Чому Рівне все одно купуватиме дизельні маршрутки: відповідь на петицію екоактивіста
Виконуючий обов’язки міського голови Рівного не вбачає доцільним скасовувати рішення про купівлю в кредит 100 дизельних комунальних мікроавтобусів, протягом 5 років. Це є у відповіді на петицію члена ради громадської організації «Екоклуб» Іллі Єременка, який намагався переконати депутатів у неекологічності та неефективності такого транспорту.
Посадовці навели аргументи «за» комунальні маршрутки, а екоактивіст розкритикував ці аргументи за недалекоглядність і відсутність стратегічного бачення розвитку громадського транспорту у Рівному.
Недоцільно скасовувати рішення
Петиція члена ради громадської організації «Екоклуб» Іллі Єременка «Зупинити закупівлю дизельних маршруток для Рівного задля розвитку дійсно зручного міського транспорту» за півтори доби набрала потрібну кількість голосів (250) для того, щоб влада зобов'язана була на неї відповісти.
Мета петиції – скасувати два рішення Рівненської міської ради від 26 вересня 2023 року, якими депутати дозволили комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» купити в кредит 100 дизельних комунальних мікроавтобусів, протягом 5 років.
13 жовтня з'явилася відповідь на петицію екоактивіста із підписом виконуючого обов’язки міського голови Рівного, секретаря Рівнеради Віктора Шакирзяна. Готував відповідь начальник Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима.
Відповідь на трьох сторінках, але її суть можна переповісти одним реченням: «…враховуючи висновки спеціалістів Департаменту інфраструктури та благоустрою Рівненської міської ради, не вбачається доцільним скасування рішень Рівненської міської ради...».
Закупівля маршруток набагато дешевша
Посадовці у відповіді наводять низку аргументів чому малогабаритні комунальні автобуси на дизпаливі дуже потрібні Рівному:
- усі містяни, зокрема й ті, які знаходяться у більш віддалених точках нашої громади, матимуть змогу користуватися сучасними комфортними пасажирськими автобусами;
- автобуси покращать ситуацію з транспортом у громаді;
- ці малогабаритні автобуси такі ж безпечні, як і великогабаритні. Вони мають сертифікат, який засвідчує їхнє призначення для перевезення пасажирів;
- закупівля автобусів дозволить забезпечити якісне та вчасне перевезення пасажирів у віддалені райони міста, зокрема: Золотіїв, Басів Кут, Тинне та Квасилів;
- за рахунок автобусів більшої пасажиромісткості, буде зменшена кількість рухомого складу на маршрутах міста, що призведе до зменшення негативного впливу на навколишнє природне середовище;
- закупівля маршруток набагато дешевша, аніж створення та модернізація інфраструктури електромереж для тролейбусів;
- при відсутності електроенергії, автобуси зможуть замінити непрацюючі без електрики тролейбуси на ключових маршрутах, забезпечуючи безперервність громадських перевезень;
- Рівненська громада не має власних маршрутних автобусів комунальної власності, які могли б забезпечити евакуацію населення;
- автобуси спеціально обладнані для перевезення людей з інвалідністю, оскільки є низькопідлоговими, а також вони обладнані пандусом і спеціальними місцями для інвалідних візків. Бо приватними маршрутками провести евакуацію людей з інвалідністю буде неможливо;
- нові автобуси відповідатимуть екологічним стандартам Євро-5, що є кроком до збереження навколишнього середовища та підтримки здоров'я громадян.
Дивіться також: «Заткнути глухі райони дешевими відрами»: тендер на 20 маршруток для Рівного оголосили під конкретного виробника
Йдуть найпростішим, але неправильним шляхом
Автор петиції, екоактивіст Ілля Єременко розповідає, що така відповідь міської ради його не здивувала, адже, керівництво міста вже давно ігнорує незручні думки мешканців громади.
– Аргументи, наведені в відповіді, підтверджують бажання міста йти найпростішим, але не завжди правильним шляхом. Місто планує значну інвестицію, і думає про неї лише в межах одного року – лише за таких умов частина наведених у відповіді аргументів має сенс.
Відкритими лишаються питання наявності водіїв для такої кількості маршруток та відсутності програми сталої мобільності у Рівному загалом.
Щодо викидів, то ще з 2014 року в ЄС для дизельних двигунів діє стандарт Євро-6, що передбачає вищі вимоги, ніж «екологічні» Євро-5, що збирається купити місто, – ділиться своєю позицією для читачів «Четвертої влади» Ілля Єременко.
Комунальне підприємство «Рівнеелектроавтотранс» уже оголосило тендер на закупівлю першої партії 20-ти малогабаритних автобусів. Тендер запланований на 19 жовтня і вимоги до закупівлі описані таким чином, що під них підходять мікроавтобуси одного виробника.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти