Ковідні виплати медиків і підсобних працівників Здолбунівської лікарні у 2021 році
До «Четвертої влади» звернувся працівник Здолбунівської лікарні. Він поскаржився, що працівники медзакладу, які працювали з хворими на коронавірусну інфекцію, у жовтні 2021 року недоотримали за це доплати до зарплати.
Ці доплати можуть сягати до 300% від окладу, а їх розмір встановлює керівник лікарні. Ми поцікавилися, скільки таких надбавок отримували працівники Здолбунівської лікарні.
Наприкінці листопада працівник Здолбунівської лікарні, який просить не розголошувати його ім'я, розповів нам, що за вересень 2021 року працівники лікарні отримали надбавки по 200% до окладу за роботу з ковідом, а за жовтень медсестрам платили 50%, санітарки отримали 25%, а працівникам інфекційного відділення – близько 100%.
Віктор каже, що у жовтні всі працівники отримали невеликі виплати, хоча хворих на коронавірус було багато і навантаження було велике (на жовтень припав початок чергової хвилі захворюваності на коронавірусну хворобу – ред.).
На наш запит Здолбунівська лікарня надала інформацію про ковідні виплати за серпень, вересень, жовтень та листопад 2021 року.
Надбавки за роботу з хворими на коронавірус можуть сягати 300% від окладу працівника, але їх конкретний розмір визначає керівник лікарні.
Протягом серпня та вересня ці виплати отримали 207 медиків, у жовтні – 229 працівників, а у листопаді – 193.
Скільки надбавки у серпні-листопаді отримали поіменно працівники Здолбунівської лікарні можна переглянути за посиланням.
Далі наводимо найбільші та найменші суми, які отримали працівники лікарні. Наголошуємо, що ці суми – не зарплата, а саме надбавки за роботу з хворими на коронавірусну інфекцію пацієнтами.
У Здолбунівській лікарні протягом серпня та вересня завідувачка пологового відділення Наталія Мартинчук отримала 55 тисяч гривень, а за сумісництво на посаді лікарки-акушерки-гінекологині ще 14 тисяч гривень. Це була найбільша сума виплат за ці два місяці.
А найменше з усіх працівників лікарні отримав лікар-отоларинголог Володимир Данильчук, який працює у травматологічному відділенні. Йому заплатили 129 гривень.
Електрогазозварювальники Віктор Шух та Юрій Іранек отримали по 18 тисяч 407 гривень ковідних надбавок і в жовтні ще по 9 тисяч.
У жовтні найбільше ковідних надбавок отримала палатна медсестра терапевтичного відділення Ірина Василець. Їй виплатили 17,5 тисяч гривень.
Найменше зі всіх отримала фельдшерка-лаборантка клініко-діагностичної лабораторії Олеся Пилипчук. Їй заплатили 90 гривень надбавки.
Молодші медсестри отримали від 180 гривень до 6 тисяч 852 гривень, медсестри – від 269 гривень до 17 тисяч 563 гривень, а лікарі – від 227 гривень до 10 тисяч 910 гривень.
Середні ковідні виплати у жовтні були такими:
- керівництво – 12 тисяч 897 гривень;
- завідувачі відділень – 7 тисяч 301 гривня;
- лікарі – 3 тисячі 519 гривень;
- медсестри – 5 тисяч 219 гривень;
- молодші медсестри – 3 тисячі 447 гривень.
У листопаді 49,5 тисяч гривень отримав медичний директор Юрій Висоцький. Це найбільша сума ковідних виплат у цьому місяці.
224 гривні ковідних виплат отримав лікар-акушер-гінеколог Любомир Гашок. Це була найменша сума виплат у листопаді.
Гроші на ковідні виплати лікарні отримують від Національної служби здоров'я за спеціальним договором, проте Національна служба здоров'я не відповідає за розподіл грошей серед працівників лікарні.
Адвокат, що представляє громадську організацію «Платформа прав людини», Євген Воробйов проконсультував нас, пояснивши, що за постановою Кабміну № 246, доплата медпрацівникам, які безпосередньо задіяні в ліквідації коронавірусної хвороби, може бути й менше 300% від окладу.
– Розмір доплати визначає керівник медзакладу. Щомісяця ця доплата може бути різною. Інших механізмів розподілу цих грошей у законодавстві немає, – пояснює адвокат.
– Доплата може встановлюватися не лише медпрацівникам, але й іншим, наприклад, обслуговуючим працівникам. Її можна встановити тим же водіям швидких, прибиральницям у інфекційних відділеннях та іншому задіяному персоналу медзакладу, який контактує з хворими, – роз'яснює Євген Воробйов.
Доплата встановлюється на період карантину та на місяць після його завершення. Однак якщо медпрацівник ще під час карантину припинив працювати на роботах, пов’язаних із коронавірусною інфекцією, то доплата має бути одразу припинена.
Про те, що розподіл 300% доплат – відповідальність керівника медустанови і вплив засновника, якому належить медзаклад, говорить і голова НСЗУ Наталія Гусак. Про це вона повідомила економічному виданню «Mind».
– Фактично від волі керівника медзакладу залежить, яку суму отримає медпрацівник. Це може стати приводом для зловживань, – вважає Євген Воробйов.
– Якщо у лікарні не існує внутрішньої процедури, за якої встановлюється, що та чи інша посада підпадає під доплати, медик повинен звернутися із заявою або рапортом до керівника та ставити питання, щоб цього працівника внесли до відповідного наказу про доплати за коронавірус, – пояснює Євген Воробйов.
Якщо ж керівник ігнорує звернення або рапорт медичного працівника, то є можливість звернутися до територіального управління Держпраці, щоб воно перевірило, чи керівник лікарні дотримується закону.
За результатами перевірки керівнику можуть виписати припис на усунення порушень та накласти на нього штраф.
Також оскаржити те, що керівник лікарні не виплачує коронавірусні надбавки медпрацівникам, які мають на це підстави, можна через суд.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти