Прокуратура Рівненщини хоче гектар землі, але приховує плани співпраці із забудовником

Прокуратура області під керівництвом Андрія Рудницького вдається до участі в таких самих земельних схемах, які практикували і його попередники, а також практикують керівники УСБУ та поліції
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото із сайту Держгеокадастру та сайту Рівненської облради

Рівненська обласна прокуратура хоче 1,1 гектара землі на мікрорайоні «Ювілейний» під будівництво багатоповерхівки. Однак ділитися з рівнянами планами співпраці із забудовником відмовляється.

Проєкт рішення про передачу в користування прокуратурі 1,1 гектара землі в районі вулиць Соборна-Корольова запланували розглянути 29 квітня, на сесії Рівнеради. Про це стало відомо з порядку денного сесії та проєкту рішення, оприлюдненого на сайті ради.

Рівняни пам'ятають скандальну історію про схему від екссекретаря Рівнеради Юрія Торгуна та прокуратури, завдяки якій прокуратура отримала 40 соток на вулиці Толстого у Рівному, які, фактично, виміняла в забудовника на вісім квартир.

Тож «Четверта влада» звернулася до прокуратури з проханням поділитися планами щодо ділянки, яку тепер вона хоче отримати в користування. Зокрема:

  • як планують обирати забудовника чи інвестора,
  • скільки квартир сподіваються мати завдяки цій ділянці, якщо таки вдасться отримати її в користування.
Прокуратура хоче задарма один гектар землі в мікрорайоні «Ювілейний». Скриншот із рівненського геопорталу

У прокуратурі відмовилися розповісти про це рівнянам. Хочуть спочатку отримати право на землю, а тоді вже ділитися планами щодо її використання.

– Наразі ми його не коментуємо, – відписала прессекретарка прокуратури Оксана Жужельська. – Поки не буде рішення сесії Рівнеради.

– Це тільки для «Четвертої влади» такий виняток? – журналістка.

– Ні, це не виняток. Коментар був майже місяць тому, на «Рівне Онлайн». Після того були ще звернення від журналістів, але поки немає рішення сесії – ми більше не коментуємо.

Ми знайшли цей коментар. Журналістці «Рівне Онлайн» Оксана Жужельська сказала таке:

– Ми звернулись з відповідним клопотанням до Рівненської міської ради, оскільки наразі на обліку для отримання житла перебуває 59 працівників прокуратури. Загалом житло для них не надавали з 2012 року.

Тому Рівненська обласна прокуратура просить надати дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 1,1 га в районі вулиць Соборна-Корольова у Рівному, у постійне користування для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку (земля житлової та громадської забудови).

У цій відповіді також немає інформації, якою просила поділитися «Четверта влада».

Схоже, прокуратурі є що приховувати. Нещодавно, коли за цією ж схемою в містян просило землю управління СБУ Рівнещини, то тут пообіцяли, що якщо їм дадуть в користування 3,5 гектари землі, то вони зможуть отримати від інвестора як мінімум 60 квартир.

«Четверта влада» намагалася з'ясувати у голови бюджетної комісії, депутата від «Європейської солідарності» Павла Алексєвича, чи були пропозиції від його однопартійців або ж депутатів з інших партій по-іншому розпорядитися цією ділянкою.

Наприклад, виставити її на аукціон продажу права власності. І таким чином дати шанс заробити міському бюджету мільйони гривень.

Однак Павло Алексєвич слухавки не брав, питання в месенджері лишилося непрочитаним.

Його колега по партії Дмитро Котляров, який опікується в раді питаннями детальних планів територій, каже, що не бачить наразі доцільності створення такого плану на цю територію. Адже велика кількість землі довкола вже забудована.

Нагадуємо, нещодавно депутати вирішили, що поспішати з аукціоном іншої вільної ділянки під будівництво багатоповерхівки на Костромській – не варто. Спочатку вирішили прийняти детальний план території, який охоплюватиме цю землю.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте