Які послуги безкоштовні для пацієнтів Рівненського обласного шкірвендиспансеру

Керівниця шкірвендиспансеру каже, що для того, щоб заклад відновив надання стаціонарної допомоги – звільнили чотирьох працівників і мають найняти двох анестезіологів
Джерело
«Четверта влада», архів 2020 року

Ми продовжуємо розповідати про безкоштовні послуги, які пацієнти можуть отримати у лікарнях Рівненщини. На початку 2020 року Рівненський обласний шкірвендиспансер уклав з Національною службою здоров’я договори на два напрямки медпослуг – амбулаторне та стаціонарне лікування пацієнтів.

«Четверта влада» з’ясовувала, які саме послуги мають бути безкоштовними для пацієнтів.

За ці послуги, об’єднані назвою «Амбулаторна вторинна та третинна медична допомога дорослим і дітям», шкірвендиспансер отримує гроші від Національної служби здоров’я – від квітня 2020-го до кінця року 2 мільйони 229 тисяч 439 гривень:

  • консультації лікарів
  • лікування в амбулаторних умовах;
  • обстеження;
  • лікарське спостереження, якщо у пацієнта хронічні хвороби.

Щоб отримати ці послуги безкоштовно, потрібне скерування від сімейного лікаря, чи лікаря, який веде пацієнта з хронічною хворобою. Також можна звернутися без скерування, якщо допомога потрібна невідкладно.

Крім цього, у шкірвендиспансері можна буде безкоштовно лікуватися у стаціонарі. Зокрема не треба буде платити за:

  • госпіталізації, потрібні для профілактики, діагностики, лікування;
  • огляд та обстеження пацієнта, знеболення та медикаментозну терапію;
  • вторинну профілактику захворювань;
  • полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнтів без проведення операцій.

Всі ці послуги об’єднані назвою «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій» і за дев’ять місяців 2020-го шкірвендиспансер отримав за них 1 мільйон 592 тисячі 900 гривень від Національної служби здоров’я.

Дивіться також: 2% коштів на пацієнтів: для чого голова Рівненської ОДА передав шкірвендиспансеру апарат ШВЛ

Зараз за лікування в стаціонарі НЗСУ тимчасово (від початку листопада і досі) шкірвендиспансеру не платить, бо заклад не виконав у встановлені терміни всі умови. Зокрема, там бракує двох лікарів-анестезіологів.

Керівниця диспансеру Наталія Маняк каже, що співбесіди з кандидатами на ці дві посади відбудуться 11-го січня:

– Будемо із січня приймати на роботу, якщо лікарі, з якими ми попередньо домовилися, погодяться. Ми звільнили чотирьох працівників, щоб ввести дві посади анестезіологів.

Нагадаємо, що закладу відновлять фінансування, коли він виконає всі вимоги.

У НСЗУ зазначають, що протягом госпіталізації пацієнта лікарня має забезпечити медичні вироби, витратні матеріали та лікарські засоби з Нацпереліку основних лікарських засобів.

Ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі, НСЗУ не оплачує.

Якщо з вас вимагають гроші за послуги, які мають бути безкоштовні, телефонуйте у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77. Також можна подати скаргу в онлайн-режимі.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)