Податківці приховують від рівнян скільки місто отримує за орeнду 40-ка соток біля краєзнавчого музeю

Ділянка за музеєм стала приводом скандалу, який вже триває понад два роки
Джерело
«Четверта влада»

Про будівництво 12-поверхівки на вулиці Льва Толстого, 10 говорять багато. Працівники Рівненського краєзнавчого музею не у захваті від такого сусідства. На їх думку, висотка на 40 метрів позаду музею зіпсує візуальний вигляд пам’ятки чи взагалі спровокує її руйнацію.

«Четверта влада» розслідувала історію цього будівництва. А нещодавно нам прийшла відповідь на запит скільки забудовник платить Рівному за оренду цієї земельної ділянки в центрі міста.

Отож, у 2009 році Рівнерада надала в оренду земельну ділянку Товариству з обмеженою відповідальністю «Українська промислово-інвестиційна група».

На той час, 2009 рік, ділянку на Толстого, 10 оцінили майже у 835 тисяч гривень. Тож, вирахувавши трьохвідсотковий коефіцієнт, постановили, що розмір орендної плати близько 25 тисяч в рік – близько двох тисяч гривень щомісяця.

Скільки ж коштів до бюджету міста надійшло за всі ці роки?

Земельна ділянка була надана в оренду на десять років. Договір підписаний 16 березня 2009 року. За 9 років ТОВ «Українська промислово-інвестиційна група» сплатило місту 225 тисяч гривень.

Договір
Для збільшення документу – відкрийте його у новій вкладці

У березні 2019 року термін оренди за договором завершується.

Повністю договір оренди дивіться за цим посиланням.

В Головному управлінні Держгеокадастру у Рівненській області уточнили нормативну грошову оцінку цієї земельної ділянки станом на 1 січня 2018 року.

867 гривень 26 копійок за квадратний метр. Тобто 3 мільйони 469 тисяч 40 гривень за всю ділянку.

3% від цієї суми – 104 тисячі 71 гривня. Щонайменше цю суму має отримувати місто за оренду ділянки в рік.

Ми запитали у начальника Управління земельних відносин Рівненського міськвиконкому Сергія Таргонія чи сплачені всі ці кошти.

Але начальник Управління не знає чи взагалі платять орендну плату за цю землю. Він перенаправив нас до податківців.

Натомість заступниця начальника Головного управління Державної фіскальної служби України в Рівненській області Зоя Хоній, посилаючись на Податковий кодекс, вирішила, що рівняни не мають права знати скільки орендної плати, за весь час оренди сплатив забудовник місту. І чи сплатив взагалі.

«Четверта влада» публічно звертається до міського голови Рівного, рівненських депутатів, народних депутатів з проханням витребувати у податківців приховувану інформацію про сплачену чи несплачену оренду за цю скандальну земельну ділянку.

А саме: «Скільки коштів сплачено Товариством з обмеженою відповідальністю «Українська промислово-інвестиційна група» за оренду земельної ділянки на Толстого, 10 у період з 2009 по 2018 роки»?

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте