Подарунки на мільйони: про декларації рівненської депутатки-плавчині

Депутатка Рівнеради фракції «За майбутнє» Анна Хлістунова-Шарпар у декларації за 2023 рік показала подаровану квартиру в Києві у ЖК бізнес-класу «Crystal Park Tower». Вказала, що двокімнатна квартира коштувала при даруванні один мільйон гривень, але схожі квартири з ремонтом в цьому ЖК на ринку коштують 12-13 мільйонів
Джерело
Колаж «Четвертої влади» ( Владислав Мартинчук) на основі власного фото та фото із сайту ei.kiev.ua

Депутатка Рівненської міської ради від фракції «За майбутнє» Анна Хлістунова-Шарпар у декларації за 2023 рік вказала, що отримала від чоловіка у подарунок двокімнатну квартиру у Києві та 760 тисяч гривень. Що про це каже сама депутатка та про інші деталі з її декларації  – у матеріалі.

Від професійної плавчині до депутатки

Анна Хлістунова народилася 27 лютого 1988 року у Рівному. Закінчила ЗОШ №25. Вищу освіту здобула у Рівненському державному гуманітарному університеті за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Фізична культура».

Виданню «ОГО» Анна Хлістунова-Шарпар розповідала, що з дев’яти років займалася спортом. На сайті les-sports.info вказано, що вона брала участь у чемпіонатах Європи та світу, а також в Олімпійських іграх у 2008 році у Пекіні. Стала дворазовою чемпіонкою Європи на дистанції 100 метрів брасом у 2006 році та зайняла третє місце у 2007 році на Чемпіонаті світу.

У своїй автобіографії Анна вказала, що у 2007-2009 роках працювала спортсменкою-інструкторкою у «Динамо» Служби безпеки України.

З 2012 року працювала інструкторкою-методисткою у КЗ «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради.

З 2013 по 2020 рік була у декретній відпустці.

У деклараціях з 2021 року Анна вказує, що працює директоркою Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву №2 Рівненської міської ради (далі – ДЮСШ №2)

На своїй сторінці у фейсбуці депутатка писала, що у 2023 році отримала диплом магістра освітньої програми «Фізкультура і спорт» у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука.

Депутатка з 2011 року була одружена із В'ячеславом Шарпаром, подружжя розлучилося на початку 2024 року. У них є троє доньок та син.

Анна Хлістунова-Шарпар із В'ячеславом Шарпарем. Фото з фейсбуку депутатки за 2021 рік

В'ячеслав Шарпар із 2004 по 2021 рік професійно займався футболом. Грав за футбольні клуби «Нафком», «Таврія», «Хімік», «Нафтовик-Укрнафта», «Іллічівець», «Десна», «Волинь», «Металіст», «Арсенал», «Говерла», «Металург», «Шериф», «Атирау», «Ворскла», «Рига».

В'ячеслав Шарпар, коли грав за футбольний клуб «Рига». Фото із сайту ua.tribuna.com

За даними аналітичної системи «YouControl», з червня 2019 до квітня 2020 року В’ячеслав Шарпар мав частку у ПП «Плаві+К» та ФОПа для діяльності автомобільного вантажного спорту. Останнього закрив. У травні 2022 року відновив підприємництво, але уже для «іншої діяльності у сфері спорту».

В інтерв'ю виданню sport.ua він розповідав, що після закінчення кар’єри футболіста отримав у Києві ліцензію агента і займається працевлаштуванням футболістів у футбольні клуби.

Інформації про бізнес чоловіка депутатка не вказувала у своїх деклараціях.

Подарунки чоловіка та доходи депутатки

Анна Хлістунова-Шарпар подає декларації з 2019 року, відколи стала депутаткою Рівнеради.

У 2019 році Анна в своїх доходах задекларувала тільки допомогу для багатодітних сімей у розмірі 41 тисячі 280 гривень.

Чоловік заробив тоді 762 тисячі 776 гривень на двох різних місцях роботи. Яких саме – депутатка не вказала.

У 2020 році декларує виплати для багатодітних сімей – 92 тисячі 400 гривень. І 4 мільйони 297 тисяч гривень доходу чоловіка: від футбольних клубів «Волинь», «Рига» і ще двох невказаних місць роботи.

У 2020-му Анна вперше показала і заощадження: 900 тисяч гривень та 100 тисяч євро готівкою на двох з чоловіком.

У 2021 році Анна Хлістунова-Шарпар задекларувала зарплату у ДЮСШ №2. Як директорка вона отримала 305 тисяч 385 гривень. Чоловік у тому році отримував зарплату від футбольного клубу «Волинь» – 503 тисячі 930 гривень. До грошових активів сім’ї додалось ще 10 тисяч доларів готівкою.

У 2022 році Анна Хлістунова-Шарпар декларує тільки свою заробітну плату у ДЮСШ №2 – 531 тисячу 662 гривні. До вже відкладених грошей додалось ще 7 тисяч доларів.

У 2023-му Анна задекларувала найбільше доходів: 509 тисяч 418 гривень зарплати у ДЮСШ №2, 25 тисяч 200 гривень соціальних виплат, 639 тисяч гривень від відчуження автомобіля.

Також депутатка задекларувала два подарунки від свого чоловіка: 760 тисяч гривень та квартиру у Києві, яку оцінили в один мільйон гривень.

У декларації за 2023 рік депутатка вказала, що має 1 тисячу 500 доларів у банку, готівкою – 900 тисяч гривень, 37 тисяч доларів і 100 тисяч євро.

Доходів чоловіка Анна Хлістунова-Шарпар не вказала, бо «член сім'ї не надав інформацію». Активів чоловіка теж не показує, тільки вказала, що він має рахунок в банку.

Юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Олексій Бойко в коментарі для читачів «Четвертої влади» розповів, що закон дозволяє використовувати пункт «член сімʼї не надав інформації»:

–  Це не є порушення закону. Але це пряма підстава для повної перевірки такої декларації. Інший аспект: закон зобовʼязує декларанта зазначити все, що йому відомо або «має бути відомо». Тобто дані, які можна отримати з відкритих джерел: реєстрів нерухомості, юридичних осіб і т.п. Туди декларант може звернутися і без своїх родичів.

Юрист громадської організації «Центр протидії корупції» Олексій Бойко. Фото надав Олексій

Про подарунки та чому не вказує місце роботи і доходи чоловіка, ми запитали Анну Хлістунову на сесії міської ради.

– Ми з чоловіком розлучились у 2024 році, а не проживаємо разом вже три роки. Наше спільне майно, яке ми купували, перейшло мені і дітям, – пояснила депутатка.

Про подаровані 760 тисяч гривень каже таке:

– Це не те, щоб подарунок. Він допомагає діткам, мені допомагає. Це як аліменти, можна сказати.

Ми знайшли судовий наказ, в якому сказано, що В’ячеслав Шарпар зобов’язується платити аліменти на чотирьох дітей, починаючи з 5 жовтня 2022 року і до досягнення дітьми повноліття. Розмір аліментів – половина його заробітку, але не має перевищувати 10 прожиткових мінімумів на кожну дитину відповідно до її віку.

Прожитковий мінімум станом на 2025 рік на дитину до 6 років –  2 тисячі 563 гривні, діти від 6 до 18 років – 3 тисячі 196 гривень.

У своїх деклараціях за 2022 рік і 2023 рік такого доходу від чоловіка для дітей Анна Хлістунова не вказувала.

Ми запитали у юриста громадської організації «Центр протидії корупції» Олексія Бойка, чи мала вказувати депутатка аліменти як дохід, якщо офіційно була у шлюбі з чоловіком.

– Юридичне припинення шлюбу і фактичне припинення шлюбних відносин – різні речі, вони часто можуть бути не повʼязані в часі. Щодо декларування аліментів, то важливим є аспект, чи вони платилися. Якщо був перерахунок коштів, або готівку давав і називав це аліментами, то вона мала б відобразити це у декларації, навіть якщо у них ще був зареєстрований шлюб. Якщо вона судових наказів не отримувала і не відкривала виконавчого провадження, то заборгованості тоді теж не може бути. Такі речі декларуються окремо.

Ми додатково запитали в депутатки через телеграм, чи ці 760 тисяч гривень і є тими аліментами, які присудив в суд. Анна Хлістунова переглянула питання, але не відповіла.

Нерухомість сімейства

З 2019 по 2022 рік Анна Хлістунова-Шарпар декларувала, що її чоловік – власник двокімнатної квартири у Києві, що має 74 квадратні метри. Ціна – п’ять мільйонів 400 тисяч гривень.

Згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, квартира розташована у ЖК бізнес-класу «Crystal Park Tower», що за п’ять хвилин ходьби від станції метро Шулявська.

У 2023 році, коли В’ячеслав Шарпар подарував цю квартиру своїй дружині, ціна при набутті права власності зменшилась до одного мільйона гривень.

На сайті dom.ria продають дві двокімнатні квартири з ремонтом у цьому ЖК – за 300 тисяч і 330 тисяч доларів. У гривнях це 12 мільйонів 446 тисяч і 13 мільйонів 700 тисяч гривень.

Експерт з питань земельного законодавства Георгій Могильний припускає, що могли показати занижену ціну, бо чоловік депутатки міг не мати офіційних доходів, щоб пояснити купівлю такої квартири:

– Але це не свідчить саме про корупцію – її чоловік міг банально ухилятися від сплати податків, – додав експерт. – Це може бути і варіант зі спробою подарувати так, щоб не привернути увагу НАЗК. Бо НАЗК зі своїми алгоритмами перевіряє великі подарунки навіть від найближчих родичів.

Ми також знайшли у застосунку «GetContact», що номер Анни Хлістунової-Шарпар підписували як «Анна Кристал Парк Аренда 800», «Кристал парк 215$», «Анна Власниця Квартири».

Ми зателефонували запитати у депутатки про вартість квартири та оренду. Анна Хлістунова сказала, що прихворіла і їй тяжко говорити. Запитання у телеграмі вона переглянула, але не відповіла.

Наразі колишній чоловік депутатки В'ячеслав Шарпар не має у володінні жодної нерухомості.

У депутатки ж, відповідно до декларації за 2023 рік, крім подарованої квартири, є й інша нерухомість:

  • будинок з басейном площею 397 квадратних метрів на вулиці Андрія Мельника у Рівному та сім соток землі. Ділянку купила у 2011 році за 291 тисячу гривень, а на будинок оформила право власності у 2016 році, вказана ціна – 1 мільйон 253 тисячі гривень;
  • 13 і 5 з половиною соток землі у селі Космачі Івано-Франківської області, придбані у 2019 році за 77 тисяч 460 та 28 тисяч 300 гривень.

Автівки депутатки і її мами

17 жовтня 2023 року Анна Хлістунова-Шарпар продала авто «KIA Sportage» 2016 року випуску – за 639 тисяч гривень. Це авто вона декларувала із 2019-го. Вказала, що придбала його за 600 тисяч гривень.

Схожу автівку в 2023 році продала депутатка за 639 тисяч гривень. Ілюстраційне фото з сайту Авто.Ріа

18 жовтня вказала, що користується автомобілем «Volkswagen Atlas» 2018 року випуску, який належить її мамі Лілії Хлістуновій.

За даними з Кабінету водія, Лілія Хлістунова придбала авто у серпні 2023 року. На Авто.Ріа ціни на таке авто стартують від 750 тисяч гривень і сягають 1 мільйона 200 тисяч гривень.

На схожому авто їздить депутатка Анна Хлістунова-Шарпар, але володіє ним її мама. Ілюстраційне фото з сайту Авто.Ріа

Мама

Мама Анни Хлістунової-Шарпар – Лілія Хлістунова – працює старшою методисткою у комунальному закладі «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву» Рівненської обласної ради. У цій школі, згідно з біографією, у 2012 році Анна також працювала – на посаді інструкторки-методистки.

Крім автівки, Лілія Хлістунова має двокімнатну квартиру в Одесі з 2016 року, ділянку та будинок у селі Мочулках на Рівненщині із 2019 року, гараж у гаражному кооперативі «Будівельник» від 2010 року. Також вона є співвласницею квартири на вулиці Шухевича у Рівному з 2007 року.

Анна Хлістунова розповіла, що мати працювала тільки в цій школі. На запитання, чи допомагала вона матері купити авто чи тільки користується, відповіла, що тільки користується. Але коли журналістка перепитала у депутатки, то прозвучала така відповідь:

– Це робилося, можна сказати, ще перед розлученням, тому це воно так і робилося.

Про одеську квартиру матері розповіла, що вдалось її придбати після продажу іншої квартири. Додала, що там зараз живе її сестра.

Мама депутатки Лілія Хлістунова працює старшою методисткою у обласній спеціалізованій дитячо- юнацькій спортивній школі олімпійського резерву. Фото з фейсбуку Лілії Хлістунової

 Дивіться також: Чому рівненський депутат Анатолій Чугуєвець відсудив будинок у батьків та їздить на автівці дружини


«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для рівненських бійців на передовій.

Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 30 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоцівотсапі. Вдячні за ваші коментарі в соцмережах та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте