Конкурс під ялинку і фальшива «громадськість»: хто обиратиме керівника рівненської «швидкої»

До спеціально створеної конкурсної комісії з обрання керівника Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф увійшли троє представників «громадськості» з яких два депутати від партії «Свобода» та один лікар пов'язаний з цією партією. Зважаючи, що один з претендентів на посаду теж свободівець, виникає конфлікт інтересів
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Керівників обласних медичних установ обирають на конкурсах спеціально створені під кожен конкретний випадок комісії.

В історії з Обласним центром екстреної допомоги цю комісію створили, потім вона не зібралася на засідання, потім частину її членів від облради переобрали нібито через те, що після місцевих виборів склад ради змінився (хоча й першу версію комісії затверджували вже після виборів).

Наступне засідання, на якому розглядатимуть кандидатів на посаду очільника Центру екстреної допомоги призначене на 30 грудня.

Що сталося

Щоб обрати керівника Центру екстреної медицини, 16 листопада сформували комісію з дев’яти членів: трьох представники Рівненської облради (бо це орган управління для обласних медзакладів); трьох представників Центру екстреної медицини та трьох представників «від громадськості» – тобто людей, які працюють у громадському секторі сфери охорони здоров’я чи запобігання корупції.

Розпорядженням голови облради від 17-го листопада до комісії входили:

Від обласної ради:

  • Валерій Редько – голова комісії, депутат від партії «За майбутнє» у Рівненській обласній раді, сімейний лікар у Березівській лікарській амбулаторії Сарненського району. Проживає у селі Березове (на час призначення в комісію був депутатом обласної ради від «Європейської солідарності»).
  • Оксана Лозова – секретарка комісії, голова фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» в обласній раді, завідувачка структурного підрозділу відділення педіатрії №2 у Рівненській обласній дитячій лікарні. 
  • Ярослав Романюк – на час призначення – безпартійний депутат Рівненської обласної ради від партії «Конкретних справ», лікар у Сарненській центральній районній лікарні.

Від «громадськості»:

  • Ігор Дундюк – представник Рівненської обласної громадської організації «Асоціація хірургів Рівненщини», заступник головного лікаря з лікувальної роботи за хірургічним профілем Рівненської центральної міської лікарні. У 2010 році Ігор Дундюк балатувався від ВО «Свобода».
  • Євгеній Іванішин – представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація», депутат міської ради від партії «Свобода», посадовець обласної ради.
  • Олександр Гомон – депутат Рівненської обласної ради від партії «Свобода», представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація».

Представники трудового колективу «швидкої»:

  • Олександр Рудик – завідувач Єдиної оперативно-диспетчерської служби Центру екстреної меддопомоги.
  • Лариса Яремчунь – старша фельдшерка Сарненської станції екстреної медичної допомоги.
  • Любов Волинець – старша лікарка Рівненської станції екстреної медичної допомоги.

Зі слів працівниці пресслужби облради Ольги Соколовської, членів комісії від громадськості та від медзакладу затверджує постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Анонс про формування комісії, з її слів, був на сайті облради, але опісля його звідти прибрали. Перше обрання представників від громадськості та Центру екстреної медицини було 26-го жовтня.

Якщо у 2018-му пошук представників громадськості набув суспільного резонансу і на ці посади подавалося чимало відомих громадських діячів, то цього разу все відбувалося максимально тихо і непомітно.

Як вибирали представників громадськості у цю комісію в 2018-му: Цікаве тільки починається: хто обиратиме очільників щонайменше трьох ключевих закладів охорони здоров‘я Рівненщини

Про циркову феєрію у Рівному зі «створення комісії по призначенню головних лікарів обласних закладів»

Хто на Рівненщині тепер обиратиме головних лікарів

Цього разу подали документи п’ятеро охочих:

Ігор Дундюк (представник Рівненської обласної громадської організації «Асоціація хірургів Рівненщини», заступник головного лікаря з лікувальної роботи за хірургічним профілем Рівненської центральної міської лікарні. У 2010 році Ігор Дундюк балатувався від ВО «Свобода»).

Євгеній Іванішин (представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація», депутат міської ради від партії «Свобода», посадовець обласної ради).

Людмила Целюк (громадська організація «Рівненська обласна асоціація сестер медичних», головна медична сестра у комунальному закладі «Рівненський районний центр ПМСД» Рівненської районної ради).

Людмила Романішина-Лановська (голова громадської організації «Асоціація сестер медичних Рівненської області»),

Ольга Романчук (громадська організація «Сприяння розвитку охорони здоров’я»).

Пройшов лише Ігор Дундюк.

Менше ніж за місяць знову обирали представників від громадськості, адже у Центрі екстреної допомоги за першим разом не змогли делегувати трьох працівників від колективу й обласна рада оголосила повторне формування комісії.

16-го листопада членами від громадськості стали троє людей пов'язаних з ВО «Свобода»: Ігор Дундюк, Олександр Гомон (депутат Рівненської обласної ради від партії «Свобода», представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація») та Євгеній Іванішин.

Ігор Дундюк, представник лікарської громадськості пов'язаний з партією «Свобода». Фото з фейсбук-сторінки
Олександр Гомон, депутат облради, член постійної депутатської комісії, яка обирає представників громадськості для відбору керівників медзакладів і водночас представник громадськості в комісії з обрання керівника «швидкої». Фото з фейсбук-сторінки
Євгеній Іванішин, депутат міської ради від партії «Свобода» і водночас представник громадськості в комісії з обрання керівника «швидкої». Фото з фейсбук-сторінки

9-го грудня мав відбутися конкурс на посаду очільника Центру екстреної медицина, але ніхто зі членів комісії туди не прийшов.

Від 20 листопада до 4 грудня тривав прийом документів на конкурс на посаду керівника Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Подалися на конкурс завідувач навчально-тренувального відділу цього центру Андрій Стахнюк, медичний директор центру Олег Гикавчук та тимчасово виконувач обов'язків директора центру, член партії «Свобода» Андрій Бортнік.

15-го грудня трьох представників комісії від облради переобрали.

Оксана Лозова від «Радикальної партії Ляшка» лишилася членкинею і секретаркою комісії, замість Валерія Редька головою став Ігор Ясенюк (депутат від партії «За Майбутнє»), а замість Ярослава Романюка – Катерина Самардак від «Європейської солідарності».

Працівниця пресслужби облради Ольга Соколовська пояснила, що представників від громадськості та від Центру екстреної медицини у комісії переобирати не будуть і що для конкурсів, які проводитиме комісія для інших медустанов, представники від громадськості та колективів будуть інші, а депутати від обласної ради незмінні.

Представників від громадськості обирає постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства.

До цієї комісії, станом на 15 грудня, входять:

  • Юрій Білик, заступник головного лікаря з хірургічної допомоги Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука, лікар-уролог, депутат облради від «Радикальної партії Олега Ляшка».  
  • Світлана Богатирчук-Кривко, тимчасово безробітна депутатка облради від «Європейської солідарності».
  • Олександр Гомон, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода», директор у Рівненському міському центрі комплексної реабілітації осіб та дітей з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату «Крок». Який водночас виявився представником громадськості в комісії з обрання керівника «швидкої».

21-го грудня відбулося перше технічне засідання комісії з членами нового скликання ради.

Голова комісії Ігор Ясенюк, запитав, кого з претендентів працівники екстренки бачать на посаді голови закладу. Любов Волинець почала розповідати про Андрія Бортніка, який нині тимчасово виконує обов’язки директора. Присутні були 8 із 9 членів комісії. Не було Катерини Самардак. Технічне засідання тривало 10 хвилин. Наступне конкурсне засідання призначили на 10 ранку 30 грудня.

Дивіться також: Операція «Б»: кримінал у рівненській «швидкій». Як з кримінального провадження про зловживання коштами зник головний лікар

Ми поцікавились у голови комісії Ігоря Ясенюка, як буде відбуватися конкурс та чи не вбачає він перешкоди для неупередженої роботи комісії у тому, що кілька її членів та один із претендентів на посаду очільника Центру екстреної допомоги належать до партії «Свобода».

– Ми будемо заслуховувати кожного з претендентів та спілкуватись з ним і вже тоді вирішимо, кого рекомендували на засідання сесії обласної ради. Багато технічних нюансів визначені законом, зокрема, вимоги до освіти претендентів, стажу роботи не менше 7 років і так далі.

– Я ще не ознайомився, хто є хто в плані політичної приналежності, тому що цей склад комісії дістався нам у спадок. Я не знаю, хто з якої партії і хто кому симпатизує, і це ми точно до уваги брати не будемо. Мене як голову цікавлять професійні якості, щоб людина хотіла робити цей заклад кращим, – каже Ігор Ясенюк.

Менеджерка групи «Реформа системи охорони здоров'я» Реанімаційного пакету реформ Світлана Бубенчикова каже, що нічого кримінального у тому, що обрали нових членів комісії від обласної ради після виборів, немає.

Водночас, на її думку, приналежність членів комісії та претендента на посаду до однієї політичної партії може викликати конфлікт інтересів.

Голова правління благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич каже, нині порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника комунального закладу  охорони здоров’я дещо змінився.

– Раніше комісії були постійно діючі, тепер ні. Нині є зміни в постанові Кабінету міністрів, де зазначено, що під кожен конкурс формується нова комісія. Що це означає? На весь період своєї роботи представники органу-власника медустанови, у цьому випадку представники обласної ради, не змінюються на конкурсах. Хіба рада може поміняти, якщо захоче. А змінюються лише представники громадськості і трудового колективу. Ось це і помінялось, бо облрада не збирається так часто, щоб під кожен конкурс на посаду затвердити новий склад комісії.

– Вирішили, що є представники від обласної ради в комісії, а також постійна комісія з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства обирає представників від громадськості. Останнього разу їх також не облрада затверджувала, як було раніше, а ця постійна комісія.

– Як було у даному випадку. Станом на перше засідання комісії 8-го грудня вона була вже сформована. Але в ній були депутати від попереднього скликання облради і дехто з цими депутатами та представниками від громадськості хотів швидко провести конкурс. На що голова обласної ради відреагував і змінили представників від новообраних депутатів.

– Чи не треба було переобирати ще шість членів зі «старої» комісії?

– Я задавався цим питанням і ми з Богданом Сологубом (керуючий справами виконавчого апарату Рівненської обласної ради–, ред) про це дискутували. По процедурі обрали правильно представників від громадськості та колективу, тому переоголошувати конкурс для цих членів немає підстав. Ця постанова по обранню керівників державних закладів не враховує деякі місцеві нюанси. І інколи бувають ось такі речі.

 – Анонс про формування цієї комісії, зокрема для представників громадськості, має бути лише на сайті облради?

– В постанові написано про інформованість. Яким чином інформувати, вибирає сам власник, тобто облрада. Може на сайті розмістити оголошення, може розсилати, може у соціальних мережах, може у газеті. Тому зазвичай воно на їхньому ресурсі є і законодавчо  нічого не порушено. Але якби хотіли дійсно проінформувати, то шукали би ширші шляхи для цього. Виглядає це як технічно виконаний пункт постанови.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте