Найважливіші технічні рідини у Вашому авто

Джерело
Фото з today.ua

У конструкції автомобіля працюють технічні рідини, завдання яких – створити оптимальні умови для роботи основних систем і вузлів. Без моторного мастила робота двигуна неможлива, адже воно знижує коефіцієнт тертя деталей.

Без рідини гальмівна система працювати не буде, оскільки зусилля від педалі на супорти передається гідравлічним способом. Розглянемо детально ці технічні рідини та регламент їх заміни.

Моторне мастило

Мастильний матеріал для силового агрегату повинен відповідати певному коефіцієнту в'язкості, що і класифікує його на літній, зимовий і всесезонний. Перший має високу в'язкість, адже при літній спеці густота стає меншою та масло для авто доходить до потрібного стану, необхідного для створення оптимальних умов роботи.

Зимові мастила навпаки, мають низьку в'язкість, тому що на морозі вони густіють, а занадто в'язка олива просто замерзає повністю, що паралізує роботу двигуна. Всесезонні мастила мають усереднену в'язкість, що дозволяє їм працювати в будь-який час року, але температурні пороги у них менші, ніж у сезонних аналогів.

Гальмівні рідини

Особливість будь-якої рідини полягає в тому, що вона практично не стискається та повністю віддає споживачеві отримане зусилля. У випадку з автомобілем, кінцевими споживачами виступають гальмівні супорти.

Оскільки при стисканні виділяється багато тепла, температура гальмівної рідини різко підвищується, а щоб збільшити її точку кипіння, додаються різні присадки. Коли ці присадки окислюються, рідина втрачає властивості та підлягає заміні.

Зрозуміти, що настав час це зробити, можна по темному або мутному відтінку.

Також міняти гальмівну рідину необхідно після закінчення терміну експлуатації, що зазначено в її специфікації. Підбирати її необхідно або таку ж, як була, або згідно з допуском у мануалі до автомобіля. Великий попит сьогодні мають гальмівні рідини ДОТ 4 від німецького виробника Bosch.

Саме цей виробник ввів стандарт, який вимагає обов'язкового фарбування своєї продукції в різні кольори, в залежності від хімічного складу. Це дозволяє виключити випадкове змішування рідин з різними хімічними складами, що протипоказано виробниками авто.

Таким чином, якість даного витратного матеріалу не залежить від кольору, адже він говорить про наявність певних хімічних речовин у своєму складі, виходячи з чого підбирається гальмівна рідина.

Де купити технічні рідини

Витратні матеріали до авто від провідних світових виробників пропонує компанія Oiler. У каталозі товарів інтернет-магазину ви знайдете широкий перелік моторних мастил, автохімії, гальмівних рідин та інше. Всі товари сертифіковані та доставляються в будь-яке місто України поштою.

Змінити гальмівну рідину та моторне мастило можна в автосервісах Oiler, які розташовані в різних районах Києва.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)