Поліція розслідує чи погрожував колишній член команди Шарія головному редактору «Четвертої влади»

Головного редактора «Четвертої влади» Володимира Торбіча 4-го січня викликали на допит в поліцію
Джерело
Фото «Четвертої влади»

«Ти ж, напевне, в курсі, що “земля кругла”?», «Всьому свій час і для всіх свої нагоди – твоя попереду», «Ти де зараз знаходишся? Давай я під'їду, поговоримо. Чи ти мене боїшся?) Чи ти балабол? Ну тоді чекай і готуйся)», – такі звернення у різні дні у месенджер головному редактору «Четвертої влади» писав колишній піарник партії Шарія у Рівному, відеооператор Ельдар Магомедов.

29-го листопада 2023 року до чергової частини Рівненського районного управління поліції надійшов рапорт від начальниці відділу комунікації Головного управління Нацполіції Рівненщини Марії Юстицької.

В рапорті сказано, що поліцейська під час моніторингу веб-сайту «Четвертої влади» натрапила на публікацію «Рівненський “шаріївець” погрожував головреду “Четвертої влади”», авторства представниці Інституту масової інформації на Рівненщині Ганни Калаур. В ній йдеться про погрози фізичною розправою головному редактору.

Того ж 29 листопада поліцейські внесли заяву до Єдиного реєстру досудових розслідувань про ймовірне кримінальне правопорушення за частиною першою статті 345-1 Кримінального Кодексу України – погроза вбивством, насильством,  щодо журналіста, у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності.

Максимальне покарання за такий злочин – позбавлення волі на строк до трьох років.

4-го січня головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч, на виклик слідчої, ходив у райвідділ поліції давати свідчення.

– Сьогодні мене допитала слідча про обставини справи. Сам заяву я не писав, бо не вірю в те, що за ці завуальовані погрози Магомедова притягнуть до криміналу. Він як гопник – багатьом погрожує і багатьох намагається залякати, але сам нічого не вартий. Якби я зважав на погрози таких як Ельдар, то мені потрібно було б чимось іншим займатися, а не журналістикою, – каже Володимир Торбіч.

Також Володимир Торбіч розповів, що слідча повідомила, що призначила лінгвістичну експертизу висловлювань Ельдара Магомедова:

– Почекаємо її результатів і побачимо що скаже експерт.

Адвокат, представник громадської організації «Платформа прав людини» Євген Воробйов прокоментував, що  якщо лінгвістична експертиза не знайде ознак погроз у висловлюваннях Магомедова, то у журналіста залишиться право подати цивільний позов з метою відшкодування моральної шкоди.

– Відповідно до Закону України «Про інформацію», якщо суб'єктивну думку висловлено в брутальній, принизливій чи непристойній формі, що принижує гідність, честь чи ділову репутацію, на особу, яка таким чином та у такий спосіб висловила думку або оцінку, може бути покладено обов'язок відшкодувати завдану моральну шкоду, – розповідає Євген Ворбйов.

Звідки виник кримінал?

Володимир Торбіч, коментуючи пост у фейсбуку заступника міського голови Рівного Юрія Поліщука, який служить у Збройних силах України, запостив у коментарях фотографію з похорону загиблого бійця ЗСУ, головного редактора «Горинь.Інфо» Тараса Давидюка.

Це фото зробила журналістка «Четвертої влади». На ньому зі спини зображений Ельдар Магомедов, який стоїть з тростиною.

У пості Юрія Поліщука йдеться про те, що «покидьки з "партії Шарія" напали колись на Тараса Давидюка в центрі Рівного, розпилили йому в обличчя балончик з газом і відбулись за це легким переляком. Рівне оплакує Героя, а по його вулицях досі гуляють "мальчики" шарія, насолоджуються мирним життям і сміються з тих, хто нині воює. Ельдарчик Магомєдов, один з таких мальчиків, веде блоги, ходить по Рівному із задоволеною мордякою, ручкається з "елітою" та насміхається з військових».

Допис Юрія Поліщука під яким прокоментував Володимир Торбіч

Те, що Ельдар Магомедов прийшов на похорон Тараса Давидюка, обурило багатьох і вони про це висловилися в коментарях. Частина людей згадувала, як він їм погрожував і ображав.

Після цієї світлини в коментарях Ельдар Магомедов написав Володимиру Торбічу образи і натякнув на погрози у месенджері:

Після цього Володимир Торбіч написав на своїй сторінці у фейсбуку про ці слова Магомедова: «Сприймати це як погрозу і хай ним займається поліція чи просто зважити на те, що рівненський активіст Шарія забув випити таблетки?».

Після цього посту у фейсбуку Ельдар Магомедов продовжив погрожувати і ображати:

Ми написали Ельдару Магомедову на його обидва фейсбук-акаунти чи вважає він свої слова до головного редактора «Четвертої влади» погрозами. Протягом доби відповіді ми наразі не отримали.

Ельдар Магомедов у футболці із написом «Sharij team». Партію Шарія Верховний суд заборонив 6 вересня 2022 року. Фото з особистої сторінки Ельдара в Інстаграм за 2020 рік.

P.S. Ось відео Ельдара Магомедова з його сторінки, де він каже, що він лише піарник партії Шарія, а не член команди. Він просто «прєдоставлял ім услугі», «раскручівал ету ячейку в городє Ровно», і пояснив чому він не став частиною партії Шарія: «я нє іграю в ігри со спєцслужбамі».


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте