Реформовані дільничні поліцейські Рівненщини отримали кросовери, які їм обіцяли ще минулого року
Тридцятьом поліцейським офіцерам із 23-х територіальних громад голова Нацполіції Ігор Клименко передав ключі від службових автомобілів «Renault Duster». Поліцейські кажуть, що ці машини спростять їм життя і дозволять працювати швидше і краще.
Читайте також: Навколорівненський поліцейський офіцер на маршрутці
У серпні минулого року 27 територіальних громад області підписали меморандум з поліцією у рамках проєкту «Поліцейський офіцер громади». Тодішній голова Нацполіції Сергій Князєв, презентуючи проєкт у Рівному, казав, що реформа змінить роботу дільничних.
Детальніше про це: Як на Рівненщині дільничного перетворюватимуть в «шерифа» громади
Голова Нацполіції Ігор Клименко каже, що машини купили за гроші з державного бюджету.
– Автомобілі обладнані не тільки для служби, але й щоб допомогти громадянам щось підняти, щось відтягнути, – сказав Ігор Клименко.
Новими службовими автівками користуватимуться поліцейські офіцери таких громад:
- Малолюбашанська
- Мирогощанська
- Клесівська
- Немовицька
- Шпанівська
- Привільненська
- Радивилівська
- Пісківська
- Тараканівська
- Дядьковицька
- Ярославицька
- Клеванська
- Корнинська
- Козинська
- Демидівська
- Повчанська
- Миляцька
- Смизька
- Крупецька
- Висоцька
- Бокіймівська
- Підлозцівська
- Олександрійська.
Як розповідає голова Шпанівської ОТГ Микола Столярчук, раніше поліцейські громади їздили на виклики маршрутками або службовими авто, які надавала сільрада.
Від квітня у Шпанівській ОТГ працює два офіцери громади. У вересні минулого року їх відібрали, потім вони три місяці навчалися у Львові та стажувалися у Дніпропетровській області.
Микола Столярчук каже, що теперішні поліцейські відрізняються від колишніх дільничних передовсім тим, що завжди перебувають на території ОТГ.
– Їм не треба їхати з райвідділку. Це можливість швидко реагувати і бути мобільними, – каже Столярчук.
За словами Миколи Столярчука, від держави поліцейські громади також мають уніформу, спецзасоби та заробітну плату. Натомість ОТГ має забезпечити приміщення, оргтехніку та гроші на утримання транспорту, в тому числі витрати на пальне.
Поліцейський офіцер Тараканівської громади Андрій Левченко каже, що коли він працював дільничним, машини постійно ламалися, а пального не вистачало. Тому на роботу дістався маршрутками чи попутками:
– Тепер обов’язків стало більше: треба перевіряти власників зброї, працювати превентивно із малолітніми, які на обліку, стежити за безпекою дорожнього руху. Але працювати з новими машинами можна буде швидше.
Андрій розповідає, що тепер у нього більша зарплата, у порівнянні з періодом, коли працював дільничним, і що він зможе отримати звання майора поліції. Дільничний міг дослужитися лише до капітана.
Та головна, на його думку, перевага – це робота у своїй громаді і можливість вирішувати місцеві проблеми.
– Тебе ніхто не відволікає. Не телефонує керівництво райвідділу і дає вказівки їхати туди-то і роботи те-то, – каже Андрій Левченко.
Восени в Андрія має з’явитись напарник чи напарниця, тоді в громаді буде два дільничі. Поки він один.
За словами очільника Нацполіції Ігоря Клименка, на сьогодні в Україні проєкт «Поліцейський офіцер громади» працює в 207 територіальних громадах країни.
Якщо наша робота вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти