовлені влітку 2024 року на замовлення ГМ «Опора» щодо порядку наступний дій для міста Рівне:

1. Підготовка технічного завдання та закупівля послуг з розробки Плану сталої міської мобільності (рішення про початок розробки ПСММ прийнято, але фактично воно не виконується – С.К.).

2. Початок діалогу з європейськими містами-операторами тролейбусних систем та міжнародними організаціями (зокрема, SECO) для отримання від них вживаного рухомого складу. Це дозволить оновити найстаріші тролейбуси в Рівному та поповнити парк до кількості, необхідної для здійснення транспортної роботи. Крім цього, доцільно розглянути отримання зічленованих тролейбусів, які дозволять розвантажити центр міста.

3. Підготовка технічного завдання та організації облаштування в Рівному електронної системи оплати проїзду – обов’язково з запровадженням пересадкових квитків

(близько 2 років тому, за наполяганням фракції «Голос», пункт про початок впровадження електронного квитка було включено в транспортну програму, але замість звіту про виконання цієї програми нещодавно Віктор Шакирзян оголосив про свою, нібито, якусь нову ініціативу. Ну нехай, але без впровадження пересадкових квитків так званий електронний квиток буде просто способом безготівкової оплати за проїзд, на чому зароблятиме «своя фірмочка» – С.К.).

4. Провести аудит безбар’єрності на зупинках громадського транспорту в частині можливості рухомого складу під’їхати впритул до бордюру, достатності довжини зупинок та мінімізації перепаду висот між платформою зупинки (тротуаром) та підлогою рухомого складу.

5. Розпочати діалог з приватними перевізниками щодо впровадження "чернігівського" та "тернопільського" досвіду з оплати транспортної роботи (детальніше в рекомендаціях)

6. Провести оптимізацію тролейбусних маршрутів No11, No12 та автобусного маршруту No1 для підвищення якості обслуговування мікрорайону Північний та району вулиці Міцкевича, а також для випробування нового підходу співпраці з приватними перевізниками (детальніше в рекомендаціях).

7. Розробити проєкт з реалізації коридорів громадського транспорту – розробити схеми ОДР, в разі необхідності внести невеликі корективи в геометрію покриття, розробити проєкт транспортно-пересадкового вузла Соборна-Міцкевича.

8. Здійснити оптимізацію маршрутної мережі громадського транспорту.

Ми це пропонуємо, натомість команда в.о. міського голови робить практично протилежне. Пора міняти?

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте