Поліція підозрює в злочині завідуючу відділенням онкогематології Рівненської дитячої лікарні
Подробиці справи
У смерті свого 12-річного сина Іллі Омельчука батьки звинувачують завідуючу відділенням онкогематології обласної дитячої лікарні Любов Краков’ян. Поліція оголосила лікарці про підозру у вчиненні злочину. Завідуюча наполягає на ще одній експертизі і озвучує умови на яких пояснить свою позицію.
«Бій за життя Іллі Омельчука» – благодійний концерт з такою назвою провели хореографи та учасники танцювального колективу «Едельвейс» 7 квітня 2017 року. Для свого здібного вихованця та друга, хворого на гострий лейкоз, тоді їм вдалося зібрати 60 тисяч гривень.
Кошти потрібні були на пересадку кісткового мозку, яка могла врятувати хлопчику життя. Операцію збиралися робити в Італії.
Втім гроші так і не знадобилися. В ніч після благодійного концерту з 7-го на 8-ме квітня Ілля помер.
– Три останні дні для Іллюшки стали фатальними, – втираючи сльози, розповідає батько хлопчика Анатолій Омельчук. – Йому провели хіміотерапію. Ми казали, що сину погано. Та жодного амбулаторного призначення.
– А чому? Як лікарка пояснює? – журналістка.
– Що він симулює. Йому болить не більше, ніж іншим діткам. Вона /Любов Краков’ян/ додому пішла о четвертій годині. Це було 7-ме квітня. Йому все боліло.
Жодних не було призначень амбулаторних. В нього були галюцинації. Він каже: «Я як провалююся». Ноль емоцій. Ми казали лікарям про це. «Це він симулює».
– А коли він помирав, то що вони говорили? Тож видно було, що дитині зле.
– Вона [лікарка Любов Краков’ян] заставила його по коридору ногами йти, щоб довести, що він симулює. Він пройшовся.
– І вона після того ані вибачення не попросила, не підійшла до вас, нічого не сказала, взагалі ви її не бачили?
– Помер та й помер. Вранці, коли Ілля помер, сказала, щоб писали заяву, що не маємо до неї претензій. Ми не написали. Ми маємо претензії.
Змиритися зі смертю свого первістка родина не може донині.
Анатолій Омельчук на моє запитання, скільки в нього дітей, відповідає: троє. Найстарший – Іллюшка, дванадцятирічний Максимко та восьмимісячний Ярославчик. Іллю й досі згадує з особливою ніжністю та гордістю.
– В школі він був одним із лідерів класу. Його всі знали. Дуже любив танцювати. Записався сам на бальні танці, походив місяць і каже: «Треба гроші здати на танці». Ми: «Які танці?». Іллюша ходить на танці. То без питань.
Він на карате навіть ходив свого часу. За що не брався, все йому було цікаво і все виходило. Контролював Максима, щоб він у школу правильно зібрався, хоча у них різниця всього півтора роки.
Дуже чуйний хлопчик був. Якось зламали в класі тумбочку – дверці відпали. А він каже: «Тату, я там зламав шафу». Я після уроків взяв інструменти і прийшов. Кажу: «Ну як ти зламав? Як так можна?».
А стоїть біля мене вчителька, подає шурупчики, не витримала і каже: «Це не він. Це тумбочка впала і зламалася. А він сказав, що тато мій зробить». Він такий був, що за всіх переживав.
Після смерті хлопчика батьки звернулися до правоохоронних органів. Поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу: «Неналежне виконання професійних обов’язків».
В ході розслідування 29-го жовтня 2018-го року завідуючій відділенням онкогематології Любові Краков’ян було оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Один з вагомих доказів у поліції – експертиза Бюро судово-медичних експертиз Міністерства охорони здоров'я. Там визнали: зв’язок між смертю дитини та діями лікарки таки є.
Лікарка не погоджується з цією експертизою. Вона звернулася до суду з проханням провести повторну. Суддя Володимир Доля клопотання відхилив, пояснивши:
– Ви маєте право звертатися самостійно з даним клопотанням і зобов’язати слідчого просити перед слідчим суддею, щоб слідчий суддя зобов’язав призначити експертизу в ваших інтересах.
Адвокат лікарки Антон Рибченко каже: наполягатиме на повторній експертизі, оскільки результати останньої вважає необ’єктивними.
– Експертиза містить в собі розбіжності, яка містить в даному випадку відомості, що не висвітлені в первинній медичній документації, яку ми ставили під сумнів з п’яти чи шести позицій.
Вона є єдиною і відомості щодо виновності або невинуватості там зазначено: ймовірно, можливо. Ну, тобто, однозначності немає жодної.
Що ж відбувалося в день смерті Іллі Омельчука у відділенні онкогематології, завідуюча відділенням Любов Краков’ян нам не розповіла.
Підозрювана пояснила свою позицію побоюваннями розголосити лікарську таємницю та таємницю досудового слідства.
Каже, що говорити з журналістами буде після того, як ми узгодимо розмову зі слідчим у цій справі Борисом Вєтровим.
– Я згідна надати вам будь-яку інформацію і відповісти на будь-яке питання. Ви зі свого боку для того, щоб отримати цю інформацію, щоб не звинувачувати мене, щоб не друкувати ніде, що я відмовилася вам її надавати.
Це буде неправильно і нечесно з вашого боку. Ви повинні погодити ці питання із слідчим. Узяти у нього дозвіл на розкриття цієї інформації.
Якщо ми з вами будемо далі продовжувати цю розмову, я хочу почути від вас, що я вам це сказала, що я згідна спілкуватися з вами і що ви зробите так, як має бути, згідно із законодавством.
Ми запитали у медіа-юристки і адвокатки Людмили Панкратової, чи зобов’язаний журналіст узгоджувати зі слідчим про що має говорити підозрювана.
– Не зобов’язані. Право запитати у вас є завжди. Право розказати вона визначає сама. Це в її інтересах розповісти вам свою позицію.
Але Любов Краков'ян відмовилася будь-що нам пояснювати, доки ми не виконаємо її умови.
Після судового засідання захисник підозрюваної Антон Рибченко підійшов до слідчого Бориса Вєтрова і попросив, аби той провів «профілактичну бесіду» з батьками Іллі Омельчука. Оскільки, на його думку, своїми постами у соціальній мережі Facebook родина розголошує таємницю слідства.
Як пояснив нам батько хлопчика, мова йшла про пост, у якому його дружина з метою неупередженого судового розгляду просила журналістів прийти на засідання.
Цей пост ми також показали Людмилі Панкратовій і запитали, чи є тут інформація, яка може завадити слідству.
– Адвокат підозрюваного бореться за свого клієнта. Йому не потрібне розголошення інформації, яка стверджує про можливу вину його клієнта. У постах я не бачу порушення таємниці досудового розслідування. Не бачу необхідності видаляти пости.
Навіть не можу сказати, що є порушення презумпції невинуватості, оскільки ім’я лікаря не названо, ніяких тверджень, що ця особа винна немає. Є тільки сподівання, що слідство і суд у всьому розберуться.
Не зважаючи на перепони, родина Іллі Омельчука здаватися не збирається. Батько хлопчика каже: йтимуть до кінця. А все для того, аби у інших діток було більше шансів на життя, ніж в Іллюшки.
– А чому ви вирішили піти далі і звернутися до суду. Що вас спонукало? – журналістка.
– Тому що під час перебування в лікарні ми побачили, що таких, як ми, дітей багато і помирають діти. І в чому суть, що не кожен витримає той тиск, людині боляче. Все руйнується. І щось довести в нашій системі лікування це не реально. Чому ми покликали вас сьогодні на слухання. Щоб було все прозоро. – Анатолій Омельчук.
– Тобто, ви не вірите, що суддя б без журналістів об’єктивно розглядав справу?
– Ми живемо в Україні. І якщо справа має розголос, то вона вже має якийсь контроль громадськості. А ці батьки… Діти багато в кого померли. Навіть є ті, які померли в Краков’ян.То ці батьки… Я розумію, їм дуже важко.
– Вже півтора роки триває розслідування. Для нас це все дуже тяжко згадувати і переосмислювати. Я говорю про свої емоції. Це дуже важко.
Ми не мали шансу вижити. Нам його не дали, забрали просто. Хочу, щоб дітки інші мали більше шансів.
За словами слідчого, в цьому виді злочину давність притягнення до кримінальної відповідальності – 5 років. Досудове розслідування триває вже півтора роки.
Справу в суді, в українських реаліях, можна розтягнути на кілька років. І таким чином уникнути притягнення до кримінальної відповідальності.
P.S. «Четверта влада» й надалі готова надати можливість пояснити своє бачення справи і відповісти на інші запитання для Любові Краков'ян. Жодних неправомірних умов журналісти не виконуватимуть.
Якщо лікарка вбачає в цій справі якусь таємницю слідства – може проконсультуватися з адвокатом чи слідчим.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти