Конкурс з обрання керівника «швидкої» на Рівненщині затягують: до чого тут ВО «Свобода»

Конкурс на посаду очільника Обласного центру екстреної допомоги поки не відбувся. Члени комісії не прийшли оцінювати претендентів. Двоє з трьох претендентів прочекали під дверима. На фото лікар «швидкої» Андрій Стахнюк, який вирішив взяти участь у конкурсі
Джерело
«Четверта влада», Ольга Підгородецька

8-го грудня комісія Рівненської обласної ради мала провести конкурс на посаду директора Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Комісія складається з дев’яти людей і ніхто з цих дев’яти не прийшов на засідання.

Двоє претендентів на посаду (третій не з’явився) змарнували час, чекаючи на засідання, але воно так і не відбулось.

Згідно з розпорядженням голови обласної ради попереднього скликання від 17-го листопада 2020 року, до комісії входять:

  • Валерій Редько – голова комісії, депутат від партії «За майбутнє» у Рівненській обласній раді, сімейний лікар у Березівській лікарській амбулаторії Сарненського району. Проживає у селі Березове (на час призначення в комісію був депутатом обласної ради від «Європейської солідарності»).
  • Оксана Лозова – секретар комісії, голова фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» в обласній раді, завідувачка структурного підрозділу відділення педіатрії №2 у Рівненській обласній дитячій лікарні. 
  • Ярослав Романюк – на час призначення – безпартійний депутат Рівненської обласної ради від партії «Конкретних справ», лікар у Сарненській центральній районній лікарні.
  • Ігор Дундюк – представник Рівненської обласної громадської організації «Асоціація хірургів Рівненщини», заступник головного лікаря з лікувальної роботи за хірургічним профілем Рівненської центральної міської лікарні. У 2010 році Ігор Дундюк балатувався від ВО «Свобода».
  • Євгеній Іванішин – представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація», депутат міської ради від партії «Свобода», посадовець обласної ради.
  • Олександр Гомон – депутат Рівненської обласної ради від партії «Свобода», представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація».
  • Олександр Рудик – завідувач Єдиної оперативно-диспетчерської служби Центру екстреної меддопомоги.
  • Лариса Яремчунь – старша фельдшерка Сарненської станції екстреної медичної допомоги.
  • Любов Волинець – старша лікарка Рівненської станції екстреної медичної допомоги.

Отже троє з 9-ти членів комісії пов'язані із ВО «Свобода», ще троє працівників «швидкої» – підлеглі свободівця Андрія Бортніка.

Документи на участь у конкурсі подали три претенденти, які на момент конкурсу обіймають посади у цьому ж Центрі екстреної допомоги:

  • Андрій Стахнюк – завідувач навчально-тренувального відділу Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  • Олег Гикавчук – медичний директор (заступник головного лікаря) Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
  • Андрій Бортнік – тимчасово виконувач обов’язків директора (головного лікаря) Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, член політичної партії «Свобода». 

Андрій Бортнік наразі очолює «швидку». У 2016-му працівники управління СБУ у Рівненській області передали поліції матеріали, які свідчили про зловживання у Центрі. Обвинувачі доводили, що водії та механік швидкої брали гроші з пацієнтів за транспортування за межі області. 

– У кримінальному провадженні встановлено сорок епізодів злочинної діяльності. Потерпілим завдано збитків на дев’яносто тисяч гривень, – розповідала тодішня прессекретарка прокуратури Рівненської області Людмила Суржук.

Чи причетний Андрій Бортнік до вимагання грошей з пацієнтів, так і не відомо. Офіційно не причетний. Фото архівне за квітень 2018-го

Головний лікар Центру Андрій Борнік теж фігурував в ухвалах суду до вересня 2017-го. А потім раптово зник із провадження.

Більше дивіться у матеріалі: Операція «Б»: кримінал у рівненській «швидкій»

О 10.00, коли мало розпочатися засідання комісії, у холі ОДА з дванадцяти людей, які мали бути присутніми на засіданні, зібралися двоє – Олег Гикавчук та Андрій Стахнюк.

Ми поцікавились у конкурсантів, чому вони вирішили податися на посаду очільника Центру і що, на їхню думку, треба першочергово змінити у сфері екстреної медицини на Рівненщині.

– Для мене поштовхом став виклик до активіста Олександра Мельничука. Це був той випадок, коли посипався ланцюг виживання – порядок дій, правильне проведення яких зменшує смертність, зумовлену зупинкою серця. Головне до приїзду швидкої – правильно її викликати.

Андрій Стахнюк, серед іншого, навчає людей правильно надавати першу допомогу до приїзду швидкої. Архівне фото за листопад 2019-го

– Того разу викликали, сказали, що в людини алергія, важко дихати, але стан не критичний. Ми швидко їхали, але без маячків. Прийшли з валізою з ліками, кардіографом, як завжди. І побачили, що пацієнт у зовсім іншому, критичному стані і вже не дихає. Я цілий рік аналізував цей випадок. У день народження Саші вирішив, що все, досить, я знаю, що треба робити, – каже Андрій Стахнюк.

Нагадаємо, що вночі 10 січня 2018 року помер 33-річний Олександр Мельничук –  громадський активіст «Опори», прессекретар «Ради реформ Рівного», позаштатний журналіст «Четвертої влади».

Після підвищення кваліфікації у центрі симуляційного навчання Тернопільського державного медичного університету імені Горбачевського з березня 2020 року Андрій Стахнюк обійняв посаду завідувача навчально-тренувального відділу в Обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Дивіться також: Цьогоріч до приїзду швидкої померло понад 300 рівнян: два проєкти, які можуть це змінити

– Після призначення я почав шукати можливості ремонтувати приміщення, які перебували у жахливому стані. Завдяки християнським організаціям та підтримці волонтерів відремонтували приміщення навчально-тренувального центру.

– Це дозволило почати навчання з екстреної допомоги в комфортній обстановці, зберігати обладнання у відповідних умовах. Ми вже провели навчання з основ реанімації для 400 наших колег. Це працівники швидких, водії, лікарі з Клеваня, Гощі, Дубно, Здолбунова.

– Є багато проблем через стан швидких, рівень кваліфікованості працівників та їхньої мотивації. Треба розвивати диспетчерську службу, піднімати престиж нашої професії, – каже Андрій Стахнюк.

Дивіться також: Чому рівненська «швидка» не завжди швидка. В яких умовах працюють медбригади

Олег Гикавчук вбачає основну проблему сфери екстреної медицини у доборі кадрів.

– Бракує кваліфікованих кадрів у всіх ланках нашої служби. Свою програму я охоче висвітлю на наступному засіданні перед усіма членами комісії. Те, що сьогодні ніхто не з’явився, – це неповага до нас. Таким чином вони демонструють, що підтримують третього претендента, – каже Олег Гикавчук.

Олег Гикавчук вважає відстуність комісії на засіданні неповагою до конкурсантів. Фото UA:Рівне

Дивіться також: Дожити до наступної зарплати: за які гроші рятують людські життя рівненські медбригади

Ми поцікавились у членів комісії, що їм завадило прийти на засідання у встановлений час.

Євгеній Іванишин сказав, що за день повідомив керівництво комісії про свою відсутність: того дня було засідання міської ради, куди він пішов як депутат.

Олександр Гомон захворів, але стверджує, що теж повідомив про це.

Голова комісії Валерій Редько розповів, що знав про чотирьох членів комісії, яким не виходило потрапити на засідання. Про свою відсутність пояснює так:

– Я їхав. Мені їхати далеко. Там не було кворуму, тому я і вернувся.

Лариса Яремчунь каже, що приїхала на захід, але їй повідомили, що він не відбудеться і не пояснили причину.

Олександр Рудик пояснив, що був того дня на роботі, тому не зміг прийти на засідання.

Інші члени комісії не відповідали на дзвінки, коли ми готували цю публікацію.

Наступне засідання конкурсної комісії з цього питання анонсують на сайті Рівненської обласної ради.

Матеріали про обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф за тегом: швидка


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте