В обласній раді – шість, у міській – чотири: хто з депутатів задекларував свої статки за два останні роки

Рівнерада, стосовно подання декларацій про доходи та майно, менш відкрита ніж Рівненська облрада. Міський голова Рівного Олександр Третяк (ліворуч) на відміну від нинішнього голови облради Андрія Карауша (праворуч) теж не подав декларації за два останні роки
Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

На час воєнного стану депутати та посадовці можуть не декларувати свої майно та доходи. За це не буде відповідальності. Але за бажання подати електронну декларацію можна. «Четверта влада» поцікавилася у Національного агентства з питань запобігання корупції, хто з депутатів Рівненської обласної ради та Рівненської міської ради подав декларації за 2021 та 2022 роки. Зовсім небагато.

В облраді найактивніші у декларуванні «слуги»

Якби не повномасштабне вторгнення росії і оголошення воєнного стану, за 2021 рік електронні декларації депутати мали би подати до 1 квітня 2022 року. За 2022 рік – до 1 квітня цього, 2023 року.

У Рівненській обласній раді – 64 депутати. І за 2021, і за 2022 роки декларації подали лише шестеро з них:

 • Андрій Карауш, фракція «Слуга народу» (нинішній голова Рівненської обласної ради);
 • Олександр Набочук, фракція «Європейська солідарність»;
 • Сергій Женевський, фракція  «Радикальна партія Олега Ляшка»;
 • Лілія Драпчинська, фракція «Сила і честь»;
 • Світлана Левицька, фракція «Батьківщина»;
 • Віктор Красовський, фракція «Слуга народу».

Ще п’ятеро обласних обранців задекларували торік свої майно та доходи за 2021 рік, а вже цього року декларації не подавали:

 • Андрій Бурачик,  фракція  «Слуга народу»;
 • Юрій Ліпський, фракція  «Слуга народу»;
 • Володимир Рашовський, фракція «Слуга народу»;
 • Сергій Кондрачук, член фракції «Європейська солідарність» і на той час голова Рівненської обласної ради;
 • Роман Стасюк, фракція «Радикальна партія Олега Ляшка».

Фактично, найактивнішими у декларуванні були депутати з фракції «Слуга народу» в обласній раді. Не подав декларацій ніхто з фракцій «Свобода» та «За майбутнє».

У Рівнераді «добровольців» задекларувати майно та доходи ще менше

42 депутати – у Рівненській міській раді і 43-й – міський голова. І лише четверо з них під час воєнного стану подали декларації і за 2021-й, і за 2022-й роки:

 • Галина Кульчинська, фракція «Батьківщина»;
 • Людмила Радчук, фракція «Європейська солідарність»;
 • Василь Харковець, фракція «Рівне разом»;
 • Володимир Хомко, фракція «За майбутнє».

Ще двоє депутатів подали декларацію тільки за 2021 рік:

 • Роман Денисюк, фракція «Голос»;
 • Роман Яворський, фракція «Слуга народу».

Жодної декларації не подали депутати з фракції «Свобода» та позафракційні, серед яких секретар міської ради Віктор Шакирзян. Міський голова Олександр Третяк також не задекларували свої статки.

Доведеться декларувати все за три місяці після війни, або...

Якщо порахувати, то у Рівненській обласній раді торік подали декларації за 2021 рік 17% обранців, у міській – майже 14%.

Рух «Чесно» проводив дослідження, скільки нардепів Верховної Ради задекларували свої статки за 2021 рік. Виявилося, що тільки 28 депутатів, а це 7%.

Під час воєнного стану декларування майна та статків для депутатів і посадовців зробили необов'язковим з міркувань безпеки. Після закінчення війни протягом трьох місяців потрібно буде подати декларації за всі пропущені роки.

Окрім того, що дозволили не декларувати, НАЗК закрило доступ до електронних декларацій. Це ускладнює роботу журналістам та антикорупціонерам.

«Без доступу до декларацій, практично, неможливо притягнути чиновників до відповідальності за незаконне збагачення та за публікацію недостовірних даних», – пише у блозі на «Українській правді» адвокаційний менеджер Transparency International Ukraine Кирило Сидорчук.

«У випадку збереження статусу-кво – дії воєнного стану і чинної редакції закону – кількість поданих декларацій може скоротитись іще більше. А така «добровільність» подання фактично свідчитиме про демонтаж однієї з кореневих антикорупційних реформ», – додав Сидорчук.

Електронна петиція про відновлення декларування статків посадовців та депутатів набрала майже 28 тисяч підписів з 25 тисяч необхідних.

Президент Володимир Зеленський відповів на цю петицію.

Повідомив, що законопроект «Про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської Комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського Союзу», який, зокрема, має на меті відновлення обов’язку подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування внесли до порядку денного дев’ятої сесії Верховної Ради України, яка триватиме до липня 2023 року.

Про офіційні зарплати посадовців Рівненщини дивіться збірку матеріалів за тегом: зарплати


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте