Четверо хлопців били і ґвалтували в автівці голови райдержадміністрації 25-річну матір: історія з минулого нардепа від «Слуги народу»

Коли нардепу від «Слуги народу» з Рівненщини Роману Іванісову закинули, що він зґвалтував неповнолітню – він з цього посміявся. Інформація про неповнолітню не підтвердилася. Але та, що підтвердилася, шокує не менше
Джерело
Фото із особистої сторінки Романа Іванісова у фейсбуку

Ми зібрали всю публічно відому інформацію про злочин з минулого, за який засудили офіціанта бару «Гурман» міста Бердянська Запорізької області Романа Іванісова 1978 року народження. На Рівненщині він більше відомий як народний депутат від «Слуги народу» із 153-го виборчого округу (частина Рівного, Рівненський, Острозький, Гощанський, Корецький райони).

Подумки попрощалася з дворічною дитиною

19-річний студент Бердянського педінституту Роман Комиса, син голови Бердянської райдержадміністрації, 13-го вересня 1995-го року близько восьмої вечора мав на прохання батька відвезти службову «Волгу» в гараж адміністрації.

Але студент Комиса, який ще вісімнадцятирічним вкрав уночі із припаркованого у дворі одного з районів Бердянска «Запорожця» акумулятор та різні автодеталі, службове авто батька в гараж не відвіз. Вирішив розважитися з приятелями.

Приятелі, яких взяв покататися – 19-річний безробітний Михайло Хаджийський, майже 16-річний офіціант з неповною середньою освітою Роман Іванісов та 16-річний учень профтехучилища Олександр Івахін.

Приятелі вирушили в селище Куйбишево. В селищі, о пів на десяту вечора авто зупинили ДАІшники, але студент показав їм підроблений шляховий лист і поїхав далі.

На вулиці Калугіна хлопці побачили двох дівчат, яким запропонували покататися. А як ті відмовилися, то Роман Іванісов і Олександр Івахін вискочили з авто і намагались затягнути їх силою. Одна з дівчат вирвалась і втекла, а іншу, 25 річну матір дворічної дитини, заштовхали у «Волгу».

ГАЗ 21029 1995 року випуску. В такому авто четверо приятелів гвалтували 25-річну. Ілюстраційне фото з cars.ua

Подробиці цього групового зґвалтування відомі з копії судового вироку, який поширив одіозний юрист і політик Андрій Портнов. 

Вступна частина вироку суду, яким 21 березня 1996-го року чотирьох злочинців, зокрема й Романа Іванісова, засуджено за групове зґвалтування та групове задоволення пристрасті неприроднім способом. Роман Іванісов отримав тюремний строк 3 роки 6 місяців (за закінчений злочин – групове задоволення пристрасті неприродним способом (фактично оральне згвалтування) та за незакінчений замах на (вагінальне) згвалтування)
Опис злочину з документів Судової колегії з кримінальних справ Запорізького обласного суду, який пом'якшив вирок засудженим за зґвалтування, яких тримали під вартою з 14-го вересня 1995-го року

– Я намагаюсь про ці речі не згадувати, бо хорошого мало. Не кожен знає, як людина почувається перед смертю. А я знаю, як людина перед смертю почувається, як це – з життям прощатися, з дитиною подумки прощатися, моїй дитині тоді було два роки, – розповіла жінка, яка підтвердила журналістам ТСН, що її зґвалтували саме ці люди. 

– Це дійсно було насильство. Я йшла з подружкою, вони насильно затягнули мене до авта, вони за волосся мене тягнули, у мене вся голова була «синя» – у синцях, це все було, – розповідає жінка.

Запорізький обласний суд 17 квітня 1996 року зменшив Роману Іванісову строк до 2-х років і 6 місяців.

У рішенні Запорізького обласного суду видно, що потерпіла просила знизити їм покарання. Для журналістів ТСН вона пояснила це тиском на неї з боку засуджених і їхніх родичів.

– Вони до мене приїздили по черзі кожного дня, дзвонили, тероризували. Через цей тиск я писала якісь прохання, щоб їх відпустили. Це був такий жах, я так прагнула все забути, що зараз все повністю не згадаю. Мені і роботу довелось змінити через це, і багато інших неприємностей пережила.

Вирізка з газети про історію з груповим зґвалтуванням. Зображення із сайту ТСН

Облікова картка затриманого Романа Іванісова зі слідчого ізолятора, де тримали обвинуваченого до вироку суду. Зображення оприлюднило видання «Аргументум»

Роман Іванісов відбував ув'язнення в Маріупольській виховній колонії Донецької області. Але свій строк не досидів – його помилував 29-го листопада 1996 року президент Леонід Кучма.

Витяг із Указу про помилування №1134/96 від 29 листопада 1996 року, підписаний тогочасним президентом Леонідом Кучмою. Фото указу із телеграм-каналу Portnov.

Іспитовий строк два роки, який отримав після помилування Роман Іванісов, означає, що, якщо протягом цих двох років на волі він не скоїв злочину, вважатиметься, що своє покарання він відбув.

Роман Іванісов вчинив особливо тяжкий злочин. За зґвалтування, вчинене групою осіб, Кримінальний кодекс передбачає від 5 до 15 років ув'язнення.

Але малолітство Іванісова, можливо, зв'язки родичів його товариша – сина голови райдержадміністрації, тиск на жінку, яку зґвалтували, пострадянський «гуманний суд» вберегли хлопця від тривалого ув'язнення.

А через вісім років після відбуття основного і додаткового покарання за особливо тяжкий злочин (якщо не скоєний новий злочин) кримінальний кодекс дозволяє таку судимість визначати як погашену. Це, зокрема, означає, що людина з погашеною судимістю може стати депутатом чи державним чиновником.

Отже, щонайменше з 2009-го року судимість Романа Іванісова вважається погашеною. Можливо, й раніше.

Роман Іванісов спочатку посміявся зі звинувачень

18 листопада видання «Аргументум» опридюднило інформацію про те, що «слуга народу» від округу №153 на Рівненщині Роман Іванісов був засуджений за зґвалтування неповнолітньої неприроднім шляхом. Цю інформацію також розмістив колишній народний депутат від Радикальної партії Ігор Мосійчук у своєму телеграм-каналі.

Інформація швидко розлетілася різними ЗМІ. Про те, що Іванісов зґвалтував неповнолітню поширювали інформацію до того, як стали відомі подробиці справи.

Очевидно так говорили тому, що частина 3 статті 117 Кримінального кодексу 1960-го року і частина 2 статті 118 передбачають покарання як за злочин скоєний групою осіб так і за злочин скоєний стосовно неповнолітньої (16-17 річної).

Невдовзі Роман Іванісов написав допис на своїй сторінці у фейсбук, де назвав інформацію про його судимість замовною. І посміявся з неї, намагаючись виставити це маячнею на зразок того, що він друг терориста Усами бен Ладена.

«"Замовлення" прийшло з сервера, що знаходиться у Сан-Франциско, коштувала ця схема замовникам сотню тисяч доларів», – написав «слуга народу».

У коментарях під дописом депутат виклав довідку від Міністерства внутрішніх справ, де вказано, що він «до кримінальної відповідальності не притягується, не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває».

Ця довідка – майстерна маніпуляція. Адже й справді не погашеної судимості нардеп не має. Але це не означає, що злочин він не скоїв.

Довідка від Міністерства внутрішніх справ, яку оприлюднив Роман Іванісов на своїй сторінці у фейсбук

19-го листопада Голова фракції «Слуги народу» у Верховній раді Давид Арахамія повідомив УНН: якщо судимість Іванісова підтвердиться, що з цим робити – винесуть на розгляд фракції.

20-го листопада на брифінгу Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка повідомив, що у Романа Іванісова і справді погашена судимість.

Відповідаючи на запитання, чи перевіряли факти про судимість Іванісова за зґвалтування, генпрокурор відповів:

«Перевірка була здійснена. Не Генеральною прокуратурою, а відповідними органами, ті факти, про які ви говорили, підтвердилися. Його судимість погашена, тому вважається, що людина не судима на даний момент».

Але згодом на офіційній сторінці генпрокуратури у фейсбук з’явилося таке повідомлення:

Сам генпрокурор свої слова не спростовував.

Роман Іванісов на своїй сторінці у фейсбуку відреагував і на це. 

«Вважаю, що пана Рябошапку навмисне ввели в оману. Офіс Генпрокурора вже дав спростування озвученої сьогодні щодо мене інформації. Замовники витрачають шалені гроші на брудну гру проти мене, не нехтують нічим, як ви всі помітили.

Але вже скоро я буду готовий оприлюднити достовірні докази того, що це спланована інформаційна атака проти мене через мою антикорупційну діяльність. Вже зовсім скоро ви дізнаєтеся і прізвище замовника», – написав депутат. 

Також у дописі він повідомив, що вирішив призупинити членство у фракції «Слуга народу», поки інформацію про його судимість перевіряють.

І саме після цього відкату назад гепрокуратури Андрій Портнов поширив повний судовий вирок у справі Іванісова і спільників. А згодом цю інформацію також додатково перевірили в Запорізькому суді журналісти ТСН.

Реакція президента Зеленського

Президент України Володимир Зеленський під час спілкування із журналістами на базі ВМС України в Очакові прокоментував ситуацію, що склалася довкола народного депутата від «Слуги народу» Романа Іванісова, – пише Громадське радіо.

Як повідомляє пресслужба глави держави, він заявив, що «змусить цю людину скласти мандат», якщо буде підтверджено факти судимості.

«Ми завжди казали, що готові до очищення, і це – правильно. Ні в уряді, ні на місцях, ні в областях, ні навіть у партії «Слуга Народу» не залишиться нікого з тих, хто причетний хоч до чогось кримінального», – заявив Зеленський і додав:

«Якщо завтра (21 листопада, — ред.) буде хоч один факт, хоч щось, я змушу цю людину скласти мандат. Ви знаєте, що вже двох людей ми відправили. Це, напевно, буде третя людина, якщо вона причетна».

Запитати у самого Романа Іванісова про цю справу нам не вдалось. Він та його помічниця Оксана Коссє не відповідають на дзвінки та не відписують на повідомлення журналістів «Четвертої влади».

Більше про Романа Іванісова читайте у його досьє, яке ми склали перед виборами до парламенту.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте