Депутати Рівнеради засекретили своє голосування від рівнян: список «героїв», коментар юриста
25 липня під час скандальної сесії Рівнеради депутати внесли зміни до регламенту, якими затвердили основний спосіб голосування – закритий. Це означає, що жоден виборець не знатиме як і за що голосує його депутат.
Якщо ваш депутат голосуватиме за дерибан землі чи за отримання вигоди для його бізнесу – ви цього не знатимете.
Голосування на цій сесії здійснювалося, з подачі свободівців і при підтримці необхідної кількості депутатів, саме в поіменному режимі. Сьогодні прес-секретар рівненської «Свободи» Вікторя Мамотюк оприлюднила результати цього поіменного голосування у Фейсбук-групі «Рівненщина політична».
Ось список із 31 депутата, які бояться, що їхні виборці та люди, які на них можуть впливати, знатимуть як вони голосують (ці депутати підтримали зміни в регламент, які закріпили основне голосування – непоіменне):
Власне такий порядок, за якого основним способом голосування було непоіменне голосування, існував і раніше, до впровадження електронної системи «Рада». Вчора ж такий спосіб приховування результатів волевиявлення депутатів від виборців затвердили у регламенті. Тож надалі, як і раніше, щоб перейти у режим відкритого поіменного голосування, необхідно, щоб за це проголосувала третина присутніх депутатів.
– Сьогодні відбулася найбільша ганьба у сфері закритості депутатської роботи, – обурюється депутат обласної ради, «свободівець» Олексій Бучинський, який був присутній на сесії міської ради.
– Зміни, які підготувала «Партія регіонів» і внесла через [голову постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, розвитку місцевого самоврядування Олександра] Чубая, свого представника у раді (Олександр Чубай належить до партії «Всеукраїнський патріотичний союз» – авт.), вони були ухвалені в тому числі так званою опозиційною силою «Батьківщиною».
– Під час обговорення на комісії цього питання, багато депутатів виступили проти відкритого поіменного голосування як основного, бо їм потім погрожують, коли дізнаються як вони голосували, – пояснює Олександр Чубай рішення комісії.
Як наразі відомо, ніхто з депутатів не звертався в правоохоронні органи стосовно погроз через здійснення ними депутатської діяльності.
ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулась до юриста, щоб почути коментар з приводу страху депутатів перед погрозами та про те, як законодавство захищає депутатів.
– Нехай тоді складають депутатський мандат, якщо вони не можуть відкрито виконувати своїх повноважень, – каже медіа-юрист Олександр Бурмаганін. – Вони працюють в представницькому органі, їхня діяльність має бути у всіх на виду. Хоча в Законі «Про місцеве самоврядування» немає зобов’язання сесії місцевих рад проводити у відкритому поіменному режимі. Однак місцеві ради, які, за прикладом Верховної Ради, основним голосуванням роблять відкрите поіменне, таким чином проявляють свою більшу відкритість і демократичність.
– Згідно Кримінального Кодексу, існує окрема відповідальність за посягання на життя чи майно депутата. І вони в цьому плані мають більший імунітет, ніж пересічні громадяни. Ця норма закону має вищу силу, ніж посягання на життя пересічних громадян, – каже Олександр Бурмагін.
Під час сесії депутат міської ради, «свободівець» Павло Шамшин пропонував внести зміни у цей проект рішення таким чином, щоб основним способом голосування було відкрите поіменне.
– Ми пропонували таким чином: якщо депутати хочуть закрите голосування, будь ласка, третиною присутніх підтримайте це прохання, – пояснює Олексій Бучинський. – Вони ж зробили основне голосування закрите. Комісія напрацювала такі зміни, а їх підтримала наша «Батьківщина».
Серед депутатів міської ради, окрім «свободівців», на необхідності поіменного голосування наполягає також екс-свободівець Олександр Лащук, а також двоє представників «Батьківщини»: власний кореспондент телеканалу «1+1» на Рівненщині Олександр Курсик та Олександр Нестерук. Однак їхня позиція не знаходить підтримки у більшості фракції «Батьківщини».
– Але в будь-якому разі на кожній сесії ми будемо ставити питання про перехід у відкрите поіменне голосування, – каже Павло Шамшин.
Матеріали по темі:
Cесії Рівнеради транслюватимуть у прямому ефірі, а поіменне голосування буде уже в травні
Депутати Рівнеради протизаконно приховують від громади поіменні результати свого волевиявлення
Рівнерада оприлюднила результати поіменного голосування депутатів
Системі «Рада» у раді не раді? або Як депутати Рівнеради «кнопкодавами» ставали
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти