Що з розслідуванням бурштинового злочину, в якому звинувачували рівненського полковника СБУ

Правоохоронці вже не мають претензій до Олега Назарука, якого спробували звинуватити в участі у корупційних схемах
Джерело
Стоп-кадр з відео Tata Voronova

Кримінальне провадження, в межах якого розслідували ймовірні порушення одного з керівників житомирського, а раніше рівненського УСБУ Олега Назарука, а також працівників державного підприємства «Бурштин України» – закрили. 

Про це «Четвертій владі» повідомили в Генеральній прокуратурі України, у відповідь на запит.

Закрили через «відсутність в діянні складу кримінального правопорушення».

Нагадуємо, наприкінці 2015-го року СБУ повідомила про викриття одного з керівників житомирського управління служби. Мова йшла про Олега Назарука. В будинку, де він, ймовірно, проживав, проводився обшук. 

Обшук проводило Головне слідче управління СБУ. Самого Олега Назарука під час події не було, тому повістку, а також, від руки написане слідчим повідомлення про підозру, вручили брату.

Підозру оголосили за частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу, тобто надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Слідчі дії проводились у рамках розслідування кримінального провадження №22015000000000108.

Де мова йшла про ч. 1 ст. 364, тобто зловживання службовим становищем та ч. 4 ст. 369 ККУ, – надання неправомірної вигоди особі з особливо важливим становищем, або ж вчинене членом організованого злочинного угруповування.

Але суд скасував підозру через процесуальні недоліки під час вручення.

Спочатку справа знаходилася у Генпрокуратурі, потім у прокуратурі Рівненської області. Її безуспішно намагалося витребувати Національне антикорупційне бюро. І лише через рік після обшуків та вручення підозри підслідність визначили за військовою прокуратурою. 

Нещодавно Олег Назарук очолив департамент економічної та інформаційної безпеки Укрзалізниці. 

З вересня 2012 року по березень 2014-го Олег Назарук працював заступником начальника управління СБУ Рівненської області, очолював відділ боротьби з корупцією «К».

За тим, його перевели на таку ж посаду у сусідній області – Житомирській.

Восени 2014-го Назарука люстрували: звільнили з посади, проте залишили на службі, в запасі СБУ.

У мережі досі можна переглянути відео, де Олег Назарук розповідає про «систему» та розцінки нелегального бурштинового бізнесу.

Адвокат Олега Назарука Андрій Давидюк каже, що це записали «звичайну розмову двох співробітників: один з них ділився досвідом з іншим».  В ресторані.

Мовляв, Назарук розповідав про те, що йому відомо стосовно «кришування» бурштиновидобутку, а не про свою участь у цій схемі.


За публікаціями, в яких фігурує Олег Назарук, можна слідкувати за тегом Олег Назарук. За публікаціями про СБУ слідкуйте за тегом СБУ.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте