«Я хочу просто, щоб вона більше не лікувала»: мама померлого в онкогематології 12-річного рівнянина
На невизначений термін перенесли перше судове засідання по обвинуваченню завідуючої онкогематологічним відділенням Рівненської обласної дитячої лікарні Любові Краков’ян у смерті 12-річного Іллі Омельчука.
Суддя Рівненського міського суду Віктор Кухарець на перше засідання не з’явився.
Нагадаємо, хворий на гострий лейкоз Ілля Омельчук помер у квітні 2017-го в обласній дитячій лікарні. Батьки переконані – син залишився б живим, якби лікарка Любов Краков'ян не проігнорувала симптоми, на які скаржився Ілля.
Лікарка вважає, що її вини у смерті хворого немає.
Висновки комісійної судово-медичної експертизи підтверджують: життя потерпілого можна було б врятувати при наданні належної медичної допомоги.
Адвокат лікарки Антон Рибченко наполягає, що відомості щодо винуватості або невинуватості у висновку експертизи не мають однозначності. Каже, що там зазначено: ймовірно, можливо.
Наприкінці листопада 2018-го обвинувальний акт щодо лікарки скеровано до суду.
Перше засідання призначили на 16-те січня. Та воно не відбулося, оскільки суддя Віктор Кухарець не прийшов.
Секретар судді Марія Герасимчук розповіла, що причини їй невідомі.
Пізніше, того ж дня, Віктор Кухарець був присутній на колегіальному розгляді іншої справи. Тож ми поцікавися у служителя Феміди, що завадило йому почати слухання у справі лікарки.
– Особисті причини. Фізично не міг прибуть, – Віктор Кухарець.
– А наскільки це взагалі відповідає законодавству, якщо з особистих причин суддя не з’являється на судове засідання? – журналістка.
– Бувають різні форс-мажорні обставини.
– Скажіть, будь ласка, судове засідання перенесли на невизначений термін. Ви можете сказати приблизно, наскільки цей термін невизначений?
– Основний прокурор зараз у відпустці, той, що має там бути. Десь вийде з відпустки 29-го числа. Тоді будемо узгоджувати (узгодження дати слухання із адвокатом і прокурором – звична практика в судах – ред.).
Те, що один з прокурорів у відпустці, не є приводом переносити засідання на невизначений термін, – заперечує у розмові з «Четвертою владою» прес-секретарка прокуратури області Людмила Суржук.
– У кожному кримінальному провадженні, як і на стадії досудового розслідування під час суду, є група прокурорів. Це спеціально робиться для того, щоб у разі відсутності прокурора в іншому судовому засіданні чи у відпустці прийшов інший прокурор з цієї ж групи.
У цьому кримінальному провадженні призначено два прокурори.
– Це Василь Суржук та Ігор Бородавка. Оскільки наразі дійсно Василь Суржук у відпустці, то на суд прийшов Ігор Бородавка. Тож у судді не було жодних проблем з тим, аби призначити дату наступного засідання, – каже Людмила Суржук.
– Ну ще рано говорити про відвід, тому що це перша неявка. Ми ще людський фактор не виключаємо. Що завгодно може бути, – каже адвокатка потерпілих Мирослава Кисельова. – Але в подальшому, якщо повторно така ситуація буде мати місце, то однозначно [клопотатимемо про відвід].
– Тому, що закон передбачає, що справа має бути розглянута в розумні строки.
Мама Іллі Антоніна Омельчук каже, що посадити Любов Краков’ян за грати не прагне:
– Я не хочу такого. Справді. Я хочу просто, щоб вона [більше] не лікувала. Хай іде торгує.
Адвокатка Мирослава Кисельова не вірить, що у випадку визнання винною Любов Краков’ян позбавлять волі.
Хоча це й передбачено частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу України, за якою судять лікарку – Неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником, якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.
– Санкція статті передбачає позбавлення волі до трьох років. Але буде однозначно застосована 75-та стаття, тобто іспитовий термін рік і просто позбавлення права займати посаду лікарську будь-яку до трьох років, – вважає адвокатка.
– Тобто фактичного такого покарання, що посадять її там в слідчий ізолятор і вона вже буде відбувати, такого не буде.
– А три роки спливе і вона може далі продовжувати лікарську практику? – журналістка.
– Звичайно. Не застосувало жодних методів покарання й керівництво лікарні, – розводить руками представниця сім'ї Омельчуків. – Не відсторонили Любов Краков’ян від виконання обов’язків на час розгляду справи, не провели службового розслідування.
– А керівництво медзакладу, має саме ініціювати таку перевірку, чи можна, наприклад, батькам звернутися з проханням провести?
– Можна звернутися із заявою, наприклад, в управління охорони здоров’я. Але така заява, це буде просто більше бумажкомаранням.
Тому що в матеріалах досудового розслідування є висновки і засідання службових комісій, того ж самого управління охорони здоров’я, які в її діях не вбачають ніяких порушень.
Головний лікар обласної дитячої лікарні Віталій Бойко каже, що ця справа поза його компетенцією:
– Справа у суді – хай суд вирішує.
«Четверта влада» також вдруге спробувала поспілкуватися з тепер вже обвинуваченою Любов'ю Краков'ян. Ми хотіли почути її позицію щодо подій, які відбувалися у відділенні онкогематології в день, коли помер Ілля Омельчук. Втім, вона знову скерувала нас до свого адвоката «за дозволом».
– Я буду спілкуватися з вами з великим задоволенням і відповідати на ваші питання однозначно при одній умові. Спочатку ви дзвоните моєму адвокату і спілкуєтеся з ним чи підходите до нього.
Він вам все пояснить. Спілкуватися з вами на тему дитини буде не він, а я. Але тільки після того, як адвокат після спілкування з вами скаже мені, тому що оскільки я уклала з ним угоду, ви ж розумієте, що я не буду порушувати його настанов.
Якщо він мені скаже в тих рамках, в яких я з вами можу спілкуватися, а він це може сказати тільки після спілкування з вами, я з задоволенням з вами поспілкуюся, – Любов Краков'ян.
– Любове Іванівно, ці моменти ви маєте узгоджувати зі своїм адвокатом. Ми вам даємо право розповісти свою версію, а ви далі маєте узгоджувати з ним, – журналістка.
– Ви дуже багато говорите. Скажіть мені, будь ласка, що ви не зрозуміли?
– Любове Іванівно, ми вам даємо право на відповідь…
– (перебиває) Скажіть, будь ласка, що ви не зрозуміли?
– Я вас слухала. Ви можете послухати мене?
– (перебиває) Ви не зрозуміли те, що я вам сказала?
– Ви можете послухати?
– (перебиває) Я на превеликий жаль нічим допомогти не можу. Якщо ж ви зрозуміли, то ви звернетеся (нерозбірливо) за прізвищем мого адвоката. Поки що такого питання від вас я не почула. Вибачте, будь ласка, на даний час я зайнята.
До цього я з вами спілкувалась, але ви мене, по-моєму не чули. Виходить гра в одні ворота. Ця гра не цікава. Цікавить вас прізвище мого адвоката?
– Я прізвище вашого адвоката знаю – Антон Рибченко.
– Ну то чудово. То ви можете з ним зв’язатися. Все. Дякую вам за дзвінок.
Ми зателефонували адвокату Антону Рибченку.
– Нічим не допоможу. В нас був договір на досудове слідство. Досудове слідство закінчилося, ми з нею розійшлися... Я ніякого відношення до цієї справи не маю, – адвокат.
– Тобто, ви з нею не працюєте?
– Ні. Ми з нею працювали на досудовому слідстві. Зараз з нею працює інша людина, я навіть не знаю, хто там.
Ми спробували передзвонити лікарці ще раз до кінця робочого дня, але двічі вона слухавку не брала.
Тоді ми зателефонували в прокуратуру, щоб дізнатися прізвище адвоката. Там нам повідомили, що Любов Краков'ян вже змінила 6 чи 7 адвокатів. Останній, який їм відомий, – Антон Рибченко.
Всі інстанції суду мають встигнути розглянути справу і винести вирок не пізніше ніж за три з половиною роки. Адже у випадку обвинувального вироку за цією статтею, лікарку можуть притягнути до відповідальності протягом п’яти років від скоєння злочину.
З часу смерті Іллі Омельчука минуло вже понад півтора роки.
Слідкувати за цією справою можна за тегом Любов Краков'ян
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти