Суд офіційно підтвердив інформацію про вирок Іванісову за участь у груповому зґвалтуванні

Роман Іванісов інформацію про судимість за зґвалтування висміяв і назвав замовною, а тепер мовчить
Джерело
Фейсбук-сторінка Слуга народу – Роман Іванісов – Округ 153

Нещодавно ми писали про минуле нардепа від Рівненщини Романа Іванісова. На телеграм-каналі Андрія Портнова оприлюднено вирок у справі слуги народу. Там йдеться про те, що Іванісов із трьома друзями у 90-ті по черзі зґвалтували 25-річну жінку. Втім офіційної інформації від державних структур про цю судимість нардепа досі не було.

Дивіться публікацію: Четверо хлопців били і ґвалтували в автівці голови райдержадміністрації 25-річну матір: історія з минулого нардепа від «Слуги народу»

«Четверта влада» отримала відповідь на запит від Пологівського райсуду, де судили Іванісова і співучасників.

У відповіді вказано, що Пологівський районний суд Запорізької області розглядав справу за обвинуваченням Романа Іванісова у злочинах передбачених частиною 3 статті 117 (Кримінального кодексу 1960 року) (зґвалтування групою осіб) та частину 2 статті 118 (задоволення статевої пристрасті неприроднім способом).

Засідання відбувалось під головуванням судді Омельчука.

Під час судового розгляду одну із статей щодо Романа Іванісова перекваліфікували зі зґвалтування на замах на зґвалтування групою осіб (стаття 17, частина 3 статті 117).

Вироком Пологівського районного суду Запорізької області від 21-го березня 1996 року Роман Іванісов визнаний винним у закінченому злочині – груповому задоволенні пристрасті неприродним способом (фактично оральному згвалтуванні – ред.) та у замаху на згвалтування (вагінальне – ред.).

Його присудили позбавлення волі на З роки 6 місяців; відбувати покарання мав у виправно-трудовій колонії загального режиму.

Втім учасники процесу подали касаційні скарги, і вирок Пологівського районного суду Запорізької області переглянув Запорізький обласний суд.

Цей-таки суд 17-го квітня 1996 року ухвалив змінити вирок суду першої інстанції: строк Іванісову зменшили до 2 років 6 місяців позбавлення волі у виправно-трудовій колонії загального режиму.

Указом Президента України «Про помилування» від 29 листопада 1996 року №1134/96 Іванісову змінили «невідбуту частину міри покарання» на умовну з іспитовим строком два роки.

Тобто Пологівський районний суд описав у своїй відповіді вирок та указ про помилування Іванісова з телеграм-каналу Андрія Портнова.

Опис злочинів з документів Судової колегії з кримінальних справ Запорізького обласного суду, який пом'якшив вирок засудженим за зґвалтування, яких тримали під вартою з 14-го вересня 1995-го року. Скрін із вироку, опублікованого Андрієм Портновим

Чинний Кримінальний кодекс України не робить поділ на більш і менш небезпечні згвалтування, як це було в попередніх версіях кодексу. Із грудня 2017-го року згвалтування – це «вчинення дій сексуального характеру, пов’язаних із вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілої особи».

Нині за згвалтування, вчинене групою осіб, стаття 152 Кримінального кодексу передбачає позбавлення волі від 7-ми до 12-ти років.

Нагадаємо, що після опублікованих документів, журналісти ТСН розшукали жінку, яка представилася їм як  постраждала від насильства саме цих людей. Вона розповідала про те, що її били і ґвалтували. А також, що після вироку на неї тиснули. Через це вона була змушена писати прохання, щоб злочинців відпустили.

Сам Роман Іванісов поширення інформації про судимість на своїй фейсбук-сторінці 18-го листопада висміяв і назвав «чорнухою» за 100 тисяч доларів. А потім призупинив членство у фракції «Слуга народу», пообіцявши, що скоро скаже прізвище замовника цієї інформації.

На телефонні дзвінки «Четвертої влади» Роман Іванісов не відповів.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте