Нардеп Роман Іванісов не вчився в університетах, які вказав у біографіях

Що думає про його минуле лідер Зекоманди на Рівненщині

Ми отримали відповіді з обох університетів, які Роман Іванісов назвав у своїх депутатських біографіях
Джерело
Колаж на основі фото із фейсбуку Слуга народу - Роман Іванісов- округ 153 та відповідей на запити від університетів

Судимість Романа Іванісова за групове зґвалтування офіційно підтверджена. Він відбував покарання за злочин у 1996 році, коли йому ще не було 17-ти. Користувачів соціальних мереж зацікавило, як Роман Іванісов міг здобувати вищу освіту, якщо був під вартою.

«Четверта влада» отримала відповідь від двох університетів в Запорізькій області, які у своїх різних офіційних біографіях вказав Роман Іванісов.

Біографія депутата від «Батьківщини»

Перед тим, як стати кандидатом в народні депутати, Роман Іванісов був депутатом Рівненської обласної ради 6-го скликання (2010-2015 роки).

У його біографії на сайті облради вказано, що у 1995 році він вступив до «Запорізького державного університету на факультет управління, відділення «Правознавство». У 2000 році закінчив з відзнакою повний курс згаданого університету, після чого мені присвоєно кваліфікацію «Юрист – спеціаліст».

Біографія Романа Іванісова на сайті Рівненської обласної ради

У судовому вироку Пологівського районного суду вказано, що злочин Роман Іванісов із трьома друзями вчинили у вересні 1995 року. У той час депутат працював офіціантом у Бердянському барі та не був студентом.

Біографія депутата від «Слуги народу»

Коли «Четверта влада» готувала досьє Романа Іванісова, перед виборами до Верховної Ради влітку 2019-го, ми попросили офіційну біографію у пресслужби «Слуги народу» на Рівненщині.

Тоді у його автобіографії, яку нам надали, було вказано, що він закінчив Бердянський університет менеджменту і бізнесу, факультет управління, відділення «Правознавство», кваліфікація «Юрист – спеціаліст» (диплом з відзнакою). Про Запорізький університет ні слова.

Ця ж сама інформація про депутата вказана на офіційному сайті «Слуги народу» та на сайті депутата на окрузі.

Інформація про Романа Іванісова на сайті «Слуги народу»
Інформація про Романа Іванісова на сайті 153.sluganarodu.ua

Диплом не отримував, студентом не був

Коли з'явилась інформація про судимість Романа Іванісова, ми відправили запити до Запорізького національного університету та Бердянського університету менеджменту і бізнесу.

Обидва університети вказали, що Роман Іванісов не закінчував університети і диплому не отримував.

Запорізький національний університет відповів: «Іванісов Роман Валерійович серед студентів, які навчалися у Запорізькому національному університеті не значиться».

Відповідь Запорізького національного університету журналістці «Четвертої влади». 

Бердянський університет менеджменту та бізнесу повідомив, що диплом про вищу освіту тут Роман Іванісов не отримував.  

Відповідь Бердянського університету менеджменту та бізнесу журналістці «Четвертої влади».

Ми звертались до помічниці Романа Іванісова і просили надати копію або вихідні дані диплому про вищу освіту. Але інформації від неї не отримали – вона припинила відповідати на повідомлення та дзвінки.

Тож наразі не зрозуміло, чи є у Романа Іванісова будь-який диплом про вищу освіту. Бо отримати його, окрім як в нього самого, ми не можемо. Експерти далі пояснюють, чому.

Закон не вимагає від депутатів освіти

У пресслужбі обради пояснюють, що депутати не подають до відділу кадрів ніяких документів. Але подають автобіографію до територіальної виборчої комісії. Там дані диплому не потрібні, як і не потрібні Центральній виборчій комісії.

Керівниця напряму «Верховенство права» Центру демократії та верховентва права Надія Шувар пояснює, що:

«відповідно до п. 6 ч.1 ст. 54 Закону України «Про вибори народних депутатів України» Центральна виборча комісія реєструє кандидатів у депутати, за умови отримання нею автобіографії такого кандидата, що обов'язково повинна містити відомості про освіту. Але вимоги про вказування саме реквізитів диплому немає».

Це підтверджує і парламенський аналітик Руху «Чесно» Дмитро Черетун.

Подача недостовірної інформації про освіту народного депутата не є порушенням, адже такої вимоги в законі немає, каже аналітик. Тому немає за це відповідальності ніякої, окрім етичної.

 – Це буде, швидше за все, морально-етична відповідальність, скажімо так. Юридична відповідальність тут не настане, адже диплом при балотуванні від нього не вимагали. Інша справа – коли людина використовує фейковий диплом, аби влаштуватися, наприклад, на державну посаду в якомусь виконавчому органі, де це є вимогою, – каже Дмитро Черетун.

«Ми всі – люди» – Соломчук

Оскільки нардеп Роман Іванісов із помічниками на дзвінки не відповідають і на повідомлення не відписують, ми звернулись до нардепа Дмитра Соломчука – лідера «Слуги народу» на Рівненщині.

На першій пресконференції, на якій представили новообраних депутатів «Слуги народу», він казав, що «всі обрані нардепи одна команда і що вони не підведуть».

Ми запитали його про відповідальність за вибір, який він зробив, обравши Романа Іванісова однопартійцем, і про те, як перевіряли кандидатів.

Дмитро Соломчук каже, що на відбір кандидатів до парламенту було мало часу

Відповідь Дмитра Соломчука нам передав позаштатний консультант аграрного комітету Верховної ради Максим Безека

–  Ви стверджували, що відповідальні за кандидатів від «Слуги народу» з Рівненщини. Що зараз з цієї відповідальністю? Чи готові бути відповідальним за минуле з біографії депутатів, яке зараз стало відомим? – журналістка.

– Я очолюю Зекоманду на Рівненщині – це велика команда людей, які багато зробили для перемоги Володимира Зеленського на президентських виборах. Ми взяли на себе відповідальність за регіон і стали одними з найкращих серед інших областей. Далі у нас були парламентські вибори і вкрай короткий термін на відбір кандидатів.

– Як перевіряли кандидатів у народні депутати, зокрема Романа Іванісова (зокрема освіту і судимість)? – журналістка.

– Кожен з них проходив перевірку по відкритим базам даних, проводилися співбесіди – усе через систему ЛІФТ. Як казав Володимир Зеленський, ми зібрали команду людей, які голосують і розробляють потрібні для країни законопроєкти. Роман вже оприлюднив інформацію про вихід з фракції. Ми всі – люди і всього знати не можемо, але завжди виконували і виконуватимемо дані нами обіцянки.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте