Не лякайтеся озброєних силовиків у Рівненському районі. Хіба що ви терорист чи п'яний за кермом

Антитерористичні навчання 2018-го року. Тоді вони пройшли на Сарненщині. Цього року – у Рівненському районі
Джерело
Стоп-кадр із відео Служби безпеки України

Військова частина поблизу селища Оржів – один із терористично уразливих об’єктів Рівненського району. А загалом їх – сотні: від дитячих садочків і шкіл до промислових підприємств.

Тож кілька сотень силовиків упродовж трьох днів відпрацьовують тренування у різних точках Рівненського району.

Як розповіли «Четвертій владі» в СБУ – встигають не лише антитерористичні заходи проводити, але й штрафувати за п’яну їзду.

Від Бронників до Клеваня. Із 27-го по 29-те серпня у Рівненському районі – антитерористичні навчання.

Якщо ви проживаєте в цьому районі – не дивуйтеся, що зустрінете озброєних правоохоронців чи військових 27-29-го серпня. В СБУ план дій тримають у таємниці, про населені пункти та об'єкти, де відбуваються навчання, розповідають лише частково. Карти Google

Національна та патрульна поліція, Нацгвардія, Збройні Сили, Військова служба правопорядку ЗСУ, Державна прикордонна служба, Державна служба з надзвичайних ситуацій – силовики проходять триденні спеціальні навчання на території Рівненського району. 

Скільки осіб візьме участь у навчаннях, в СБУ не кажуть. Мовляв – інформація не на загал.

Але приблизно – це кілька сотень правоохоронців, розповідає помічник начальника антитерористичного центру Управління СБУ в Рівненській області Олександр Пиж.

Помічник начальника антитерористичного центру Управління СБУ в Рівненській області Олександр Пиж розповів як проходять антитерористичні навчання в Рівненському районі. Фото UA:Рівне

– Об’єктом терористичного спрямування може бути будь-що. Будь-яке місце масового скупчення людей: школа, дитячий садок, – розповідає Олександр Пиж.

– Але такі заклади ми не беремо до відпрацювання. Адже будь-який диверсант чи терорист думає, яку він може спричинити шкоду, якщо замінує навчальний заклад. А якщо він не працює, то сенсу немає.Бо ж зловмисникам простіше зайти в торгівельно-розважальний центр і там вчинити теракт чи диверсію.

– Або на об’єктах, на яких вибухи та диверсії можуть спричинити якісь значні економічні чи техногенні наслідки. Це може бути і «Рівнеазот», і склади пально-мастильних матеріалів, і органи влади та управління.

Під час антитерористичного навчання правоохоронці мають право перевіряти у громадян документи, оглядати речі, що при них знаходяться або які вони перевозять. Також можливе тимчасове обмеження або заборона руху транспорту і пішоходів на вулицях та дорогах.

Проте в СБУ кажуть, обшуковувати нікого не будуть. Можлива лише перевірка документів. Тому просять у мешканців району носити їх із собою.

Стосується це і власників транспорту. На кількох із них вже склали протоколи. Не навчальні, а справжні.

– За перший день вже декілька протоколів по керування транспортом у нетверезому стані склали. Є такі населені пункти, де взагалі забули, що таке водіння транспортних засобів з документами чи у тверезому стані, – ділиться Олександр Пиж.

– Це, зазвичай, села, у які рідше доїжджає патрульна поліція. Якщо це селище міського типу – то ще півбіди. А у селах із цим геть кепсько.

Зазвичай на «гарячому» без документів ловили власників євроблях. Потрапляли у поле зору й автомобілі з рівненською реєстрацією. 

Олександр Пиж розповідає, в перший день навчань обмізковували план дій.

– Спочатку отримали первинну інформацію щодо перебування «диверсантів» в районі. Після цього зібрали сили і засоби як у Рівненському районі в одному із населених пунктів, так і безпосередньо управління СБУ, де збирається координаційна група антитерористичного центру. 

Потім всі сили, які задіяні для пошуку диверсійних груп, виїжджають у район згідно попередньо узгодженого плану. Поки що не буду розкривати увесь задум, бо зараз проводяться безпосередньо пошукові заходи.

Вирішальний етап – знешкодження терористів, – відбудеться 29-го серпня у селі Оржів, поблизу військової частини.

На території військової частини у Оржеві. Фото з архіву «Четвертої влади». Осінь, 2014 рік

Знаходиться військова частина у лісі, за кілька кілометрів від селища.

Загалом, декількаденні навчання подібного масштабу, за словами представника УСБУ, на Рівненщині проводять двічі на рік. 

Крім того, до п’яти разів щомісяця відбуваються навчання на конкретному об’єкті. Як правило – це перевірка системи охорони, оборони, реагування на будь-яких терористично уразливих об’єктах. Також проводять навчання і у навчальних закладах, в лісництвах.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)