Поліція відкрила кримінальне провадження щодо фальсифікацій експерта на Пагорбі слави

Ось приблизно в цьому місці, якщо вірити експертизі і судовому рішенню судді Оксани Андрійчук, знаходиться незавершене будівництво. Тепер його шукатиме і поліція.
Джерело
Фото з квадракоптера Павла Алексєвича

У Рівному поліція розслідує злочин судового експерта, який зробив висновок, котрим пустир на Пагорбі слави у Рівному визнав незавершеним будівництвом.

За заявою учасників громадського руху «Захистимо Рівне» поліція відкрила кримінальне провадження щодо цих дій за статтею 384 Кримінального кодексу – завідомо неправдивий висновок експерта в суді.

Нагадуємо, перша судова інстанція визнала пустир у парку Слави незавершеним будівництвом і надала право власності на нього фірмі-правопорушнику.

Підставою для винесення цього рішення була, зокрема, судово-будівельно-технічна та земельно-технічна експертиза, яку робив судовий експерт Марченков Григорій Григорович. Експерт працює у Хмельницькому відділенні Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. 

Результати цієї експертизи описані в судовому рішенні наступним чином:

«Згідно з висновком експерта за результатами проведення судових земельно-технічної та будівельно-технічної експертиз № 2055/16-26 від 08.09.2016 року зроблені такі висновки:

Самочинно збудований об`єкт нерухомого майна (вул. Київська,87, м. Рівне) загальною площею 71,6 кв.м. знаходиться на земельній ділянці площею 830 кв.м. на вул. Київській в м. Рівне (в районі меморіалу Слави), що перебувала у користуванні позивача згідно з договором оренди від 14.04.2008 року.

Архітектурно-планувальні та конструктивні рішення самочинно збудованого об`єкту нерухомого майна (вул. Київська,87, м. Рівне) загальною площею 71,6 кв.м. відповідають нормативним документам».

Водночас жодного об’єкту незавершеного будівництва, який вказаний у висновках експертизи, на вказаній території не існує. У цьому вкотре мали змогу переконатися усі бажаючі, долучивчись до толоки. Також це  підтвердила незалежна експертиза, проведена на замовлення учасників руху «Захистимо Рівне».

А оскільки експерт перебував на місці огляду (Київська, 87) і бачив, що жодного будівництва там немає – висновок судової земельно-технічної і будівельно-технічної експертизи завідомо неправдивий.

Такі дії експерта підпадають під ознаки злочину, передбаченого статтею 384 Кримінального кодексу – завідомо неправдивий висновок експерта в суді.

Такий злочин карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте