Однофамілець заступника мера Рівного ймовірно не отримає майже два гектари землі

Заступника міського голови Рівного Володимира Дяка несправедливо запідозрили у сприянні виділення землі, буцімто, своєму родичу
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі зображення кадастрової карти та сайту Рівнеради

Депутатка Рівнеради Галина Кульчинська оприлюднила на своїй фейбук-сторінці копію проєкту рішення ради, за яким чоловік на ім'я Богдан Володимирович Дяк може безоплатно отримати у приватну власність майже два гектари міської землі. У коментарях під цим дописом користувачі припустили, Богдан Дяк може бути родичем заступника заступника міського голови Володимира Дяка.

Ми перевірили, чи справді це так.

Інший Дяк

– Сиджу готуюся до сесії, і тут документик перед очима... Очі відмовляються вірити, але всяке буває, – написала депутатка Рівнеради від фракції «Батьківщина» Галина Кульчинська на своїй фейсбук-сторінці.

Галина Кульчинська наробила «шуму» у фейсбуку. Ми намагалися з нею поговорити щодо цього, але вона була зайнята. Фото з фейсбуку Галини Кульчинської

До допису вона додала фото проєкту рішення, в якому йдеться про дозвіл на «розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 18 тисяч квадратних метрів на території Рівненської міської ради Рівненської області безоплатно у власність для ведення особистого селянського господарства» Дяку Богдану Володимировичу.

При цьому у проєкті не вказано ні вулиці, де розташована ділянка, ні кадастрового номеру.

Ми знайшли такий документ на сайті Рівнеради. Його зареєстрували ще в жовтні 2019 року, але розглядатимуть лише зараз, на сесії Рівнеради 11 лютого. 

У коментарях під дописом Галини Кульчинської припускали, що людина, яка хоче отримати землю, може бути родичем заступника міського голови з питань УЖКГ Володимира Дяка.

Те, що це не так, нам підтвердив і сам Володимир Дяк.

– Ні, це не родич, це ніхто. Це випадковий однофамілець.

Це підтвердив і «випадковий однофамілець» Богдан Дяк, який претендує на земельну ділянку. За його словами, рада вже відхилила такий проєкт у 2019-му, а про новий розгляд він дізнався від журналістки. Каже, що в центрі зайнятості навчався на працівника фермерського господарства, але та земля для забудови, а не для сільського господарства. Але, каже, що в нього є думка, щоб займатися там господарством.

Чи можна отримати землю під сільське господарство у Рівному

За законом, два гектари землі під сільське господарство може отримати кожен. Але, окрім того, що в Україні немає стільки земель, то ще й в межах міста на практиці це зробити неможливо. Експерт Георгій Могильний каже, що міста в багатьох випадках не мають сільгоспземель, які можуть так виділятися.

Депутат Рівнеради від фракції «Рівне разом», член комісії з питань архітектури, містобудування та землевпорядкування, а також начальник відділу контролю за використанням та охороною земель у Костопільському, Рівненському районах та Рівному Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області Святослав Стельмащук стверджує, що генпланом Рівного не передбачено землі під сільське господарство. 

–  У попередній каденції, де я також був депутатом, ні одна ділянка для особистого селянського господарства не передавалась. 

Святослав Стельмащук пояснив, що ділянка, раніше була частиною пайового комплексу і має свого власника. Фото із фейсбук-сторінки Святослава Стельмащука

Святослав Стельмащук пояснює, що земля, яку хотів Богдан Дяк знаходиться у межах масиву «Плодорозсадник» у Тинному (поблизу аеропорту). До заяви про дозвіл розробки землеустрою Дяк додав викопіювання, де самостійно позначив кордони частки. Депутат надіслав нам це та зображення кадастрової карти, де позначено ділянку. 

Святослав Стельмащук каже, що земля вже у приватній власності на підставі сертифікату. Його видавали людям після розпаювання земель у 2005-му. Тобто, власник отримав землю, але ще не встановив межі. Ми перевіли, ділянки на кадастровій карті немає.

– Всі землі «Плодорозсадника» розпайовані і на них видані сертифікати. Колись приходили люди на прийом і я бачив схему розпаювання. Також дізнавався про це в управлінні земельних відносин. Завтра спробую перевірити цю інформацію [в Держгеокадастрі]. А не світиться на кадастровій карті, тому що не переоформили сертифікат на Державний акт, під час чого присвоюється кадастровий номер.

Тобто кадастрового номеру та адреси ділянки, яку хотів Богдан Дяк, у проєкті немає, бо вона ще не оформлена належним чином.

Як таке могло статись, що людина подала заяву про отримання ділянки, яка вже комусь належить? Депутат розповідає:

– Згідно із земельним кодексом, щоб отримати ділянку, людина має написати заяву і додати графічний матеріал з бажаним місцем розташування. Щодо цієї ділянки, то просто хтось сфотографував кадастрову карту, обвів і подав в міську раду. І управління земельних відносин не вправі відмовити, вони мають винести це на розгляд депутатів.

– Раніше вимагалась довідка про облік землі. Чи земля в запасі, чи в користуванні і тоді це виносилось на сесію. На сьогодні, за законом, ця довідка не потрібна.

– Людина просто поверх паю намалювала собі цю ділянку, – розповів Святослав Стельмащук.

Зі слів Стельмащука, навіть якщо депутати не знатимуть, що ділянка вже має власника і Дяк отримає погодження на розробку землеустрою, в кадастрі процес загальмує, бо не можна накласти ділянку на ділянку.

– Реєстратор побачить, кому належить земля, – вважає Святослав Стельмащук.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте