Як і чому дружина депутата Рівнеради Святослава Стельмащука отримає землю без конкуренції

Дружина Святослава Стельмащука замовила будівництво магазинів разом із зупинкою на Ювілейному іще до того, як подружжя узаконило стосунки
Джерело
Четверта влада

У червні ми писали про гучне весілля депутата Рівнеради та посадовця Держгеокадастру Святослава Стельмащука. Його дружиною стала донька місцевого підприємця Євгена Римчука та співачка Анна-Анастасія Римчук – вже Стельмащук.

Як ми згадували, ще до весілля, у лютому 2021 року нацкорпусівець Ігор Сухий повідомив у фейсбуку, що на мікрорайоні Ювілейний будують криту зупинку громадського транспорту із торговими приміщеннями. Замовницею будівництва на паспорті вказана дружина депутата Стельмащука. А він, так сталося, депутат Рівнеради саме від цього мікрорайону.

Торговий павільйон уже збудований, а магазини там працюють.

Депутати дали дозвіл на викуп ділянки під приміщеннями Анни-Анастасії. Тож маємо черговий факт привласнення міської землі поза конкурсом, втім сам депутат цього не бачить. Як ми з'ясували, родина дружини депутата не вперше таким чином отримує землю.

Стельмащуки одружилися у вересні 2020-го, а весілля святкували у травні 2021-го. Фото із фейсбуку Святослава Стельмащука

Містобудівні умови на нове будівництво торгового павільйону в комплексі із зупинкою громадського транспорту на вулиці Соборній, 277а Анна-Анастасія Римчук отримала 14 травня 2020-го року.

Мова про зупинку біля підземного переходу на Ювілейному, навпроти магазину «Мілан».

Згідно з декларацією про готовність на сайті e-construction, 18 вересня 2020-го почали будівництво. Закінчили – 8 червня 2021 року і здали в експлуатацію за 5 днів.

Згідно з кошторисом, будівництво коштувало 872 тисячі гривень. Проект розробляла фірма «Мастерня Мост» під керівництвом нинішнього головного архітектора Рівного Дмитра Котлярова.

Виглядає закінчене будівництво тепер отак: 

Як видно на фото, дружина депутата замовила будівництво двох торгових приміщень та облаштування зупинки

18 листопада депутати вирішили віддати землю на зупинці Анні-Анастасії Стельмащук як власниці нерухомості.

Раніше сотка землі на зупинці на Ювілейному була у дружини депутата в суборенді. Орендарем у міської ради був Андрій Гордієвич. Його ім'я збігається із ім'ям чоловіка завідувачки сектору аукціонної діяльності відділу ринку та оцінки землі Держгеокадастру у Рівненській області.

Ця інформація є, зокрема, у декларації Стельмащука за 2020-й рік. У той час вони із Анною одружилися, Святослав Стельмащук став депутатом міської ради в окрузі, де будувалася дружина.

Тож тепер за рішенням ради Анна-Анастасія викупить ділянку, після того, як зроблять оцінку підібрані Управлінням комунальною власністю Рівного експерти.

За дозвіл викупити землю на сесії Святослав Стельмащук не голосував. Але ми все ж запитали, чи не вбачає він конфлікт інтересів, що його дружина побудувалася та збирається без земельних торгів купити землю на мікрорайоні, від якого його обрали депутатом.

– Можливий конфлікт інтересів мав місце бути лише під час розгляду проекту рішення про продаж земельної ділянки на засіданні постійної комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування та під час розгляду проекту рішення на засіданні сесії Рівненської міської ради, – каже депутат.

– В обох випадках, у відповідності до чинного законодавства, я повідомляв про можливий конфлікт інтересів і участі в розгляді та прийняті рішень я не брав.

Святослав Стельмащук додає:

– Батьки дружини є підприємцями понад 28 років та торгують, в тому числі, і на мікрорайоні Ювілейний, тому не бачу ніякої сенсації в тому, що і дочка є підприємцем, та задовго до нашого одруження уклала договір суборенди зі вже існуючим орендарем, не отримуючи її на сесії Рівненської міської ради.

Стельмащук не бачить схеми а тому, що землю його дружина отримає без конкуренції. Відповідає так, ніби це стосується третьої особи:

– Підприємець має земельну ділянку в користуванні, отримала містобудівні умови, повідомила про початок робіт, збудувала, подала декларацію, отримала право власності. Все по процедурі та по законодавству.

– І з того моменту, як вона стала власником нерухомого майна, вона стає власником земельної ділянки, тому і оформляє шляхом викупу. Бюджет ще отримує кошти від викупу і буде сплата земельного податку.

Ми запитали у Святослава Стельмащука, чи має він гарантію і чи може її дати, що замість магазину та зупинки на цій землі згодом не з'явиться багатоповерхова забудова. Щодо цього він заперечив. Сказав, що «такого не може бути». Зокрема тому, що цільове призначення землі «визначене».

Ділянка призначена для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Скільки поверхів може бути для торгівлі – це вже інша справа.

Святослав Стельмащук також надіслав нам фото, де видно, як зупинка виглядала до того, як за неї взялась його дружина. Облаштували і зупинку, і стежку до неї. Стельмащук сказав, що «не володіє цією інформацією», скільки точно витратили на будівництво.

Ось так зупинка виглядала до початку будівництва там магазинів дружини депутата. Це фото і ті, що нижче, надав Святослав Стельмащук
Коли депутат надсилав нам це фото, то вказав, що на цій стежці до зупинки «люди ламали ноги»
Тепер стежка виглядає так

Ми знайшли у відкритому доступі схоже рішення Рівнеради, яке стосується батька Анни та тестя Святослава Стельмащука – Євгена Римчука.

У серпні 2020-го він також отримав півсотки на вулиці Басівкутській. Землю йому також дозволили викупити, бо звів раніше магазин із зупинкою. На сайті Рівнеради ми знайшли інформацію, що очікувана вартість ділянки була трохи більше 53 тисяч гривень, а робота експерта – 4 тисячі гривень максимум.

Стосовно ділянки, яку має викупити дружина депутата, то її оцінили у 200 тисяч 711 гривень і 62 копійки. Поки що договір про викуп та авансовий внесок за ділянку не підписували, відповіли нам на запит у Рівнераді.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте