Одіозний екс-керівник рівненського університету записався антикорупціонером і хоче контролювати НАБУ

Екс-керівник рівненського «водного» університету Микола Корецький хоче контролювати НАБУ
Джерело
«Четверта влада»

Сьогодні, 30 травня, до 21.00 триває голосування за кандидатів у члени нового складу Ради громадського контролю при НАБУ – незалежного органу цивільного контролю за діяльністю Національного антикорупційного бюро України. 

Кандидатів для участі в конкурсі з формування складу РГК могли подавати громадські об'єднання, статутна діяльність яких пов'язана із запобіганням та протидією корупції.

За підсумками відкритого Інтернет-голосування до складу РГК  оберуть 15 представників.

Рада громадського контролю при НАБУ, відповідно до Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», забезпечує прозорість та цивільний контроль за діяльністю Бюро. Склад РГК оновлюється щороку. Її представники входять до конкурсних та Дисциплінарної комісій НАБУ.

Як стало відомо «Четвертій владі», у Раду громадського контролю хоче потрапити і екс-керівник Національного університету водного господарства та природокористування Микола Корецький. Делегувала його не менш одіозна громадська організація «Журналісти проти корупції».

Що відомо про цього кандидата.

Микола Корецький, у 2012-2013-му році працював на посаді в.о.проректора, пізніше – в.о.ректора НУВГП. У цей час президентом НУВГП був регіонал Микола Сорока.

Під час цього керівництва, зокрема:

  • проректори агітували студентів за екс-губернатора;
  • керівник-нардеп хотів відновити вступні іспити у вузах та просував «корупційно-ректорський» законопроект;
  • керівник рівненського «водніка» скандалив із журналістами через спробу поспілкуватися про ймовірно фейковий науковий стаж його колеги;
  • університет вдався до цензурного блокування інтернет-ЗМІ;
  • працівники НУВГП долучилися до організації поїздки на «Антимайдан»;
  • у лютому 2014-го року проти цього керівництва виступили студенти. Студенти звинуватили керівництво університету в низці проблем, серед яких:

«Постійний психологічний тиск на співробітників, не виважена кадрова політика, яка полягає в неповному використанні наявного кваліфікаційного складу університету та залучення іногородніх фахівців, які не відповідають профілю вузу, на керівні посади»

А громадська організація «Журналісти без корупції» відома тим, як пише ІМІ, що лише за вступ у свої лави та сплату членського внеску пропонує усім охочим журналістське посвідчення та «імунітет журналіста». Її засновники – засуджені за шахрайство.

Комісія з журналістської етики вважає що така роздача посвідчень може сприяти дискредитації професії.

«Четверта влада» спробувала зв'язатися з ГО «Журналісти без корупції» та Миколою Корецьким, щоб почути їхнє пояснення як посадовець став журналістом і в якій антикорупційній діяльності він відзначився. Поки що відповіді не отримали.

Голосування триватиме до 21:00 сьогодні. Проголосувати можна ТУТ.

Групи коаліції Реформа органів правопорядку та Антикорупційна реформа пропонують  підтримати таких кандидатів на посаду членів РГК при НАБУ:

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте