Неперевірені ліки і підключення до ШВЛ: як лікують COVID-19 у Центральній лікарні Рівного

Використання ШВЛ у Центральній міській лікарні
Джерело
Фото зі сторінки Центральної міської лікарні Рівного у фейсбук

Ми з’ясували, скільки у Центральній міській лікарні Рівного є апаратів ШВЛ та чи допомагало хворим призначення препарату, який рекомендував МОЗ для лікування COVID-19, але дія якого ще недостатньо вивчена.

У травні ми писали про те, як у опорних лікарнях Рівненщини хворих на COVID-19 лікували за рекомендацією МОЗ препаратом «Плаквеніл» (гідроксихлорохін) і чи допомагало пацієнтам підключення до апаратів ШВЛ.

Тоді ми поспілкувалися з керівниками Дубенської, Сарненської, Костопільської і Рокитнівської лікарень, але з керівниками Центральної Рівненської міської лікарні поговорити не вдалося, бо вони не відповідали на дзвінки.

Раніше заступник керівника лікарні відмовився спілкуватися з журналісткою «Четвертої влади» і відповідати на питання про хворих на коронавірус.

Ми відправили електронний запит і нещодавно отримали відповідь.

Головний лікар Центральної міської лікарні Рівного Євгеній Кучерук повідомив, що в лікарні є 23 апарати ШВЛ. Під час карантину отримали 6 апаратів.

Головлікар ЦМЛ Євген Кучерук. Фото Олександра Харвата

Під час карантину у Центральній міській лікарні на апаратах ШВЛ були 11 хворих, з них 7 людей померли.

Євгеній Кучерук пише, що «Плаквеніл» у лікарні використовували.

– Якщо препарат призначали на 3-4 день захворювання, у пацієнтів з відсутністю протипоказань була позитивна динаміка і не було ускладнень. Якщо препарат призначали пізніше, такого ефекту не було.

Він додає, що для більш ґрунтовних висновків про ефективність «Плаквенілу» потрібні клінічні дослідження, які провести складно. Бо наукових працівників нема, а стаціонар завантажений.

Нагадаємо, що виробники «Плаквенілу» зазначають, що наразі день недостатньо даних для будь-яких висновків про клінічну ефективність або безпеку гідроксихлорохіну при лікуванні коронавірусної інфекції.

За інформацією Рівненської ОДА, від початку карантину і до 10 червня через ускладнення, викликані коронавірусом, на Рівненщині померли 45 людей.
Всього за цей час захворіли 2138 людей і 1140 з них – тобто 53% – вже одужали.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте