«Багато хто повтікав у судову охорону»: на Рівненщині з’явилися вакансії у колишній «Беркут»

За 2019 рік із роти особливого призначення пішло 20 поліцейських

У поліції відрізняються версії, навіщо набирають нових спецпризначенців
Джерело
Фото надано «Четвертій владі» ГУНП у Рівненській області

Ніхто не звільнявся, у поліції з’явилися нові вакансії – розповідає начальниця сектору організації відбору та проведення тестувань управління кадрового забезпечення ГУНП у Рівненській області Тетяна Двигай.

Посад небагато – всього дві. Але й бажаючих їх зайняти – теж небагато: всього четверо. Можливо, тому, що оголосили конкурс наприкінці 2019 року – 28 грудня. І триватиме прийом анкет недовго – до 7 січня 2020 року. 

Вакансій не дві, а 25. І оголосили конкурс ще 15 листопада минулого року – це вже каже речник ГУНП у Рівненській області Антон Крук. То хто правий, до чого готуватися кандидатам, як відбуватиметься відбір, якими будуть заробітні плати та обов’язки – у матеріалі «Четвертої влади».

До 2014 року – був «Беркут», де працювало 60 спецпризначенців. 25 лютого того року його розпустили. А у 2015-му створили роту міліції громадської безпеки. І працювало там також 60 осіб. Від перестановки доданків сума не змінилася – функції були ті ж, що і в «Беркуту».  

Після реформи міліції у поліцію знову змінилася назва на поліцейську роту особливого призначення. І в колишньому «Беркуті», і в нинішній роті – один і той же керівник – Іван Котяш. До слова, у 2014-му році журналісти «Четвертої влади» зверталися із запитом про кількість беркутівців у Рівненській області. Проте тоді надавати цю інформацію відмовилися.

Наразі ж, у порівнянні із 2014-м, штат роти більший за штат «Беркуту» майже у два рази. Там працює 105 спецпризначенців. І ще потрібно –
25, каже речник ГУНП у Рівненській області Антон Крук. 

– Потрібні два поліцейські роти, – каже начальниця сектору організації відбору та проведення тестувань управління кадрового забезпечення ГУНП у Рівненській області Тетяна Двигай.

І конкурс, мовляв, оголошували 28 грудня.

Такі неточності у прес-службі ГУНП пояснюють тим, що конкурс неодноразово продовжували, бо не могли набрати необхіжну кількість поліцейських. І, можливо, 28 грудня – це продовження конкурсу. Бо на 25 посад бажаючих їх зайняти – 23. Це ті, хто подав анкети.    

Та загалом усіх вакансій – 29. Чому не оголошували вакансій ще на чотири посади, речник ГУНП каже, що це резерв по переміщенню.

– До прикладу, когось мають перевести з іншого регіону до нас.

Проте на запитання, що ж буде, якщо не переведуть, Антон Крук вдповідає: 

– Я апелюю фактами, не гадаю.Є 29 вакансій, оголошено конкурс на 25. Будуть вакансії – будуть оголошувати конкурс ще. Кадрову політику формує Управління кадрового забезпечення, враховуючи потреби службі.

Відбір

  • 1-й етап – подати анкету в електронному вигляді до 7 січня 2020 року.
  • 2 етап – тести на знання законодавства і логіки.

– Тестування буде на комп’ютерах. Під час нього буде відеонагляд. Результат визначить система й покаже його одразу після закінчення тесту. Він зберігатиметься на сервері.

  • 3-й етап – проходження військово-лікарської комісії.
  • 4-й етап – залік із фізичної підготовки
Фізична підготовка у спецпризначенців має бути краща ніж, скажімо, у дільничного офіцера. В останнього – робота менш небезпечна і важка, але заробітна плата не надто відрізняється. Фото надано «Четвертій владі» ГУНП у Рівненській області

– Кандидати мають бути більш фізично витривалі, бо рота поліції особливого призначення також використовується для затримання небезпечних злочинців, для підсилення підрозділів поліції при затриманнях. Дільничний офіцер поліції звичайний і поліцейський роти особливого призначення – то до нього більші вимоги з точки зору фізичної підготовленості, – каже речник ГУНП у Рівненській області Антон Крук.

  • 5-й етап – психологічна робота з людьми, тренінг.
  • 6-й етап – співбесіда з поліцейською комісією, яка вирішить, чи приймати кандидата на службу у поліцію.

Кандадидатам не обов’язково мати вищу освіту, достатньо повної середньої. 

При відборі є вікові обмеження: не менше 18 і не більше 55 років.

Обов’язки

Новообрані поліцейські дбатимуть про безпеку:

  • У публічних місцях;  
  • Громадян та їхніх законних інтересів;
  • Осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві;
  • Забезпечуватимуть громадський порядок під час зборів, мітингів, демонстрацій та інших масових заходів

Охоронятимуть:

►території та пропускний режим до адмінбудівель, в тому числі апарату МВС.

Припинятимуть:

► кримінальні та адміністративні правопорушень на прилеглих територіях адмінбудівель. В тому числі під час проведення заходів за участю вищих посадових осіб держави, іноземних делегацій, а також по маршрутах проїзду осіб, які мають державну охорону 

► діяльність непередбачених законом воєнізованих або озброєних формувань та злочинних організацій на території України. А також заходів, пов’язаних із терористичною діяльністю.

Затримання, розшуки, спецоперації:

►участь у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, які підозрюються у скоєнні кримінальних правопорушень

►затримання членів озброєних злочинних груп та озброєних особливо небезпечних злочинців

►звільнення заручників

►участь у спецзаходах та спецопераціях з надання кваліфікованої спеціалізованої підтримки підрозділам поліції, іншим правоохоронним органам у разі виникнення ситуацій з високим ступенем ризику.

Склад комісії, яка відбиратиме поліцейських на посади, затверджує начальник Головного управління Національної поліції у Рівненській області. Пропозиції щодо двох її членів від громадськості голосує Рівненська облрада.

–  Їх обирають не під кожен конкурс. Її склад затверджують раз на три роки, – розповідає начальниця сектору організації відбору та проведення тестувань управління кадрового забезпечення ГУНП у Рівненській області Тетяна Двигай.

Наразі у комісії – п’ятеро членів:

Юрій Корецький – представник Міністра внутрішніх справ, заступник начальника ГУ ДСНС у Рівненській області.

Вікторія Мамотюк – журналістка, представниця Рівненської обласної ради.

Володимир Шаховський – адвокат, представник Рівненської обласної ради.

Тетяна Никитюк – старший юрисконсульт, представник ГУНП в Рівненській області.

Дмитро Шкодинський – командир роти Управління патрульної поліції в Рівненській області, представник Нацполіції.

Обов’язків багато. Платять – мало

Поліцейському роти особливого призначення пропонують 11 тисяч гривень.

Зарплатня може бути й більша, але у тих, хто має більше досвіду та вище звання. 

– Це ми дали середню зарплату, яка була у цьому році на першому році вислуги.

– Якщо буде фінансування більше, то звичайно, що буде і премія більша, і заробітна плата зростатиме. Ми не можемо сказати, що цього року буде 11 тисяч. Може бути 12 чи 13 тисяч. А може бути і 10, якщо в Законі про держбюджет фінансування передбачено менше, – каже заступниця начальника відділу розрахунково-касового обслуговування ГУНП у Рівненській області Світлана Ошуркевич.

Довго на посадах у роті особливого призначення не тримаються. Бо платять мало, розповідає речник ГУНП у Рівненській області Антон Крук. За 2019 рік із роти особливого призначення пішло 20 поліцейських.

– Багато людей пішло в судову охорону. Хтось по різним причинам пішов і з'явилися вільні вакансії. І скажу так, відверто, багато хто повтікав у судову охорону. Там вища зарплата – це основна причина. Якщо говорити про рядових поліцейських, заробітна плата там вища, в середньому, на дві тисячі гривень.

– В керівників, наприклад, підрозділів, начальника, заступників – значно вища зарплата. Це більше двадцяти тисяч. А у керівників – більше тридцяти-сорока. Наскільки я знаю, їх зараз фінансує канадська організація. Це нова служба, більша зарплата.

– Це робота, по суті, на вахті – пропускний режим. І про всяк випадок, раптом якісь конфлікті ситуації. Це добу відпрацював і три – вдома. А в роті поліції особливого призначення: стався якийсь релігійний конфлікт, десь якась заворушка, чи потрібна допомога в іншу область.

– Тобто навантаження більше – зарплата менша. І не лише з цієї роти пішли люди, а загалом з поліції. Нам треба укомплектувати спецпідрозділ. Це не те, що там додатково ввели дві посади, – каже Крук.

Хоча напередодні начальниця сектору організації відбору та проведення тестувань управління кадрового забезпечення ГУНП у Рівненській області Тетяна Двигай розповідала інше – «ніхто не звільнявся, створили дві нові посади». 

Якщо порівнювати заробітну плату поліцейського роти особливого призначення та дільничного офіцера громади, вони не надто відрізняються. 

У вересні минулого року «Четверта влада» писала про Миколу Бондарця – колишнього старшого дільничного, який пройшов відбір і став поліцейським офіцером Шпанівської ОТГ. Його заробіток у місяць на колишній посаді становив 12 тисяч 800 гривень «брудними» (вислуга – 16 років).

На новій посаді зарплатня надто не зміниться – від 13 тисяч гривень. Але Микола Бондарець вважає, щоб якісно виконувати роботу – цього не достатньо. І розповів, скільки часу забирає паперова бюрократіія і як на виклики доводиться їздити на маршрутці.

Загалом заробітна плата спецпризначенця складається із трьох частин: посадового окладу, окладу за звання та окладу за вислугу років. Тож, каже Світлана Ошуркевич, у кожного індивідуальна ситуація.

Поліцейський простий, не надто досвідчений

Найнижчий посадовий оклад у поліції зараз – 2400 гривень. В залежності від посади, яку займає поліцейський, встановлюється звання. Загалом цих звань – чотирнадцять.

Найнижче – рядовий поліції. Найвище – генерал поліції 1-го рангу. Наприклад, лейтенант – п’ятий з кінця. І нараховують за це звання поки що – 1400 гривень.

Лейтенант із найнижчим окладом – це 3 тисячі 800 гривень. І саме від цієї суми, а не від 11 тисяч гривень, поліцейському вираховуватимуть, скільки він отримає за вислугою років.

Виглядають – круто. Отримують – мало. Фото надано «Четвертій владі» ГУНП у Рівненській області

Все решта – це премії від особистого внеску в загальний результат несення служби, розмір якої визначає керівник. Першу надбавку поліцейський отримає, коли прослужить від одного до двох років – це 5%. У гривнях – 190 гривень. Зарплата збільшуватиметься в середньому – щотри роки на 5%.

Шкала збільшення заробітної плати відносно вислуги років:

  • Від одного до двох років – 5%
  • Від двох до чотирьох років – 10%
  • Від чотирьох до семи років – 15%
  • Від семи до десяти років – 20%
  • Від десяти до тринадцяти років – 25%
  • Від тринадцяти до шістнадцяти років – 30%
  • Від шістнадцяти до дев’ятнадцяти років – 35%
  • Від дев’ятнадцяти до двадцяти двох років – 40%
  • Від двадцяти двох до двадцяти п’яти років – 45%
  • Понад двадцять п’ять років – 50%

Читайте також: Рівненська міліція приховує кількість працівників «Беркуту» та суму затрачених на них коштів

Очільник міліції Рівненщини не хоче розпуску «Беркуту» і не знає, чому рівненські бійці приїхали з Києва поранені (ВІДЕО)

Як рівненський «Беркут» виконував гімн України та просив вибачення у рівнян: відео без коментарів (ФОТО)

Рівненський «Беркут» повернувся додому


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте