Завантаженість опорних лікарень: скільки ще хворих на COVID-19 може прийняти Рівненщина

Жодна з опорних лікарень щодо лікування хворих на COVID-19 не завантажена навіть на третину
Джерело
«Четверта влада»

За даними Рівненської облдержадміністрації, опорні лікарні на Рівненщині заповнені хворими на COVID-19 на 20%.

«Найбільше заповнена центральна міська лікарня Рівного – майже на половину. На три чверті вільна Дубенська міська лікарня, у межах 5-6% заповнені Сарненська, Костопільська та Рокитнівська лікарні» – йдеться у повідомленні.

Ми звернулися до керівництва цих п’яти лікарень, які на час карантину визначені як опорні щодо лікування хворих на COVID-19, щоб дізнатися про їхні показники більше.

Дубенська центральна районна лікарня

Заступник головного лікаря з медичної частини Дубенської лікарні Віталій Табачук розповів, що в лікарні загалом є 106 місць для хворих на COVID-19. З них 20 зайняті і 86 місць вільні.

У тяжкому стані наразі дві людини і жодна не підключена до апарату штучної вентиляції легень (усього в лікарні вісім апаратів ШВЛ).

Читайте також: Апарати з минулого сторіччя: де і скільки в районах Рівненщини є апаратів штучної вентиляції легень

На запитання, на скільки часу лікарям вистачає засобів індивідуального захисту, Віталій Табачук відповідає так:

– Якщо прогнозувати на теперішню кількість пацієнтів і на теперішній задіяний персонал, засобів захисту вистачить на два-три тижні. Поповнюємо запаси здебільшого завдяки бюджету міської ради, також за розподіленням обласної ради та обласного управління охорони здоров’я та волонтерам.

Заступник головного лікаря каже, що планових операцій в лікарні зараз не роблять: вони заборонені наказом по лікарні.

З його слів, пацієнти, які потребують планових операцій, мають звертатися в «чисті», вочевидь, неопорні, лікарні: наприклад, до сусіднього Млинова. 

– В основному звертаються в обласний центр, звичайно, – каже Табачук.

Сарненська центральна районна лікарня

Головний лікар Сарненської ЦРЛ Василь Іванюк розповідає, що для хворих на COVID-19 в лікарні відведено 30 місць в інфекційному відділенні, 6 місць в реанімації, 228 місць обсерваційного резерву – тобто місць для пацієнтів, які чекають підтвердження діагнозу.

Наразі, за підрахунками Іванюка, 14 людей перебувають на стаціонарному лікуванні та 7 на терапії, а 200 місць лишаються вільні.

У тяжкому стані в лікарні – три людини, на апаратах ШВЛ – жодної.

Зі слів Іванюка, апаратів є достатньо. На початку березня в Сарненській лікарні, за документами, було 13 апаратів ШВЛ, усі робочі. Один з них дитячий. Апарати 1985-2017 років випусків. Пізніше лікарня отримала ще один апарат для штучної вентиляції легень, високого класу.

Головлікар каже, що «за сьогоднішньої ситуації засобів індивідуального захисту вистачає на 7-10 днів».

– Але ми їх регулярно, щоденно фактично, поновлюємо. І завдяки централізованому постачанню, і завдяки благодійним фондам, – додає він.

Зі слів Василя Іванюка, планові операції в лікарні не мають права проводити до завершення карантину.

Обидва лікарі, кажучи про заборону планових операцій, посилаються на постанову Кабміну №211.

Однак 4 травня до постанови додали зміни. Відтоді під час карантину планові операції заборонені, крім випадків, якщо «внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя».

Решту винятків, коли планові операції можуть відбуватися під час карантину, дивіться в постанові.

Пацієнтам, яким робитимуть планові операції під час карантину, мають обов’язково робити лабораторний тест на COVID-19.

Центральна міська лікарня Рівного

Заступник головного лікаря Рівненської міської лікарні Ігор Дундюк відмовився надавати інформацію:

– У нас інформацію по ковідних хворих дають дві людини: директор лабораторного центру і мер. Я ніяких не маю прав давати інформацію, – сказав він і на повторні дзвінки не відповідав.

У Рівненському обласному лабораторному центрі, куди журналістка зателефонувала за порадою Ігоря Дундюка, здивувалися такій позиції.

– Я про лікарню вам нічого сказати не можу, бо це лікарня має казати. Як може Сафонов сказати, що робиться у відділенні? – каже завідувач епідеміологічного відділу установи Віктор Мороз.

Але він сказав, що йому здається, що в міській лікарні все зайнято, вільних місць для хворих на коронавірусну інфекцію у них немає. Що суперечить інформації, яку повідомляла Рівненська ОДА.

За інформацією Рівненської ОДА від 23 квітня, у Рівненській лікарні виділено для хворих на коронавірусну інфекцію 364 місця (80 в інфекційному відділенні, 24 в реанімації і 260 перепрофільованих місць). Тоді заповненість була 24% (86 хворих, з яких 5 в реанімації).

Пізніше працівниця прес-служби ОДА поширила інформацію, що в Рівненській лікарні 111 хворих на COVID-19. За інформацією на сайті Рівненської ОДА станом на 10 ранку 8 травня в Рівненській лікарні 247 місць (61 в інфекційному, 28 в реанімації, 158 перепрофільованих) для хворих на коронавірусну інфекцію.

Читайте також: В яких медзакладах і скільки в Рівному є апаратів штучної вентиляції легень

Рокитнівська центральна районна лікарня

Заступник головного лікаря з медичної частини Рокитнівської лікарні Ігор Богданець розповів, що всього у лікарні для хворих на COVID-19 передбачено 118 місць.

У 24-х пацієнтів наразі коронавірусна інфекція підтверджена, а ще 19 чекають результати тестів. Скільки є вільних місць, порахувати, зі слів Богданця, важко, адже людей, які надходять на обсервацію, розташовують по окремих палатах.

– Якщо геть біда, то зможемо покласти і в одну палату [кількох людей із непідтвердженим діагнозом COVID-19], бо в наказі має бути метр відстані між хворими. Ми можемо це зробити, але поки не хочеться, – каже Богданець.

З його слів, у лікарні нині троє хворих у важкому стані, одна людина під'єднана до апарату ШВЛ. Всього у лікарні шість таких апаратів (за інформацією від Управління охорони здоров'я ОДА, на початку березня таких апаратів було 8, один із них неробочий).

Богданець каже, що планових операцій не роблять.

– Якщо термінові операції, то треба звертатися в Дубровицьку лікарню. Ми від них ковідних пацієнтів приймаємо, вони від нас – здорових, – говорить заступник головного лікаря.

За словами лікаря, засобів індивідуального захисту має вистачити на місяць.

Костопільська центральна районна лікарня

Заступниця головного лікаря Костопільської центральної районної лікарні Тетяна Пастернак перервала розмову, як тільки почула, що телефонує журналістка.

– Знаєте, я не маю коли по телефону говорити, – сказала жінка і кинула слухавку.

Наступні спроби зв'язатися із приймальнею головного лікаря не вдалися: слухавку нібито знімали, але не відповідали, або ж не чули голосу журналістки. Зрештою жінка, яка взяла слухавку і представилася юристкою, повідомила, що всі працівники у п'ятницю працюють до 16.00 і вже розійшлися.

За інформацією Рівненської ОДА від 23 квітня, у Костопільській ЦРЛ виділено для хворих на коронавірусну інфекцію 100 місць (14 в інфекційному відділенні, 6 в реанімації і 80 перепрофільованих місць). Тоді заповненість була 8% (8 хворих, з яких 1 в реанімації).

За інформацією на сайті Рівненської ОДА станом на 10 ранку 8 травня в Костопільській ЦРЛ 72 місця для хворих на коронавірусну інфекцію (14 в інфекційному відділенні, 6 в реанімації, 52 перепрофільовані). З них – 7 ліжок зайняті хворими на COVID-19.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте