Мити чи не мити: міфи про жирне волосся

Яких тільки міфів і порад про жирне волосся не існує. Ми зібрали найпопулярніші з них – жертви, на які йдуть власниці жирного волосся в гонитві за сухими та шовковистими коренями.

1. Часте та рідкісне миття: одвічна боротьба.

Поширена думка, що часте миття провокує посилену роботу сальних залоз, тому мити голову потрібно рідше й точно не кожен день. Частина істини в цьому є. Під час миття голови ми порушуємо ліпідний шар шкіри та дійсно запускаємо вироблення себуму для відновлення фізіологічного балансу.

Як же тоді бути з жирним волоссям? Утворюється замкнене коло, де одні змушені мити голову мало не два рази на день, оскільки терпіти відчуття брудної голови неприємно, а інші посилено стискають волю в кулак і намагаються абстрагуватися від сверблячки заради спокою сальних залоз.

Рішення: Мийте голову тоді, коли необхідно. Хоч кожен день, якщо бачите, що волосся брудне, та відчуваєте дискомфорт. Зовнішніми засобами проблему можна усунути лише тимчасово, оскільки за вироблення шкірного секрету відповідає тестостерон.

Терпіти забруднене волосся або мити його занадто часто, сподіваючись назавжди вимити весь себум, немає сенсу.

2. Жирне волосся потрібно мити прохолодною водою.

Гаряча вода дійсно стимулює мікроциркуляцію, розкриває пори та сприяє виробленню себуму. Однак чи мили ви коли-небудь жирний посуд холодною водою? Що відбувається з жиром цієї миті? Замість того щоб покинути межі сковороди, він починає застигати, розмазуватися по стінках і змушує або вилити на нього півпляшки мийного засобу (набрехали маркетологи в рекламі про економію), або все-таки використовувати гарячу воду.

Під час миття холодною водою з волоссям відбувається те саме, що й з жирним посудом. Себум успішно затримується у волоссі та стає сприятливим середовищем для бактерій.

Рішення: Мийте голову комфортною для вас водою. Вона повинна бути не дуже гарячою і не холодною – без крайнощів. Зате обполіскувати можете саме прохолодною, щоб забезпечити волоссю та шкірі додаткову свіжість.

3. Доглядальні засоби – тільки для жирного волосся

Вважають, що догляд повинен бути комплексним, але це не всім підходить. Логічно, коли для жирного волосся потрібен відповідний шампунь. А з рештою засобів як бути?

Бальзами та кондиціонери для жирного волосся можуть пересушити кінчики, адже наносите ви їх по всій довжині, а жирніє волосся тільки біля коренів. У результаті, замість розкішного укладання, – мочалка із сальними коренями.

Рішення: Якщо купуєте на eva.ua шампунь для жирного волосся, бальзам спробуйте взяти для сухого та пошкодженого. Особливо якщо ви захоплюєтеся стайлінгом. Укладання термоприладами, сухе повітря взимку та сонце влітку травмують волосся.

Воно потребує живлення незалежно від жирності коренів. Ви можете навіть робити олійні маски для гладкості, блиску й легкого розчісування, тільки відступайте від коренів мінімум на 10 см під час нанесення.

4. Сушіння феном як панацея від жирного волосся

Чергова помилкова надія. Гаряче повітря себум ніяк не висушить. Більш того, трихологи кажуть, що зловживання феном не тільки подразнює і сушить шкіру, але й підвищує жирність волосся. Якщо процес супроводжується використанням засобів для укладки, не дивуйтеся, що волосся втрачає свіжий вигляд вже наступного дня.

Рішення: Якщо без сушіння не обійтися, використовуйте функцію «холодного повітря». Вона є в кожному сучасному приладі. Так ви не пересушите шкіру, утримаєте під контролем жирність і довше збережете гарну укладку.

Жирне волосся – не вирок. Потрібно лише правильно підібрати догляд, стежити за харчуванням, яке теж відіграє вагому роль, і не погіршувати ситуацію шкідливими порадами «б’юті-гуру».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте