Патрульна поліція та українські зірки: головний патрульний Рівненщини розповів, що у них спільного

І чим займаються патрульні поліцейські області

Андрій Хливнюк (внизу по центру) та Іван Леньо (третій згори зліва) стали патрульними під час повномасштабної війни. В тексті є детальний опис, хто ще на фото
Джерело
Інстаграм Андрія Хливнюка (andriihorolski)

Спільне фото головного патрульного Рівненщини Сергія Мерчука поряд із лідером гурту «Бумбокс» Андрієм Хливнюком, письменником та фронтменом гурту «Жадан і собаки» Сергієм Жаданом та лідером колективу «Kozak System» Іваном Леньо та іншими патрульними з'явилося на інстаграм-сторінці Андрія Хливнюка.

Ми запитали Сергія Мерчука, за яких обставин він зустрівся зі співаками, та дізналися, чим нині займаються патрульні Рівненщини.

Деякі патрульні Рівненської області воюють. Це переважно люди з досвідом і їх «досить багато», каже Сергій Мерчук. Точної кількості не називає, каже – не можна.

Інші патрульні працюють в області та тренуються, готуються до бойових дій.

Сам же Сергій Мерчук із колегами відвідує патрульних у гарячих точках і доставляє їм різні речі.

– Ми курсуємо по Україні, відвідуємо патрульних в зоні бойових дій. Збираємо допомогу, яку отримуємо тут у Рівному від волонтерських організацій. Цього разу завезли три буси, їжу, медикаменти, засоби гігієни та інше.

– У відрядження їздимо приблизно раз на тиждень. По секретних місцях. Ми вже майже всю Україну об'їздили за ці два місяці. Деталей розповідати не можу, розповім після війни.

Сергій Мерчук каже, що із ним поїхало іще четверо патрульних Рівненщини. Вони займались іншими справами в інших точках, про які він не може сказати.

Заступник керівника Управління патрульної поліції Рівненської області Андрій Ліснічук додав, що патрульні допомагають також людям у регіоні, про що патрульні пишуть на фейсбуку.

Фото із артистами керівники патрульних зробили у Харкові. Там волонтерить і Сергій Жадан. На його офіційній сторінці у фейсбуку також є пост про зустріч.

– Андрій Хливнюк – патрульний поліцейський Києва. Іван Леньо також патрульний, а Жадан під'їхав до нас привітатись, – розповідає Сергій Мерчук.

На фото зліва на право: заступник начальниці Управління патрульної поліції Харківської області Ігор Приходько, начальник Управління патрульної поліції Львівщини Роман Пилипенко, лідер гурту «Kozak System» і патрульний Іван Леньо, керівниця патрульних Харківщини Альона Стрижак, письменник та фронтмен гурту «Жадан і собаки» Сергій Жадан, перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький, керівник патрульної поліції Волині Андрій Крутень, керівник патрульних Рівненщини Сергій Мерчук, заступник начальниці поліції Харківщини Ярослав Диняк та головний патрульний Житомирщини Євгеній Ганзюк. 
Знизу зліва на право: невідомий нам чоловік, патрульний Києва та фронтмен гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк та головний патрульний Полтавщини Віталій Мельничук

До Харкова, Мерчук побував також у Миколаєві. Про це свідчить фото, яке виклала народна депутатка з Рівненщини від «Голосу» Соломія Бобровська:

На фото зліва направо: перший заступник начальника департаменту Патрульної поліції Олексій Білошицький, голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, нардеп від «Слуги народу» Олександр Аліксійчук, нардепка від «Голосу» Соломія Бобровська, очільник патрульної поліції Рівненщини Сергій Мерчук   

– Летіли в Миколаїв завести ніштяків і до рідних котиків, а потрапили бонусом відразу в рідні міцні обійми своїх патрульних поліцейських з Рівненщини, Сергія Мерчука та Олексія Білошицького. А тут ще й Віталій Кім – голова Миколаївської ОДА, і вся тривога хоч на хвилю відступає. Обійми міцні, серця відкриті і сили від таких хвилин додаються, – написала нардепка на своїй фейсбук-сторінці. 

Сергій Мерчук очолив патрульну поліцію Рівненщини у 2016 році. До того, у 2014-му,  він був у самообороні Майдану, згодом воював на сході у складі батальйону «Азов». Про своїх побратимів, які зараз боронять Маріуполь, каже таке: 

– «Азов» [у Маріуполі] – хлопці-сталюки. Водночас пишаюся і сумую, що не з ними і що не можу звідси їм допомогти.

У 2019-му «Четверта влада» робила із Сергієм Мерчуком інтерв'ю. У 2020-му патрульну поліцію Рівненської області визнали однією з найкращих в Україні за показниками роботи. Хоча потрапляли патрульні області й у скандали.

Стежити за іншими публікаціями про патрульну поліцію можна за тегом «Патрульна поліція», новини про очільника патрульних, які ми писали, можна почитати у добірці.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте