Рівненське Державне підприємство «Бурштин України» - на межі банкрутства

Джерело
Ілюстративне фото з сайту ogo.ua

Про це свідчать результати проведеної на підприємстві ревізії фінансово-господарської діяльності.

Інспекторів Державної фінансової інспекції вразили не так масштаби виявлених фінансових порушень чи недостач, як безгосподарність керівництва, свідоме викривлення фінансової звітності, нераціональне використання державних коштів.

Повідомляє прес-секретар Контрольно-ревізійного управління в Рівненській області Любов Клекотка.

Як приклад – при наявності на початок року чистого прибутку у сумі лише 31 тисяча гривень з фонду споживання було виплачено одноразових заохочень та виплат аж на 263,5 тисяч гривень, що призвело до збитковості підприємства на 203 тисячі гривень.

Зокрема, щедро виплачувалися надбавки до посадового окладу продавцям магазину навіть при тому, що магазин не працював і додаткова заробітна плата не передбачена умовами колективного договору.

Також проводилася доплата водіям підприємства за розширену зону обслуговування в розмірі 25% від посадового окладу, без покладення на них додаткового обсягу робіт.

Без підтверджуючих документів виплачувалася додаткова заробітна плата начальнику служби безпеки та цивільної оборони за виконання обов’язків юрисконсульта за сумісництвом.

До складу витрат державного підприємства віднесені витрати за оренду однокімнатної квартири та податку на доходи фізичних осіб. Для кого орендувалася квартира без дозволу керівних органів? Для яких цілей? Невідомо, бо підтверджуючих документів ревізорам не надали.

В ході проведення контрольного заходу виявлено, що станом на 30 червня 2012-го за даними головної книги підприємства непокритий збиток складає 695 тисяч гривень.

При цьому згідно з балансом його занижено на 350 тисяч і вказано суму 345 тисяч гривень.

До речі, з 2011-го року ДП «Бурштин України» видобуток дорогоцінного каміння не проводить взагалі, гірничі роботи на кар’єрі Клесівської гірничої дільниці припинені.

Нині виробництво продукції підприємством проводиться із власних залишків бурштину-сирцю, а також із закупленої за немалі кошти сировини.

А тим часом процвітає тіньовий бізнес, міліцейська статистика щодня фіксує факти незаконного видобутку поліського бурштину. Лише за три останні роки порушено понад 100 кримінальних справ, затримано 91-ну особу, вилучено близько 200 мотопомп тощо.

В області функціонує безліч крамниць з легальним та нелегальним продажем виробів з бурштину, походження якого сумнівне.

Про результати проведеного контрольного заходу проінформовано прокуратуру області та УМВСУ в Рівненській області. До адміністративної відповідальності притягнуто 4 посадові особи.

Довідка

Історія становлення Державного підприємства «Бурштин України» нараховує 15 років.

Спочатку була створена асоціація ділового співробітництва «Основа», яка переросла згодом у корпорацію. У 1993 році на базі майна ліквідованої корпорації «Основа» і створено Державне підприємство «Укрбурштин», на базі якого, у 2001 році – два дочірні підприємства «Бурштин» та «Бурштинові копальні».

В подальшому на базі ДП «Бурштин» та ДП «Бурштинові копальні», шляхом злиття, створено ДП «Бурштин України» – це єдине підприємство з повним циклом: від видобутку бурштину-сирцю – до виробництва готових ювелірних виробів.

Предметом діяльності підприємства є видобуток, переробка, обробка, використання і застосування дорогоцінних металів (срібло, золото), дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного та декоративного каміння для виробничих, інвестиційних чи комерційних потреб (як товарної продукції).

Споживачам ДП «Бурштин України» пропонує більш як 300 видів виробів з бурштину та понад 270 видів ювелірних виробів з бурштину та срібла, бурштину та золота.

ДП «Бурштин України» вперше в Європі започаткувало випуск картин, ікон, панно, портретів, що виготовляються з бурштинової крихти, або інкрустованих бурштином.

Бурштин із Рівненської області за фізико-хімічними властивостями не відрізняється від балтійського – він походить із того самого «бурштинового дерева».

За своєю якістю він не поступається прибалтійському, а за багатством кольорової гами навіть переважає. За короткий час цей бурштин отримав визнання на внутрішньому та зовнішньому ринках.

З огляду на це, Рівненщину називають бурштиновим краєм.

Слідкувати за цією темою можна за тегом: бурштин. А за інформацією про підприємство – за тегом: Бурштин України.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте