Майже рік не можуть допитати свідків: чому затягується справа з обвинуваченням у недбалості рівненської лікарки

Любов Краков'ян на засідання 29 січня прийшла із черговим новим адвокатом – Денисом Записним. Який зі своїм напарником Андрієм Доманським заявили відвід прокурорці. Мовляв, засідання вони не затягують, а це зокрема прокурорка створює таке враження
Джерело
«Четверта влада»

Любов Краков’ян завідувала відділенням Рівненської онкогематології в обласній дитячій лікарні до 1-го грудня 2020-го року. Вона була лікаркою 12-річного Іллі Омельчука, якому діагностували гострий лейкоз і який помер у квітні 2016-го. Батьки хлопця, Антоніна та Анатолій Омельчуки, вважають, їхній син помер через недбалість лікарки. Раніше вони розповідали на суді, що лікарка вважала Іллю симулянтом і змушували ходити, коли йому було зле.

Після смерті Іллі Омельчука понад півтора року тривало досудове слідство і вже більше двох років справу розглядають у Рівненському міському суді. Ми послідовно стежимо за перебігом цієї історії. У цьому тексті подаємо останні оновлення.

Якщо провину Любові Краков’ян доведуть, їй загрожує до п’яти років обмеження волі або позбавлення волі до трьох років.

Крім того, лікарку можуть позбавити «права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю» на три роки.

Батьки хлопчика, Антоніна та Анатолій Омельчуки, та їхні адвокатки вважають, що справу навмисно затягують. Бо вона має строк давності п’ять років. Якщо Рівненський міський та апеляційний суди не приймуть рішення до 7-го квітня 2022 року, справу закриють, а лікарку не зможуть притягнути до відповідальності.

Протягом двох років, що справу вже розглядають у суді:

► не приходив і був змінений суддя;

► справу переносили, бо прокурор ходив у відпустку;

► Любов Краков’ян кілька разів змінювала адвокатів; 

► допитали батьків померлої дитини;

► розглянули результати експертизи та висновок експерта;

► у березні 2020-го судове засідання перенесли на пів року через карантин;

► на засідання у вересні 2020-го не з’явилася ні Краков’ян (нібито була на лікарняному через контакт із хворою на коронавірусну інфекцію людиною), ні її

адвокати;

► адвокати Омельчуків клопотали про примусовий привід Краков’ян до суду;

► у жовтні 2020-го слухання також не відбулося, бо прокурор захворів на коронавірус;

► у листопаді Краков’ян не з’явилася до суду і адвокатки сім’ї Омельчуків вдруге клопотали про примусовий привід обвинуваченої лікарки до суду;

► 8-го грудня до Любові Краков’ян застосували привід;

► адвокати лікарки намагалися змінити суддю, але їм відмовили.

Черговий новий адвокат і новий відвід

Раніше в обласній прокуратурі нам казали про те, що обвинувачена за час слідства і потім суду змінила шість чи сім захисників.

На засідання 29 січня 2021 року прийшла підсудна Краков’ян та двоє її адвокатів. Але дещо в іншому складі. Замість Віктора Овсяннікова – Денис Записний.

Обидва клопотали про відвід прокурорки Марії Касянчук, мотивуючи це тим, що, по-перше, дату одного з попередніх судових засідань не узгодили з Краков’ян та її адвокатами, а по-друге, Касянчук колись уже вела цю справу і повторно робити цього не може.

Трьох свідків у справі, які прийшли того дня до суду, допитати знову не змогли.

Суддя пішла в нарадчу кімнату, а 1-го лютого оголосила, що підстав для відводу прокурорки немає, бо доводи захисників Краков’ян необгрунтовані.

Наступне засідання призначили на 11 лютого. Але чи відбудеться воно – невідомо. Адвокат Краков’ян Денис Записний каже, що клопотатиме про перенесення, якщо судову документацію щодо цієї справи не впорядкують і не внесуть усі рішення в систему «Електронний суд». 

Бо, за словами Записного, через це він не може з цими рішеннями ознайомитися та повноцінно виступати у суді.

P.S. Відділення онкогематології реорганізували в онкоцентр Рівненської обласної дитячої лікарні. З 1-го грудня 2020-го року там нова завідуюча. Любов Краков'ян залишається працювати лікаркою в цьому онкоцентрі.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте