Купити бурштинову землю на аукціоні: 30 ділянок по 10 гектарів визначили на півночі Рівненщини

Роман Коваль на бурштиновому клондайку поблизу Клесова у жовтні 2019-го
Джерело
Фото з фейсбуку Рівненської обласної державної адміністрації

У грудні 2019-го Верховна Рада легалізувала видобуток бурштину. За прийнятим законом, підприємці, які хочуть працювати з бурштином, мають купити ділянку в користування на аукціоні. Рівненська обласна адміністрація нещодавно повідомила, що готує перелік землі для аукціону.

Ми розпитали детальніше, що це за ділянки, де вони та якою має бути їх ціна.

У Кодексі України про надра, за новими змінами, вказано, що отримати дозвіл на видобуток фірми та підприємці зможуть на електронному аукціоні. Його проводитиме Державна служба геології та надр – центральний орган у цій сфері.

Директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА Костянтин Мокляк розповів, що Державна служба геології та надр визначила 30 ділянок по 10 гектарів у Володимирецькому та Дубровицькому районі на Рівненщині, які будуть виставляти на цей аукціон.

Це у тому числі ділянки, де раніше проводився незаконний бурштиновидобуток.

– Це земля лісового фонду. Там був ліс, але зі зрозумілих причин дерева там повалені, – каже Костянтин Мокляк.

Костянтину Мокляку поки не відомо, коли розпочнеться аукціон з бурштиновими землями. Фото з фейсбуку Рівненської обласної державної адміністрації

Відновлювати пошкоджені старателями ділянки будуть уже нові орендарі.

– Процедура передбачає, що після добування каміння буде проводитись рекультивація. Хто видобуватиме, той і відновлюватиме.

Дозвіл можуть отримати фірми та підприємці, які запропонують найкращу ціну за землю.

– Відомо, що стартова ціна ділянки – 340 тисяч гривень за 10 гектарів. Після того, як буде отримано дозвіл, проведено розвідку покладів, затверджено запаси, буде проводитись видобуток. Від вартості добутого каміння платиться рентна плата за користування надрами. Частина буде в обласний бюджет, частина в державний.

Перевіряти переможців мають організатори аукціону, каже Костянтин Мокляк. Коли буде аукціон, йому поки не відомо. Каже, що відстежувати це потрібно на сайті Держгеонадр.

Нагадаємо, що до грудневих змін фірми могли отримати дозвіл на видобуток із погодження обласної ради. Більше про цей закон та відповідальність за його порушення можна прочитати тут.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте