У Рівному планують збудувати унікальне для країни турбо-кільце (відео)

Що може завадити

Турбо-кільце планують побудувати цього року
Джерело
Стоп-кадр з відео наданого Віталієм Германом

Перехрестя Макарова-Дубенська вже встигли наректи аварійним. Таку назву воно отримало через велику кількість ДТП. Аби убезпечити рух на перехресті у Рівному хочуть побудувати турбо-кільце, якого ще немає в Україні.

Облаштувати його планують до Нового року. Проте, управлінці не впевнені, чи з’явиться таке кільце у місті. Адже все мають вирішити місцеві депутати.

З квітня 2016-го року по травень 2018-го на перехресті Макарова-Дубенська патрульна поліція Рівненської області зафіксувала 32 ДТП.

Зокрема, з квітня 2016-го на перехресті трапилося шість аварій, в одній з яких загинула людина. За 2017 рік – 18 ДТП із двома загиблими. З початку 2018 – вісім аварій з п'ятьма потерпілими.

На початку травня вулицю Макарова почали ремонтувати. Роботи зупинили навпроти автозаправки «Окко», що на перехресті. З цією ділянкою чекають, доки депутати не виділять кошти на будівництво турбо-кульця.

Натомість перехрестя Макарова–Дубенська ремонтувати не збираються. Кажуть, будуть чекати рішення по будівництву турбо-кільця.

Наразі перехрестя виглядає так. Поки його не змінюватимуть та не ремонтуватимуть в очікуванні коштів на турбо-кільце

Водії не «залітатимуть» в місто

На початку травня місцева влада почала думати над вирішенням проблеми із перехрестям Дубенська-Макарова. До обговорення долучилися і місцеві активісти. 

За словами заступника міського голови Віталія Германа, протягом кількох днів активісти рахували потік автомобілів на цій ділянці дороги. Потім вирішили звернутися до фахівців, які б змогли проаналізувати найкращий варіант нового перехрестя.

Віталій Герман розповідає, що спочатку було чотири варіанти облаштування перехрестя. Але вирішили звернутися за допомогою у Київ

– Ми потім зібралися тут поговорили прийняли рішення, що звертаємось до Києва, вони ж самі рекомендували, що є одна київська компанія, яка займається транспортним моделюванням. Вони і заплатили за аналіз запропонованих варіантів, – розповідає Віталій Герман.

Саме такого типу турбо-кільце планують облаштувати на перехресті. В перспективі має бути ще одна вулиця

Аналіз запропонованих перехресть проводила компанія «A+S UKRAINE». Вони займаються аналізом транспортно-інвестиційного моделювання.

За допомогою спеціальної програми, вони моделюють варіант і визначають як може змінюватися поведінка водіїв на дорозі, кількість ДТП, які можуть трапитися, та пропускну здатність.

За результатами аналізу найкращим варіантом для аварійного перехрестя стало середнє турбо-кільце, діаметром 60 метрів

Згідно з визначенням, яке прописане будівельних нормах, турбо-кільце (або турбо-карусель) – вид кільцевої розв’язки із спіральними смугами руху.

Такий вид кільцевої розв’язки рекомендується застосовувати для зменшення ризику конфлікту, підвищення безпеки руху та збільшення швидкості проходження розв’язки. 

Відео-схема середнього турбо-кільця, яке хочуть побудувати у Рівному.

За словами рівненського містопланувальника та одного із громадських активістів Андрія Шевчука, такий тип кільця найкраще підходить для перехрестя Макарова-Дубенська, адже змусить водії скидати швидкість на в’їзді в місто. 

Андрій Шевчук каже, що є генеральний план міста який закладає певні принципові рішення і на тому перехресті передбачав велике овальне кільце. Фото з архіву «Четвертої влади»

– Варіант турбо-кільця виявився досить хорошим з точки зору  пропускної здатності та безпеки руху. Звичайне регульоване перехрестя дозує потік, але воно дозволяє по вулиці Дубенській влітати в місто на величезній швидкості. Кільце так чи інакше змушує пригальмовувати, скидати швидкість, – пояснює Андрій Шевчук. 

– Рухаючись по такому кільцю не потрібно перелаштовуватися між смугами (лівіше-правіше). Але для цього необхідно перед кільцем зайняти відповідну смугу і тоді кільце фізично винесе транспорт на потрібному з’їзді, – розповідає містопланувальник.

– Саме такий тип кілець повинен застосовуватися на таких перехрестях тобто кільцевих, і тих де значна частка лівоповоротного транспорту.

Сім мільйонів на безпеку

Орієнтовна вартість турбо-кільця – сім мільйонів гривень. Однак, чи виділять кошти на облаштування безпеки перехрестя вирішуватимуть депутати Рівнеради. 

За словами начальника управління капітального будівництва міста Сергія Кушніра, проект зараз корегується.

Сергій Кушнір сподівається що до вересня завершиться етап коригування проекту. Однак, каже, що ймовірно доведеться щось допрацьовувати

– В ідеалі, коригування проекту має завершитися у вересні. Далі в ідеальному варіанті на сесію міської ради. І було б добре, щоб збудували цього року, – каже Кушнір. 

Віталій Герман також сподівається, що до Нового року кільце з’явиться на перехресті.

– Зараз ми уже активно починаємо проектувати турбо-кільце, бо ще ж експертизу нам потрібно пройти. Не хочеться загадувати наперед, але є така надія що до Нового року можливо ми і закриємо це питання.

От тут одне єдине, що ми сподіваємось на підтримку депутатів міської ради, щоб вони додатково виділили орієнтовно за підрахунками це буде сім мільйонів гривень, – зазначає Герман.

За словами Сергія Кушніра, облаштовувати кільце буде фірма яка ремонтує вулицю Макарова – ТОВ «Будівельна компанія Будальянс Груп». Тендер додатково на це проводити не будуть, щоб не втрачати час.

– Якщо додаткові роботи не перевищують 50% від робіт то їх можна роботи в межах того тендерного договору. Якщо ми робимо кільце, то оце все треба робити по-іншому. Ми відповідно їх зупинимо навпроти заправки, а цю частину перемалюємо і переукладемо з ними договір, – каже Кушнір. 

Коли буде ще одна вулиця

В управлінні капітального будівництва журналістів «Четвертої влади» запевнили, що запланована ще одна вулиця. Але поки невідомо коли її збудують. Принаймні в генеральному плані міста вона є. Як і кільце. 

– Ця дорога має розвантажити Московську (вулицю Степана Бандери – ред) і об’їзну міста. Однозначно кільце буде проектуватись, бо колись та дорога там буде, – запевнив Сергій Кушнір. 

Містопланувальник Андрій Шевчук також додає:

– Відразу враховували що має з’явитися четвертий відгин на перехресті. Це вулиця яка має з’явитися рано чи пізно. Вона буде частково дублером вулиці Басівкутської і частково дублером вулиці Бандери.

Вона має сполучити це перехрестя з вулицею Дворецькою, а потім піти до вулиці Чорновола вийшовши перед дамбою мостом і сполучившись з вулицею Басівкутською.

– В Україні, наскільки мені відомо, в режимі турбо-кільця працюють кільця у Львові та Івано-Франківську, – каже Андрій Шевчук. – Але там вони реалізовані за допомогою звичайної розмітки на дорозі (тобто без обмежувальних газонів, які можуть бути у Рівному – ред).

Тож якщо в місті збудують турбо-кільце, як це спланували проектувальники, воно буде унікальним для країни.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте