Поперед тендера в пекло: як посадовців покарали за змову у ремонті доріг

Засудженого посадовця покарали порівняно невеликим штрафом
Джерело
Фейсбук-сторінка

Колишнього директора «Луцької дорожньої пересувної механізованої колони», яка щороку ремонтує десятки доріг в Луцьку, засудили за підробку документів у змові із чиновниками Департаменту житлово-комунального господарства Луцька.

Суд взяв до уваги каяття і присудив порушнику 4 тисячі 250 гривень штрафу і заборону керувати на один рік.

Такий вирок виніс Луцький міськрайонний суд 7-го червня, пише Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Про зловживання цього та інших посадовців на тендері з ремонту доріг «Четверта влада» писала у березні в розслідуванні «Рішуча самовпевненість».

Журналістам вдалося наочно зафіксувати, як фірма ремонтувала дороги ще до того, як завершили тендерні процедури.

Микола Слушаєв працював директором ТОВ «Луцька пересувна механізована колона» з лютого 2012-го до цього року.

Як йдеться у вироку, в червні-липні минулого року його компанія без відповідних погоджень і правових підстав почала поточний ремонт вулиць Софії Перовської, Гнідавської та Олекси Ошуркевича в районі тролейбусного депо Луцька.

Тобто ще до проведення тендерів компанія ніби знала, що всеодно переможе.

Це стало можливим завдяки «сталим довірливим відносинам» та «незаконній попередній усній домовленості» із службовими особами Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради.

В подальшому Микола Слушаєв задля створення видимості правових підстав для проведення ремонтних робіт вулиць забезпечив розробку та підписав договір та договірну ціну на поточний ремонт вулиці Олекси Ошуркевича на 49,5 тисяч гривень.

Разом з тим, директор департаменту ЖКГ Луцькради Юрій Крась, знаючи що роботи по ремонту цієї вулиці включені до плану держзакупівель, самостійно ще до проведення відповідної процедури закупівлі вибрав виконавця робіт і підписав договір на поточний ремонт вулиці на 49,5 тисяч гривень.

«Цим він узаконив придбання робіт «Луцької ДПМК» до проведення процедури закупівлі та обмежив добросовісну конкуренцію при проведенні процедури закупівлі по відношенню до інших можливих учасників», – йдеться у вироку.

За кілька днів, 27 липня минулого року, «Луцьку ДПМК» на тендері з поточного ремонту тієї ж вулиці Олекси Ошуркевича та ще двох вулиць затвердили переможцем.

10-го серпня між замовником та виконавцем укладені відповідні договори на ремонт вулиць на суму у понад 1 мільйон 70 тисяч гривень.

Однак, ремонтні роботи почали і більшість їх компанія виконала ще до укладення цих договорів і навіть проведення тендеру, будучи впевненою у своїй перемозі. Знаючи це, директор Луцької ДПМК Микола Слушаєв таки підписав договори внісши туди неправдиву інформацію про час і терміни виконання робіт.

Ремонт доріг в районі тролейбусного депо 20 липня 2017 року. У день коли відбувався тендер на ремонт цих вулиць, «Луцька ДПМК» вже активно проводила роботи. Фото «Четверта влада»

Вже за тиждень після підписання договорів, 18 серпня минулого року, посадовці Департаменту ЖКГ Луцькради підписали акти приймання виконаних робіт, довідки про вартість робіт та витрати виконавця. В той же день документи передали до казначейства та провели оплату.

Дії директора підприємства Миколи Слушаєва слідство потрактувало як внесення службовою особою завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України).

Під час слідства підозрюваний уклав з прокурором угоду про визнання винуватості.

Микола Слушаєв визнав свою вину, розкаявся та сприяв у розкритті злочину. Зважаючи на ці пом'якшувальні обставини сторони узгодили покарання у виді штрафу на суму 4 тисячі 250 гривень та заборони обіймати посади в органах державної влади пов'язані з виконанням керівних функцій на один рік.

Суддя Луцького міськрайонного суду В’ячеслав Покидюк затвердив угоду укладену між обвинуваченим і прокурором та призначив узгоджене покарання.

Наразі вирок набрав законної сили, а Микола Слушаєв втратив посаду директора «Луцької ДПМК», власником якої є родина відомого в області бізнесмена Івана Кобака.

Якби він залишився на посаді, через його судимість компанія не змогла б брати участі у майбутніх тендерах із ремонтів доріг. А це дуже б вдарило по її фінансовому стану.

Департамент ЖКГ Луцька один з основних клієнтів компанії. Лише торік від ДЖКГ фірма отримала за ремонти понад 20 мільйонів гривень, а це 40% усіх державних підрядів, які отримала компанія.

На головного комунальника Луцька теж чекає кримінальна відповідальність?

Тим часом, у вироку немає нічого про відповідальність посадовців і директора Департаменту ЖКГ Луцькради, які фактично сприяли в підробці офіційних документів. З'ясувати чому ми спробували у прокурора Олега Лісовецького, який вів цю справу.

Спілкуватися особисто чи по телефону прокурор відмовився. Через прес-секретаря прокуратури надіслав письмову відповідь.

Нижче вона надана повністю, але якщо коротко, то слідство вже зібрало докази щодо винуватості директора Департаменту ЖКГ у підробці документів. Суд обрав йому запобіжний захід, на час досудового розслідування, у вигляді застави.

відповідь прокуратури

відповідь прокуратури

Досудове розслідування щодо порушень Юрія Крася ще триває, а його винуватість чи не винуватість визначатиме суд.

Поки ж за статтями, за якими кваліфікують порушення, йому загрожує покарання у вигляді такого ж штрафу як і Миколі Слушаєву – до 4 тияч 250 гривень або обмеження волі на термін до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

Постійним конкурентом на тендерах із «Луцькою ДПМК» торік була інша луцька компанія «Унідор-сервіс». Обидві компанії лише торік розіграли між собою понад 6,6 мільйонів гривень на ремонтах доріг.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте