«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Pinchuk
експерт з питань ЖКГ

Про сміття у головах. У Рівному

Чи винні мешканці міста у неспроможності міської влади?

17-го квітня міський голова Рівного Володимир Хомко записав відеоблог, у якому звинуватив мешканців приватного сектору в організації несанкціонованого сміттєзвалища на розі вулиці Буковинська та бульвару Богдана Хмельницького.

За його ж словами, раніше там був смітник, але його забрали – бо так захотіли окремі мешканці.

І мер обурюється, чому ж рівняни продовжують носити туди сміття. Комунальники ж постійно забирають з того району виставлені біля будинків пакети з відходами, чого їм ще не вистачає? 

Міський голова стверджує: «КАТП періодично, не маючи на те ніяких зобов’язань, все ж таки вивозить… це пам’ятник вам, це ваше сміття, якого там не повинно бути, шановні мешканці…».

Здавалося б, все правильно: мер звертається до мешканців не смітити. Влада хороша – люди погані.

Насправді ж усе зовсім не так. Це той показовий випадок, який свідчить, що багато проблем у Рівному виникають не через «поганих мешканців», а через те, що керівництво міста неспроможне навести лад у системному поводженні з відходами у Рівному.

Нижче подано частину карти міста, яка міститься у Схемі санітарного очищення міста Рівне, затвердженої рішенням сесії Рівненської міської ради ще у 2015-му році.

Схема – це комплексний документ, який складається із 4-х томів на понад 600 сторінок.

В ньому детально розписано скільки і якого у Рівному накопичується сміття де мають стояти контейнери, на скільки компонентів має роздільно збиратися сміття, де розміщується кожен з контейнерних майданчиків, як мають збиратися небезпечні відходи – батарейки, ртутні лампочки тощо.

На розробку цієї Схеми місто витратило понад 300 тисяч гривень.

На карті чітко видно, що на тому місці, де утворюється так зване «стихійне сміттєзвалище», має бути контейнерний майданчик з трьома контейнерами для роздільного збирання побутових відходів та великий контейнер для великогабаритних відходів (наприклад, обрізане гілля дерев, інші великі відходи, що не поміщаються у контейнер).

І запланували ці контейнери там недаремно: в приватному секторі, особливо весною, утворюється багато відходів, що не поміщаються у контейнер чи пакети для сміття – адже люди обрізають дерева, вичищають подвір’я…

Куди вони мають це подіти? Спалювати не можна (до речі, це може бути однією з причин, чому палять траву та сире гілля – відсутність великогабаритних контейнерів).

Саме тому мешканці приватного сектору за сміття платять по вищому тарифу, ніж в багатоповерхівках – бо сміття більше. А вивозять його насправді значно рідше: в районі Буковинської – лише раз на тиждень, хоча законодавство вимагає вивозити сміття щодня.

Отже, контейнери для сміття на розі вулиці Буковинська та бульвару Богдана Хмельницького мають стояти: три для роздільного збирання побутових відходів та один великий контейнер для великогабаритного сміття – це затверджено рішенням міської ради.

Відповідно, КАТП зобов’язане вивозити звідти сміття – мешканці це оплачують через встановлений тариф.

І головне, міській владі треба не мешканців звинувачувати, а нарешті почати наводити лад у місті. Бо в більшості випадків проблеми (і не тільки з відходами) виникають через безсистемність, невпорядкованість дій міської влади, через «сміття в головах». 

І почати із встановлення у визначених місцях необхідної кількості контейнерів, налагодити роздільне збирання та окреме вивезення відходів – тобто, виконати нарешті вимогу закону та своє ж рішення п’ятирічної давнини.

І вибачитися міському голові перед мешканцями. Бо якось негарно вийшло…

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте