Як Рівнерада тихо віддала гектар землі прокуратурі. Колись тут хотіли садок

Рівнерада дала добро, щоб прокуратура Рівненщини, яку очолює Андрій Рудницький, отримала в подальшому гектар землі на Ювілейному під будівництво житла. В підтримку цього рішення голосували 5 фракцій Рівнеради
Джерело
Колаж на основі кадастрової карти та фото фейсбук-сторінки ZakhidTransbud і Рівненської обласної ради

Рівнерада дала добро, щоб обласна прокуратура отримала безоплатно 1,1 гектар землі під будівництво багатоповерхівки на мікрорайоні «Ювілейний». Рік тому на цій території вивчали можливість збудувати дитячий садок.

10-го червня Рівнерада дозволила обласній прокуратурі розробити проєкт землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки в районі вулиць Соборної та Корольова. Це дозволить прокуратурі в подальшому отримати цю ділянку у власність.

Мова про цю ділянку:

Рівнерада погодила, щоб прокуратура отримала безкоштовно 1,1 гектар землі під будівництво багатоповерхівки (ділянка обведена червоним)

Депутати проголосували за це питання по-тихому. Не було жодного обговорення:

Ось хто і як голосував за це питання:

Депутати і фракції Як проголосували
Європейська солідарність  
Алексєвич Павло Миколайович ЗА
Жильчук Андрій Вікторович ЗА
Котляров Дмитро Анатолійович ЗА
Майборода Оксана Валеріївна ЗА
Майорова Наталія Олександрівна ЗА
Мисюра Федір Миколайович Відсутня картка
Обоїста Тарас В’ячеславович ЗА
Радчук Людмила Петрівна ЗА
Тимощук Тамара Ульянівна ЗА
Туровська Людмила Валентинівна Відсутня картка
Рівне разом  
Жаровський Михайло Богданович ЗА
Марчук Катерина Анатоліївна Відсутня картка
Марчук Світлана Василівна ЗА
Рибачок Сергій Леонідович ЗА
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА
Харковець Василь Степанович ЗА
Слуга народу  
Коваль Віталій Станіславович ЗА
Іванов Олександр Едуардович ЗА
Коваленко Олександра Євгенівна Відсутня картка
Романюк Любов Володимирівна ЗА
Хотенко Олена Анатоліївна ЗА
Чаборай Юрій Миколайович ЗА
Яворський Роман Степанович ЗА
Голос  
Денисюк Роман Віталійович Проти
Бляшин Микола Степанович Проти
Клічук Святослав Володимирович Проти
Кулакевич Анастасія Федорівна Проти
Кантарія Зураб Леванович Проти
Свобода  
Осуховський Олег Іванович ЗА
Валявка Володимир Ярославович ЗА
Іванішин Євгеній Сергійович ЗА
Осіпчук Юрій Юрійович ЗА
Батьківщина  
Кульчинська Галина Григорівна Не голосувала
Васильчук Сергій Миколайович Відсутня картка
Курсик Олександр Васильович Відсутня картка
Нездюр Олена Ярославівна Утрималася
Нестерук Олександр Петрович Відсутня картка
За майбутнє  
Хомко Володимир Євгенович ЗА
Года Маріян Адамович ЗА
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна Відсутня картка
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА
Міський голова і секретар Рівнеради  
Третяк Олександр Віталійович Не голосував
Шакирзян Віктор Володимирович ЗА

Запитуємо у голови фракції «Голос» у Рівнераді Романа Денисюка, чому фракція голосувала проти цього виділення землі.

– Є певні принципи та «червоні лінії» для прийняття рішень,  які ми декларували йдучи на вибори, – каже депутат. – Тому їх і дотримуємся під час голосувань кожної сесії. Вільні земельні ділянки повинні реалізовуватися через прозорі аукціони, щоб місто завдяки додатковим надходженням могло більше витрачати на розвиток.

Позицію тих, хто голосував «ЗА», дивіться у тексті нижче.

«На цій території планували дитячий садок», – ексдепутат

Ексдепутат Рівнеради Олександр Довжаниця розповідає, що у 2020 році цю ділянку вивчали як таку, де можна збудувати дитячий садок. Він був одним з ініціаторів рішення Рівнеради, яким погодили, що на 30 гектарів території, включно з цією ділянкою, потрібно зробити детальний план території. 

– А це єдине місце в цьому районі 19-ї школи [яке підходить під садок], – вважає Олександр Довжаниця.

Мова про цей масив:

У червні 2020-го року сесія Рівнеради прийняла рішення розробити детальний план території на ділянку близько 30 гектарів у районі вулиць Соборної, Корольова, Макарова та Млинівської. Мали врахувати можливість спроєктувати тут дитячий садок, стоянки для транспорту та парково-відпочинкові зони

Як голосували депутати за це питання, можна глянути за цим лінком.

На створення детального плану території запланували 400 тисяч гривень. Однак, як йдеться у відповіді Рівнеради, жодних витрат ще не зробили.

Ми запитали у депутата Рівнеради Дмитра Котлярова, який займається детальними планами територій, чому не реалізували на цій ділянці детальний план території включно із дитсадком.

Дмитро Котляров каже, що рекомендував почати розробку ДПТ на цю ділянку, як радник попереднього мера, ще у 2019 році, але цього так і не зробили. 

Дмитро Котляров каже, що не факт, що садок повинен був бути саме на тій ділянці кварталу, яку віддали прокуратурі. За його словами, депутати продовжують вивчати, де там можна зробити садок. Спілкуємося в месенджері.

– Там потрібні елементи соціальної інфраструктури, і було би дуже добре, щоб діти ходили у дитячий садок у своєму сформованому кварталі (ідеальний квартал площею 25 га), – говорить Дмитро Котляров.

– Чому передумали спочатку зробити ДПТ на цю територію, як планували минулого року, а тоді вже вирішувати, чи доцільно віддавати землю прокуратурі під житло тут? – журналістка.

– Попередня влада не приймала рішення про розробку ДПТ на цей квартал, і не виділяла на це ніяких ресурсів – ні людських ні фінансових, – спочатку каже депутат.

Ми звертаємо його увагу що рішення про ДПТ на цю територію депутати прийняли 11 червня 2020 року. Рішення можна знайти на сайті Рівнеради за номером 7481. Те, що рішення прийняли, зафіксовано також у протоколі сесії.

Після цього він визнає, що помилився і каже, що не знав, що це рішення було прийняте.

Через це, що не знав, каже, що ініціював прийняття нового рішення про розробку детального плану території на цій ділянці. У 2021-му році вже депутати нової ради прийняли ще один проект рішення, яким фактично повторно дали дозвіл розробити ДПТ на цю ж територію.

Обидва рішення схожі, але в першому рішенні додається, що ДПТ потрібно зробити «з урахуванням можливості проектування закладів соціальної інфраструктури – дитячого садочка, стоянки для транспорту та парково-відпочинкових зон».

У другому варіанті такого уточнення немає. Хоча це не означає, що у кварталі не можуть запланувати дитсадок. Тепер депутатам доведеться вирішувати яке рішення вважати дійсним.

Прокурори скаржились на відсутність житла

«Четверта влада» звернулася до голів фракцій, які підтримали це питання з проханням розповісти, чому вони підтримати таке рішення.

Спілкуємося в месенджері з головою фракції «ЄС» у Рівнераді Павлом Алексєвичем.

Павло Алексєвич
Павло Алексєвич каже, що відавати поліції земельну ділянку в центрі Рівного на вулиці 16 Липня не планують

– Вирішили, що будемо підтримувати, бо їх працівникам потрібні службові квартири. Ось вже і поліція просилає подібні прохання. Але ми ставили умову що мінімум дві квартири передають воїнам АТО.

– Виглядає, що отримують ті, хто може мати вплив на міську раду. Чому не готуєте аукціонів на землю, яка, як вважаєте, підходить для житла? – журналістка.

– В цьому випадку треба було приймати рішення швидко, бо заявники скаржились на відсутність житла для їх працівників. Вони погодились на умову надати місту 3 квартири для сімей воїнів АТО. Щоб діяти проактивно ми плануємо розробляти детальні плани територій, тоді буде зрозуміло які ділянки можуть бути інвестиційно привабливими – їх обов’язково будемо виставляти на аукціон.

Вже готуємо декілька таких об’єктів. Наприклад, на Костромській 70 соток. На жаль, ресурсів на всі напрямки не вистачає. Тому спершу вирішили впорядкувати містобудівну документацію та розробили і прийняли новий зонінг. Зараз наведемо порядок із ДПТ, а потім проведемо моніторинг вільних земельних ділянок.

– Чому передумали перш ДПТ розробити на Корольова-Соборну-Макарова-Млинівську, як попередня каденція прийняла рішення? Щоб знайти там місце для дитсадка в тому масиві. Поліція теж терміново потребує поліпшення житлових умов? На 16 Липня плануєте віддати їм землю?

– Треба було спершу прийняти зонінг. Не знали чи за нього проголосують. 16 Липня віддавати поліції не плануємо.

Голова фракції «Рівне разом» Світлана Марчук каже, що фракція розглянула запит прокуратури та прийняла таке рішення.

Світлана Марчук
Світлана Марчук каже, що фракція «Рівне разом» підтримала забезпечення житлом 17 родин працівників прокуратури і трьох учасників бойових дій

– Враховані зобов’язання щодо виділення трьох квартир для учасників АТО та забезпечення житлом 17 родин працівників прокуратури, що перебувають на квартирному обліку, – відповідає депутатка у месенджері.

– Виглядає, що отримують землю ті, хто може мати вплив на міську раду. Чому цю землю не віддати на аукціон, наприклад? – журналістка.

Це питання лишилося непрочитаними і без відповіді.

Від фракції ВО «Свобода» виділення землі прокуратурі погодився прокоментувати депутат Євгеній Іванішин.

Євгеній Іванішин говорить вже про 15-17 квартир для «сімей працівників прокуратури» і не менше ніж трьох квартир для учасників АТО/ООС. Схоже, що під гаслом «кілька квартир учасникам АТО» можна виправдати роздачу гектарами землі міста. Але чому ж тоді ці гектари повністю не передадуть учасникам АТО? Тоді буде ще більш виправдана причина роздачі земель міської громади для забудовників

Повторює аргумент своїх колег по голосуванню про те, що «проектом рішення передбачається передача не менше ніж трьох квартир новобудови у комунальну власність для виділення соціального житла учасникам АТО/ООС та близько 15-17 квартир для сімей працівників прокуратури».

– Оскільки наразі, через частково застарілу містобудівну документацію, важко оцінити інвестиційну привабливість земельної ділянки, а відповідно визначити ймовірний обсяг надходжень до бюджету через продаж на аукціоні права оренди цієї ділянки, три чи більше квартири для учасників АТО – непогана пропозиція зі зрозумілим шляхом її втілення, – підсумовує депутат.

Відповідей Віталія Коваля (фракція «Слуга народу») та Володимира Хомка (фракція «За майбутнє») на час публікації ми не отримали.

Нагадуємо, так само без суперечок майже рік тому Рівнерада віддала 3,5 гектари для СБУ. Так само хочуть безоплатно отримати землю і в поліції Рівненщини. Тут поклали око на 46 соток землі на вулиці 16 Липня навпроти Діагностичного центру. Раніше на цю землю претендувало обласне Управління СБУ.

Шість років тому, коли «Четверта влада» досліджувала виділення землі у Рівному для силовиків, тодішній міський голова Рівного Володимир Хомко (нині – голова фракції «За майбутнє» у Рівнераді) так пояснював, чому міська рада сприяла цьому процесу:

– Ми і вчителям пропонували кооператив створити і отримати ділянку. Але навіть по тій самій дешевій схемі ми ледь його добудували. Вчителі не можуть його добудувати. СБУ знайшло можливість як профінансувати частину будівництва. Я не знаю деталей, але це мене не хвилює, але в договорі оренди це буде прописано і депутати контролюватимуть.

– Скажімо, недавно вони за подібною схемою звели гарний будиночок на Грушевського-Орлова. Вони знають схему. І для прокуратури знайшли зараз земельну ділянку – будемо виділяти також безкоштовно. Тому що це будуть дешеві квартири на Корольова. І міліції будемо виділяти. Як схочуть вчителі, теж будемо виділяти. Поки нема бажаючих. Ледь добудували той будинок для них. Вчителі мають дуже малі доходи, а над вчителями немає організації, яка б виділяла їм кошти.

Немає організації, яка б виділяла їм кошти і у силовиків – вони просто обмінюють цю землю у забудовників на кілька квартир для своїх працівників.

«Забудовника обиратимуть на конкурсі», – прокуратура

Рівняни пам'ятають скандальну історію про схему від екссекретаря Рівнеради Юрія Торгуна та прокуратури, завдяки якій прокуратура отримала 40 соток на вулиці Толстого у Рівному, які, фактично, виміняла в забудовника на вісім квартир.

Ми звернулися в прокуратуру, щоб з'ясувати, на яких умовах планують теперішнє будівництво. У пресслужбі прокуратури нам відповіли, що поки що тут готують проєкт землеустрою.

«Багатоквартирний житловий будинок будуватиме визначений за результатами конкурсу інвестор-забудовник, чия пропозиція буде найбільш економічно вигідною. Декілька з отриманих квартир буде передано до міської ради в якості соціального житла для виділення учасникам АТО/ООС», – йдеться у відповіді.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте