Луганський онкодиспансер приймає пацієнтів у Сарнах і Рівному

Лікарі Луганського онкологічного диспансеру вже розпочали приймати пацієнтів у Сарнах
Джерело
Фото з фейсбук-сторінки Луганського онкодиспансеру.

Луганський онкодиспансер через війну переїхав на Рівненщину. Лікарі вже приймають пацієнтів у Сарненській лікарні, а невдовзі мають розпочати роботу у Рівненському протипухлинному центрі. Раніше диспансер переїжджав з Луганську у Кремінну та Рубіжне, а тепер – на Рівненщину.

В цій публікації деякі подробиці переїзду, прийому пацієнтів та про фінансування обох онкоцентрів під час війни.

Як повідомляє Луганський онкоцентр на своїй фейсбук-сторінці, у Сарнах прийом пацієнтів розпочали з 17 червня, а у Рівному планують розпочати орієнтовно з 11 липня.

«Четверта влада» розпитала керівників протипухлинного центру та Луганського онкодиспансеру, як відбувався переїзд.

Раніше пресслужба Рівненської військової ОДА повідомляла, що станом на кінець травня до Рівного з Луганщини переїхало 10 лікарів-онкологів.

 У Рівненському обласному протипухлинному центрі луганці вестимуть прийом хворих. Тих, хто потребуватиме стаціонарного лікування, направлятимуть до Сарненської центральної районної лікарні. Протипухлинні препарати, призначені лікарем для хіміотерапії, видаватимуть пацієнтам безкоштовно. Це входить у програму медичних гарантій (й оплачується Національною службою здоров'я – ред.), – розповідає начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Очікувалося, що Луганський диспансер запрацює з середини червня.

На практиці ж затрималися майже на місяць. Про це нам повідомив директор Луганського онкологічного диспансеру Євген Хамчич.

Затримка пов'язана з оформленням документів на оренду приміщення. Цьому тижні сторони вже мають підписати угоду.

Директор медзакладу каже, що у різних містах процес отримання оренди трішки різний і що в Сарнах він завершився швидше, ніж у Рівному.

Директор Луганського онкологічного диспансеру (на фото посередині) розповів про те, як розпочали роботу у Сарнах. Фото з фейсбук-сторінки Луганського онкодиспансеру.

За його словами, онкодиспансер вирішив обрати для переїзду Рівненщину, тому що це «дуже гарна область»:

 Так склалося. І керівництво Рівненщини добре поставилося до нашого закладу, до проблеми переміщених людей, переміщених закладів. Вони допомагають нам у вирішенні усіх робочих питань.

Євген Хамчич каже, що на Рівненщині у складі Луганського онкодиспансеру вже працює орієнтовно 42 працівники.

Серед цих людей є також і місцевий середній та молодший персонал, яких медзаклад оформив на роботу.

– Ми ж плануємо роботу і в Сарнах, і в Рівному. Тому частина працівників буде в Рівному, а інша частина – у Сарнах. Майже всі, хто працював у диспансері у Кремінній, будуть працювати у Рівненській області.

– Були сумісники, але вони десь у інших містах зараз працюють. Основний склад буде працювати на Рівненщині, – каже директор медзакладу.

Розділитись на дві лікарні вирішили через те, що у Протипухлинному центрі не вистачає місця.

– Рівненський протипухлинний центр дуже потужний, там багато своїх працівників, операційні зайняті. Ми б більше заважали один одному, ніж допомагали, – пояснює Євген Хамчич.

У Рівному будуть консультувати пацієнтів, надавати амбулаторну та терапевтичну допомогу. У Сарнах надають стаціонарну допомогу – хірургічну і хіміотерапевтичну допомогу.

Євген Хамчич каже, що зараз пацієнти йдуть до тих лікарів, до яких вважають за правильне.

– От у Сарнах до нас прийшли пацієнти, які переміщені з Луганської області. Вони знали, що ми переїхали, і прийшли до нас. Також приходили на консультацію місцеві мешканці. Лікарі місцеві не заважають, ми їм вдячні. Вони нам допомагають, десь радять, – розповідає керівник Луганського онкодиспансеру.

Пацієнти з онкозахворюваннями, які потребують хіміотерапії, можуть звертатися до хіміотерапевтичного відділення Луганського онкодиспансеру за адресою: місто Сарни, вулиця Ярослава Мудрого, 3, 2-й поверх будівлі хірургічного корпусу.

До луганських лікарів-онкологів у Сарнах можна звертатися за номером 063-576-39-86. 

Керівник Протипухлинного центру Григорій Максим’як нас запевнив, що «ніякого затягування з оформленням оренди не було, усе відбувалося за законом».

Керівник Рівненського протипухлинного центру Григорій Максим’як розповів, як допомагають луганським колегам облаштуватись на новому місці. Фото з архіву 2019 року.

 Лікарі Луганського диспансеру не працюватимуть у складі нашого закладу. Ми просто надаємо їм допомогу в розміщенні, в апаратурі, бо вони обмежені в техніці і кадрах, – пояснює Григорій Максим’як.

– У них є своє фінансування. Вони на етапі закупівлі нового обладнання. Що могли, ми їм надали. Але решту вони закупляють і працюють як установа.

– Вони проходили у нас стажування протягом майже місяця, у відділеннях центру. Їх можна зрозуміти, вони вже два рази переїжджали. Їм можна поспівчувати, їм важко. Ми разом з ним зустріли день медпрацівника. Так що усе нормально, – каже керівник протипухлинного центру.

Григорій Максим’як додає, що домовився з керівництвом Луганського онкодиспансеру, що в основному переселенці з Луганської області будуть звертатися до них. Каже, що будуть рекомендувати лікарів з Луганщини пацієнтам.

Пресслужба Національної служби здоров'я повідомила «Четвертій владі», що Рівненський обласний протипухлинний центр отримує  з лютого щомісячно 13 мільйонів 832 тисячі 452 гривні.

Загальна сума від початку 2022 року – 68 мільйонів 980 тисяч 561 гривня.

За той самий період Луганський онкодиспансер отримує щомісячно по 4 мільйони 240 тисяч 833 гривні. З початку року загальна сума виплат – 21 мільйон 49 тисяч 210 гривень.

У НСЗУ зазначають, що під час війни щомісяця медзаклади отримують фіксовану суму – 1/12 договору незалежно від кількості пацієнтів.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте