Гучна піар-акція Генпрокурора із затриманням «бурштинової мафії» коштує платникам податків ще дорожче

Екс-керівник Сарненської прокуратури Вадим Топольський вдруге довів у суді що його звільнили незаконно

Житомирський апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення суду першої інстанції, яким фігуранта так званої справи «бурштинової мафії», екс-керівника Сарненської прокуратури Вадима Топольського поновили на посаді. 

Копію постанови суду Вадим Топольський поширив на своїй фейсбук-сторінці:

Гучна піар-акція Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і генпрокурора Юрія Луценка із затриманням Сарненського прокурора Вадима Топольського обходиться платникам податків все дорожче.

Окрім витрат на саме провадження, яке триває вже другий рік та утримання прокурора в СІЗО тепер додалася компенсація заробітної плати.

– Після Житомирського апеляційного суду вони вже зобов’язані винести наказ відповідний і виплатити мені всю суму компенсації, яка там зазначена в рішенні – 207 тисяч, – розповідає прокурор «Четвертій владі».

Однак, Вадим Топольський не впевнений, що хоче повертатися у правоохоронні органи, які «лежать у бруді».

– Раніше я був налаштований на 100%, що нема чого туди повертатись і я вже, чесно кажучи, подав документи на адвоката, – каже Вадим Топольський.

– На сьогоднішній день поліція і прокуратура вже такі в такому бруді лежать. Їх сьогодні ніхто не поважає, їх ніхто не слухає – ні злочинці, ні правопорушники. Ніхто нічого не може зробити. Тільки НАБУ ще має авторитет.

«Четверта влада» звернулася за офіційним коментарем до речниці Генеральної прокуратури України Лариси Сарган з приводу подальших дій щодо поновлення Вадима Топольського.

На момент публікації цього матеріалу відповіді ще не отримали.

Нагадуємо, на той час прокурора Сарненського району Вадима Топольського силовики затримали у вересні 2016 року в рамках боротьби із «бурштиновою мафією».

Йому інкримінували вимагання та отримання хабара, крадіжку автомобіля та перевищення службових повноважень.

Дев’ять місяців Вадим Топольський провів у слідчому ізоляторі за ґратами. Опісля його звільнили під заставу у 658 тисяч гривень.

Вадим Топольський звернувся до суду, аби повернути собі посаду очільника Сарненської прокуратури, оскільки вважає, що інкриміновані йому злочини безпідставні.

14 грудня 2017 року Рівненський окружний адміністративний суд задовольнив позов затриманого прокурора. До того ж зобов’язав прокуратуру виплатити йому 207 тисяч гривень компенсації.

Генпрокуратура намагалася оскаржити постанову Рівненського суду. Однак 24 квітня Житомирський апеляційний суд не задовільнив скаргу.

Нині інша справа, по обвинуваченню Вадима Топольського, знаходиться на розгляді у суді.

За словами екс-керівника Сарненської прокуратури, він вимагав повернути обвинувальний акт, адже в документі виявив низку помилок. Однак суд відмовив.

Окрім цього, Топольський подавав клопотання про визнання всіх доказів недопустимими, адже цю справу, на його думку, мало б розслідувати НАБУ, а не Генпрокуратура.

Це клопотання суд теж поки що не взяв до уваги.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте