Що задекларував, а що ні посадовець рівненського Держгеокадастру, який відгуляв мільйонне весілля

Ми запитати депутата, чому він не вказав, хто подарував виступ гурту на його весіллі
Джерело
Четверта влада

Весілля депутата Рівнеради та посадовця Держгеокадастру Святослава Стельмащука коштувало мінімум півтора мільйона гривень. Після публікації нашого розслідування про це весілля наш сайт атакували, депутат розфрендив журналістів на фейсбуку, а його дружина заблокувала всю редакцію в інстаграмі.

Ми перевірили, чи відзвітувався Святослав Стельмащук про подарунки на весілля. Виявилося, що не про всі. Ми намагались запитати у нього, чому.

Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані Святослава Стельмащука з'явилося у базі декларацій Національного агентства з питань запобігання корупції 8-го червня (саме весілля відбулося 29-го травня). У документі вказано тільки, що на святкування весілля гроші 33-річному Святославу дали батьки (працюючі пенсіонери): 140 тисяч гривень від матері на організацію весілля та 135 тисяч гривень від батька на їжу для гостей.

Про виступ гурту «Хардкіс», який депутату, як він стверджує, подарували якісь друзі, у декларації не згадано. Також не згаданий так званий «перепій» – подарована сума грошей молодому подружжю.

Нагадаємо, ми дослідили, що виступ гурту разом із райдером коштує мінімум 17 тисяч доларів. Це майже 465 тисяч гривень. Окрім цього, організаторка весілля та деякі гості публікували у своїх соцмережах, що виступ подарував нареченій сам депутат.

Скрин інстаграм-сторіз організаторки весілля Катерини Дуди, де вона підписала, хто подарував виступ гурту на весілля

У перерві сесії Рівнеради ми підійшли до депутата і намагалися запитати, чому він не вказав у декларації подарунків. Він не надто хотів говорити:

– З «Четвертою владою» не спілкуюсь.

– Чому? – журналістка. 

– Бо ви вказали багато неправдивої інформації. Я все прокоментував вам. Не коментую нічого, взагалі.

Але після запитання, чи будуть декларації з іншими подарунками, депутат таки додав:

– Все буде в щорічній декларації відображено. Все згідно із законодавством. Повірте мені, я знаю закони дуже добре, – сказав він і втік.

Згідно з роз'ясненнями НАЗК, якщо вартість подарунку на час подачі повідомлення про зміни депутату була невідома, депутат повинен вказати цей подарунок вже у річній декларації. У річній декларації треба вказати сукупну вартість подарунку, а якщо відомо, хто скільки подарував чи скільки доклав до виступу гурту, то і ці відомості.

Детальніше про те, яким було весілля Святослава Стельмащука, можна побачити у нашому розслідуванні: Скільки коштує весілля посадовця Держгеокадастру і депутата Рівнеради Святослава Стельмащука


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте