Реакція депутатів Рівнеради на ідею легалізувати медичні коноплі: відео

відеомонтаж Людмили Ястремської

30 вересня на сесії Рівнеради депутати проголосували за те, щоб звернутися до Кабінету Міністрів і попросити виключити медичний канабіс із переліку особливо небезпечних наркотиків. Голосували за це звернення з ініціативи депутата від фракції «Європейська солідарність» Павла Алексєвича. 

4-го жовтня у роботі платформ Facebook та Instagram стався масштабний збій: користувачі по всьому світу не могли зайти туди ні з комп'ютерів, ні з телефонів. Якщо ви найчастіше заходите читати наші публікації саме з фейсбуку і у випадку збоїв хочете не втрачати з нами зв'язок, радимо підписатися на канал «Четвертої влади» в телеграмі. А ще в нас є канал в твітері.

Коли Павло Алексєвич зачитав назву звернення зі словом «канабіс», міських обранців охопив сміх, подекуди у залі було чути жартівливі вигуки. Проте звернення депутати підтримали. З тридцяти присутніх «за» проголосували двадцять три депутати, ніхто не був проти, ніхто не утримався.

Не голосували семеро: Євгеній Іванішин («Свобода»), Анастасія Кулакевич («Голос»), Олена Хотенко (безпартійна, фракція «Слуги народу»), Володимир Валявка («Свобода»), Олена Нездюр (безпартійна, фракція «Батьківщини»), Олександра Коваленко (безпартійна, фракція «Слуги народу»), Юрій Осіпчук («Свобода»).

Рівненський адвокат Юрій Клекотка пояснює, що в законі «Про місцеве самоврядування» не прописані такі функції місткої ради як звернення до Кабінету Міністрів України з якихось питань, якими цей орган займається.

– Ні Конституція України, ні Закон України «Про Кабінет Міністрів України» не містить жодних настанов чи обов'язків Кабміну щось робити, якщо він отримує такі звернення. Тому таке звернення несе не стільки юридичну, як формальну та інформаційну роль. Тепер Кабмін знає позицію Рівненської громади, однак, діяти буде на свій розсуд, – каже адвокат.

Медичний канабіс – це коноплі, які використовують у лікувальних цілях. На основі канабіноїдів виготовляють лікарські препарати для важкохворих пацієнтів: щоб впливати на нервову систему, лікувати нудоту та блювоту під час хіміотерапії, зменшувати хронічний біль та спазми м’язів у важких формах епілепсії. Також медичні коноплі дієві при деяких хронічних захворюваннях травного тракту. Поки такі ліки в Україні поза законом.

Раніше, у липні 2021 року, депутати Верховної ради не підтримали законопроєкт про легалізацію медичного канабісу та врегулювання його обігу.

За цим законопроєктом, хворі могли би отримувати потрібні ліки на основі канабісу за рецептом лікаря, підприємці – виробляти з нього препарати за умови спеціальної ліцензії, а науковці могли б його досліджувати. Профільний комітет рекомендував законопроєкт до ухвалення, але його повернули на доопрацювання ініціатору.

Більше про те, чому для важкохворих людей справді потрібні ліки на основі канабісу, можна дізнатися з документального фільму-розслідування «Суспільного» «Особливо небезпечний». У фільмі зібрані історії людей, що змушені ризикувати та порушувати закон, аби полегшити біль своїх близьких, які страждають від епілепсії чи хворіють на рак.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте