Майже чверть мільярда: хто купив державне підприємство «Рівнеторф»

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль пишається ціною продажу «Рівнеторфу», а щодо керівника підприємства поліція відкрила два кримінальних провадження
Джерело
Стоп-кадр з відео Сфера-ТВ на ДП «Рівнеторф» у 2020 році

За 246 мільйонів гривень Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях продало на аукціоні єдиний майновий комплекс державного підприємства «Рівнеторф».

Покупець – київське ТОВ «Ленд Гроу», що має стосунок до групи Сергія Хрипкова і Андрія Гордієнка, власників другої за величиною мережі сонячних станцій в Україні. Про деталі аукціону і про покупця читайте детальніше в матеріалі.

114 приміщень, 161 транспорт і 175 працівників

Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Рівнеторф» розташований у селищі Смизі Дубенського району.

У повідомленні на сайті Фонду держмайна України вказали, що підприємство спеціалізується на виробництві торф'яних напівбрикетів, а також паливного фрезерного торфу для компостів. Обсяги виробництва – 60-80 тисяч тонн брикетів на рік.

Підприємство «Рівнеторф» в рік виробляє 60-80 тисяч тонн брикетів. Фото із сайту prozorro.sale

«“Рівнеторф” – чинне підприємство, яке потребує інвестицій. За всі 60 років його існування воно не модернізувалося і має високу зношеність основних фондів. Приватний власник зможе збільшити рентабельність бізнесу, проінвестувавши в розвиток підприємства», – йдеться у повідомленні фонду з посиланням на директора департаменту приватизації Владислава Данилішина.

Загалом об’єкт включає 114 одиниць нерухомого майна (виробничі, складські, адміністративні приміщення тощо) загальною площею 1,6 гектара. На балансі підприємства перебуває 161 одиниця спецтехніки та транспорту.

Нині на підприємстві працює 175 людей. На сайті Рівненської ОВА Віталій Коваль розповів, що, за умовами аукціону, усі борги «Рівнеторфу» із зарплат має виплатити переможець торгів.

Виграли, запропонувавши на одну гривню більше 

Аукціон відбувся 5 липня 2023 року. Змагалось 12 учасників. Стартова ціна лоту – 47 мільйонів 142 тисячі гривень.

Початкові заявки були від 55 мільйонів до майже 154 мільйонів гривень.

Тривав аукціон дві години. У результаті перемогло Товариство з обмеженою відповідальністю «Ленд Гроу». Компанія запропонувала в чотири рази більше за стартову пропозицію – 205 мільйонів та 1 гривню без ПДВ. З ПДВ сума сягає 246 мільйонів.

На сайті Рівненської ОВА аукціон назвали рекордним із приватизації державного майна.

Якби ТОВ «Ленд Гроу» відмовилося купувати «Рівнеторф», то втратило б гарантійний внесок у сумі майже 9 з половиною мільйонів гривень.

А можливість придбати «Рівнеторф» перейшла б до ТОВ «ФК «Конкорд Факторинг», яке запропонувало другу за величиною суму – 205 мільйонів гривень (без ПДВ). Це на гривню менше від пропозиції  «Ленд Гроу».

Представниця громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослава Примак прокоментувала купівлю «Рівнеторфу»

Представниця громадської ініціативи «За чесний тендер», аналітикиня Мирослава Примак розповідає, що купівля комплексу «Рівнеторф» – єдиний аукціон «Ленд Гроу»:

– ТОВ «Ленд Гроу» одразу стартувало з найвищою ціною (майже 154 мільйони), а тому мало перевагу в першому раунді. Потім і у всіх наступних раундах, «перебиваючи» ціну найближчого конкурента спочатку на 1 тисячу гривень, а в останньому раунді – на 1 гривню.

За даними з системи електронних торгів, ТОВ «Ленд Гроу» вже заплатило 246 мільйонів гривень та підписало договір купівлі-продажу.

Ми зателефонували до керівника та власника «Ленд Гроу» Олексія Халімона, щоб поцікавитись, які у товариства плани на «Рівнеторф».

Він розповів, що зараз розробляють економічний план щодо видобутку торфу і все тільки вивчають. Більш конкретні відповіді, каже Халімон, зможуть надати через місяць-півтора. Тоді, можливо, зроблять пресконференцію.

На запитання, чи планує Олексій Халімон сам керувати підприємством «Рівнеторф» і який вплив матимуть Сергій Хрипков і Андрій Гордієнко, він відповів: «Це без коментарів».

Про ТОВ «Ленд Гроу» та зв’язки

За даними з аналітичної платформи YouControl, товариство з обмеженою відповідальністю «Ленд Гроу» зареєстровано у 2020 році у Києві із статутним капіталом 5 тисяч гривень.

Основний вид діяльності – надання інших допоміжних комерційних послуг. Інші види – діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту, а також діяльність у сфері права.

З початку заснування товариство змінювало кілька разів власників та директорів.

З 2022 року керівником та бенефіціаром є Олексій Халімон з міста Бобровиці Чернігівської області.

Олексій Халімон, за даними з YouControl, також є бухгалтером у двох товариствах: «Укрінвест-Центр» та «ЖБК «Нова Англія». Обидва належать Сергію Хрипкову і Андрію Гордієнку, які відомі тим, що мали у власності другу за величиною мережу сонячних станцій. Найбільша була у Ріната Ахметова.

За даними видання Forbes, частина їхніх станцій наразі в окупації. Хрипков втратив шість сонячних електростанцій на 91,7 МВт. Гордієнко – дві станції на 45,7 МВт. 

Також Сергій Хрипков та Андрій Гордієнко раніше були власниками мережі торгових центрів «Караван».

Дивіться також: Поліція перевіряє в.о. директора ДП «Рівнеторф», який змушував підлеглих платити штраф замість себе, – юристи Bihus.Info


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте