Незгодні створили нову православну газету в Рівному

Нова щомісячна християнська газета «Православне діло» вийшла в друк у п’ятницю 16 жовтня 2009 року у Рівному. Часопис створений Християнською благодійною місією «Православне діло», яка була створена у жовтні цього року.

Місія «Православне діло» об’єднала в собі кількох священнослужителів, мирян, громадських організацій та рухів. До неї, зокрема, увійшли представники Церковно-громадської ініціативи з розслідування корупції та хабарництва у Рівненській єпархії, Рівненське православне молодіжне Свято-Софіївське братство, рух «За життя!» на Рівненщині, рух «Твереза Україна» на Рівненщині.

Мета газети «Православне діло» – «донести до своїх читачів зміст слів апостола Якова, що «віра без діл мертва», – зазначається у зверненні редакційної ради часопису до читачів. «Можна на свята, або й щонеділі відвідувати Богослужіння, а потім піти й зробити аборт. Можна хреститися, побачивши церкву, а потім злословити і осуджувати ближніх, які чимось відрізняються від інших. Можна читати проповіді з амвону, водночас користуючись храмом, як торговою точкою. Можна сто разів називати себе православним, але ніколи ним не бути».

Газета виходить накладом 1 700 примірників, безкоштовно розповсюджується біля храмів УПЦ КП Рівного та в окремих міських, сільських та селищних парафіях Рівненщини. Також редакція запевняє, що газету отримають всі рівненські бібліотеки, православні братства, духовні навчальні заклади та єпархії УПЦ КП в Україні.

– «Православне діло» видається виключно завдяки благодійникам. Хтось жертвує своїм часом, своїми знаннями та уміннями, хтось коштами, хтось іншою допомогою, – ділиться член редакційної ради часопису диякон Віталій Поровчук. – Хтось допомагає щирою молитвою.

«Якщо вам сподобалась газета і ви вважаєте, що таке видання потрібне людям, будемо вдячні вам за посильну допомогу. Кожна гривня пришвидшить вихід наступного номеру газети, який запланований у листопаді», – звертається редакція «Православного діла» до християн.

«У витоків «Православного діла» стоять майже всі ті люди, які створили газету Рівненської єпархії УПЦ КП «Духовна нива». На жаль, зараз єпархіальна газета перетворилася у яку завгодно ниву, але навряд чи духовну. Тому виникла потреба свіжого правдивого ковтка повітря» – зазначається у зверненні редакційної ради до читачів.

Редагувати газету взявся рівненський журналіст-розслідувач, головний редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань Володимир Торбіч.

– Мета журналістських розслідувань, якими займається наше Агентство – викривати неправду і правопорушення, досліджувати і показувати людям існуючі в суспільстві проблеми та можливі шляхи їх вирішення, – говорить Володимир Торбіч.

– Газета «Православне діло» також займатиметься подібними дослідженнями власне у релігійній сфері. На жаль, у структурах Церкви не менше зловживань і корупції, ніж у структурах влади. До того ж місцева преса практично не звертає уваги на ці проблеми, а відтак православні віруючі часто залишаються без правдивої інформації.

Газета «Православне діло». Шість номерів у PDF

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте