Справу про злочин, в якому підозрюють завідуючу відділенням онкогематології, передали в суд

Обвинувальний акт, у якому Любов Краков'ян звинувачують у злочині, вже передано до Рівненського міського суду
Джерело
«Четверта влада»

Завершилося досудове розслідування у справі про смерть 12-річного Іллі Омельчука.

Хворий на гострий лейкоз хлопчик помер торік у квітні в обласній дитячій лікарні. Батьки переконані: син залишився б живий, якби завідуюча онкогематологічним відділенням Любов Краков'ян не ігнорувала симптоми, на які скаржився Ілля.

Висновки комісійної судово-медичної експертизи підтвердили: життя потерпілого можна було б врятувати при наданні належної медичної допомоги.

Нещодавно Любов Краков'ян спробувала подати до суду клопотання з проханням провести повторну експертизу. Проте суд їй відмовив.

На підставі здобутих слідчим і погоджених прокурором доказів встановлено, що завідувачка відділенням неналежно виконувала свої обов'язки і застосувала до хворого профілактичні, а не терапевтичні дози препаратів, що призвело до смерті дитини.

– Досудове розслідування в цій справі завершилося і прокурор Рівненської місцевої прокуратури Василь Суржук скерував обвинувальний акт до суду. Тепер він підтримуватиме обвинувачення у суді.

Перед тим, як обвинувальний акт було скеровано до суду, захисника і обвинувачену ознайомили з матеріалами кримінального провадження.

Тепер мають призначити підготовче судове засідання. Дата його проведення поки не визначена.

– Коли надходять матеріали провадження до суду з обвинувальним актом, то суд має п'ятиденний термін, щоб визначитися із суддею. Справу до суду ми відправили 28-го листопада, – розповіла «Четвертій владі» прес-секретарка прокуратури Рівненської області Людмила Суржук.

Нагадаємо, що лікарку звинувачують за частиною 2 статті 140 Кримінального Кодексу України – невиконання чи неналежне виконання медичним працівником професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.

За вказаний злочин передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5-ти років або позбавлення волі на строк до 3-х років. З позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльність на строк до 3-х років.

Раніше "Четверта влада" вже писала, що на Рівнещині судили лікарів через три випадки смерті пацієнтів на Рівненщині.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте