Поливати дороги грошима: які міста і селища Рівненщини витратили на дезінфекцію вулиць найбільше
Від майже мільйона до кількох тисяч гривень. На Рівненщині протягом квітня-травня боролися із коронавірусом, дезінфікуючи дороги та вулиці. Ще на початку квітня ми писали про те, що експерти вважають такий метод сумнівно ефективним. Але в Рівному та районних центрах продовжували витрачати на це гроші, іноді – «з переляку».
Ми надіслали 18 запитів у районні центри та Рівне, щоб дізнатися, скільки з бюджету виділили на дезінфекцію вулиць та доріг, і склали рейтинг міст Рівненщини, відповідно до цих витрат.
Головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов ще у квітні казав, що користь від дезінфекції доріг сумнівна. Вона полягає хіба в тому, що полив зменшує запиленість і люди мають менше шансів надихатися пилом, у якому оселився коронавірус (інфекція передається, в тому числі, повітряно-крапельним шляхом).
Втім доцільніше, на думку Сафонова, було би знезаражувати приміщення. Але й щодо цього, каже, лікарі не одностайні.
Витрати на дезінфекцію доріг в області коливалися у величезному діапазоні: від кількох тисяч гривень до майже мільйона. Ось як це виглядає на графіку:
Трійка лідерів
Найбільше дороги грішми пополивали у Рівному, Млинові та Острозі.
У Рівному за два місяці витратили 960 тисяч 500 гривень. Грішми розпоряджалося управління житлово-комунального господарства, а послугу замовило в Рівненському шляхово-експлуатаційному управлінні.
В Острозі загалом витратили 133 тисячі 600 гривень (126 тисяч на дезінфікуючі засоби, захисні костюми та оприскувачі і ще 7,5 тисяч заплатили місцевому водоканалу за дезінфекцію).
У Млинові загалом витратили 653 тисячі.
Млинівська ОТГ дезінфікувала не лише свої вулиці, але й давала на це гроші Млинівському району: 153 тисячі на громаду (на дезінфікуючі засоби, оприскувачі та індивідуальні захисні засоби) і майже вп’ятеро більше на весь район (невідомо, як саме витратили ці гроші, але в тому числі на дезінфікуючі засоби).
Понад 100 тисяч
У Володимирці витратили 121 тисячу гривень. Майже 62 тисячі заплатили комунальному підприємству «Аква», яке проводило роботи. Ще 60 пішло на засоби захисту (костюми, окуляри, рукавиці, чоботи) та обладнання для обприскування (два оприскувачі та гідрохлорид натрію, яким дезінфікували дороги).
У Сарнах міська рада виділила місцевому комунальному підприємству «Екосервіс» на дезінфекцію доріг 111 тисяч 665 гривень.
Понад 50 тисяч і Зарічне
У Дубні на це витратили 78 тисяч гривень.
У Здолбунові за знезараження дороги на вулиці міська рада заплатила комунальному підприємству «Здолбунівське» 63 тисячі.
У Вараші на 57,5 тисяч закупили дезінфікуючі засоби, обприскувачі та рукавиці. За ці гроші, крім доріг, окроплювали зупинки, дитячі майданчики, смітники, лавки та транспорт, що в’їжджав до міста.
У Зарічному на дезінфекцію витратили майже 50 тисяч.
Решта більш ощадливі
У Радивилові дезінфекцією займалися працівники з благоустрою міської ради. Дезінфікували не лише вулиці та дороги, але й дитячі та спортивні майданчики, лавочки, смітники. Коштувало це 22,5 тисячі.
Демидівська селищна рада на цю справу виділила із бюджету 21,5 тисяч.
В Костополі комунальне підприємство «Костопількомунсервіс» оросило дезінфікуючими засобами вулиці та дороги міста на 19 тисяч гривень.
У Квасилові вулиць та доріг надезінфікували на 10,2 тисяч, а в Гощі на 10 тисяч.
У Дубровиці – на 6,6 тисяч.
У Корці – на 5,9 тисяч. 3 тисячі отримала Корецька державна лікарня ветеринарної медицини, яка проводила роботи, на 1,5 купили пальне та на 1,4 дезінфікуючі засоби.
У Рокитному вулиці нахлорували на 5 тисяч 700 гривень. Ще 50 тисяч дали району.
Найменше надезинфікували за квітень-травень у Березному, виділивши з бюджету міста 3 тисячі 750 гривень.
Продовжують дезинфікувати
Попри сумнівний ефект дезинфекції, в районних центрах області далі продовжують знезаражувати проїзні частини вулиці.
Здебільшого тому, що засобів для цього накупили про запас, як от в Радивилові, Здолбунові, Острозі, Зарічному.
Наприклад, у Радивилові дезинфекторів, які купували ще на початку карантину, «коли був ажіотаж» вистачить ще на місяць-півтора, тож виділяти додаткові кошти на це міськрада поки що не планує, каже заступник міського голови Віктор Ісюк.
У Млинові також досі дезинфікують, але чи використовують запаси, чи виділятимуть на це додаткові гроші – уточнити не змогли.
Поки що не припиняють дезинфікувати і Костопіль. Але не завдяки запасам – крім вже витрачених 19 тисяч гривень виділяють ще кошти. Скільки дали у червні, у «Костопількомунсервісі» сказати поки що не можуть. Мовляв, щотижня комунальне підприємство надсилає в міськраду звіти, де вказує скільки разів виїжджали та скільки кілометрів продезінфікували. Остаточних підрахунків ще не робили.
Хоч і мають не використані дезинфікуючі засоби, але не виключають, що виділятимуть ще, каже заступник Острозького міського голови Анатолій Лисий.
– Цих грошей, напевно, на липень не вистачить. Будемо докупляти, якщо карантин не скасують, і будемо дивитися по захворюваності, – каже Лисий.
Наразі припинили роботи у Рівному та Зарічному
В Зарічному купили забагато дезинфекторів та вважають, що надалі використовувати їх не доцільно через дощову погоду.
– Воно так і так миє. Якби була суха погода, ми б десь прокроплювали місця найбільшого скупчення людей. А так дощ кожного дня чи через день. І вказівки такої не було від надзвичайної комісії, щоб обов’язково здійснювати кожного дня дезінфекцію, – каже голова селищної ради Володимир Ломако.
А в Рівному хоч і припинили роботи, та начальник міського шляхово-експлуатаційного управління Віктор Климук із цим не згоден. Каже, це помилка, і результат люди відчують найближчим часом.
– Коли показники захворюваності потрояться, тоді скажуть – давай знов. І час буде програно.
Уже в червні автошляхи та вулиці Рівного не обробляли.
– Є якась відповідна «тєлєга» аж із стольного града, є вказівка нашого керівника штабу із надзвичайних ситуацій, пана Германа, рекомендація головного санітарного лікаря України. Є команда, і ми призупиняємо на сьогодні справу, – каже Климук.
Наразі не використаної хімії у ШЕУ щонайменше 4 тисячі літрів – вистачило би на два місяці. Хоча б з огляду на це, каже Климук, треба було б продовжувати дезинфекцію.
– Матеріал придбаний, гроші витрачені і його не використовувати, мені здається, трохи не правильно.
До слова, до припинення дезінфекції управління житлово-комунального господарства, яке замовляло роботи у ШЕУ, планувало витратити півтора мільйони гривень. Встигли – 960 тисяч.
Загалом у Рівненській області надезінфікували автошляхів, вулиць та різноманітних громадських місць на 2 мільйони 392 тисячі гривень.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти