Апарат і заступники голови Рівненської облдержадміністрації приховують свої надбавки та премії (оновлено)

Рівненське агентство журналістських розслідувань звернулося до Рівненської облдержадміністрації із запитами стосовно надбавок до зарплат та премій усіх структурних підрозділів.

Більшість відділів та управлінь таки відповіді надали. Однак до премій голови, заступників та працівників апарату – зась. 

Відповіді стосовно премій взагалі від апарату облдержадміністрації не надійшло, хоча від надсилання запиту вже пройшло 23 дні. А перший проігнорований апаратом РОДА запит щодо премій надісланий 17 жовтня, тобто місяць тому. Цим порушили Закон України «Про доступ до публічної інформації».

Коментуючи ж відповідь заступника голови Рівненської облдержадміністрації Андрія Лавренчука стосовно надбавок (дивіться нижче – ред.), медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін зазначив, що ця відповідь протиправна.

А надумані доводи та посилання на статті законів суперечать ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно з якою «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно».

Іншими словами – платники податків мають право знати не лише кого вони наймають на роботу, а й скільки їм платять.

Чи знає про таку протиправну відповідь сам голова Рівненської ОДА Василь Берташ, ми спробували з’ясувати у прес-службі облдержадміністрації.

Керівниця прес-служби Юлія Гуменюк спробувала зв’язатися телефоном із заступником голови РОДА Андрієм Лавренчуком та головою РОДА Василем Берташем. Однак, за її словами, мобільний заступника не відповідає, а мобільний голови поза зоною досяжності (Василь Берташ у Києві).

Тож чи знає сам голова Рівненської облдержадміністрації, як його підлеглі приховують інформацію, ми спробуємо дізнатися в понеділок.

(За інформацією Юлії Гуменюк, яку ми отримали вже після оприлюднення цього матеріалу, Андрій Лавренчук повідомив, що голова його уповноважив відповідати за цю ділянку роботи. Цю відповідь пан Лавренчук підписав сьогодні, коли голова перебував у Києві, тому, очевидно, що Василь Берташ поки що не знає про таку відповідь. Чекатимемо на відповідь голови ОДА в понеділок – ред.)

В зв’язку з наданою протиправною відповіддю та приховуванням від платників податків інформацією, як ці податки витрачаються, Рівненське агентство журналістських розслідувань готуватиме скаргу в прокуратуру та позов до суду.

Актуальність і суспільна важливість отримання інформації про премії і надбавки додатково підкріплюється ще й тим, що, як стало відомо Агентству із однієї з відповідей на запит, начальник інспекції якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції облдержадміністрації у 2010 році Григорій Бенедещук завдяки преміям отримав додатково майже 20 посадових окладів (посадовий оклад – 2482 гривні).

В той час як рядові працівники цієї інспекції отримували премії в середньому по 150-200-400 гривень премії і то не щомісяця.

Нижче подаємо табличку, в якій можна побачити рівень відкритості відділів та управлінь Рівненської облдержадміністрації перед своїми роботодавцями – платниками податків.

Рівненське агентство журналістських розслідувань продовжує вивчати відповіді на запити, надіслані зі структур РОДА і невдовзі оприлюднить інформацію про те, які зарплати, надбавки та премії отримували працівники Рівненської облдержадміністрації у 2009-2011 роках.

Відповідь Рівненської ОДА:

Україна

РІВНЕНСЬКА обласна державна адміністрація 

33000, м. Рівне, майдан Просвіти, 1, тел. (036-2)26-47-88, факс (036-2)26-08-35

14.11.2011  № ЗП-90/01-11

Головному редактору ІА «Рівненське агентство  журналістських розслідувань» Торбічу В. А.

На Ваш запит від 08.11.2011 року щодо доступу до публічної інформації повідомляємо про наступне.

Згідно із ст. 32 Конституції України та статтею 11 Закону України «Про інформацію» ніхто не може зазнавати втручання в його особисте життя. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Одним із основних принципів інформаційних відносин, визначених статтею 2 Закону України «Про інформацію», є захищеність особи від втручання в її особисте життя, і реалізація права на інформацію не повинна порушувати права, свободи і законні інтереси інших громадян.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про оплату праці» відомості про оплату праці працівників надаються органами чи особами лише у випадках, передбачених законодавством, або за згодою чи на вимогу працівника.

Згідно із статтею 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації» кожна особа має право на ознайомлення з інформацією про інших осіб лише за рішенням суду, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів. Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб.

Статтею 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» до інформації з обмеженим доступом не віднесено лише декларації про доходи осіб та членів їх сімей, які обіймають посаду державного службовця, службовця органу місцевого самоврядування першої або другої категорії посад, претендують на зайняття чи займають виборну посаду в органах влади.

Розмір щомісячних надбавок, премій тощо працівників апарату Рівненської обласної державної адміністрації встановлені згідно із Законом України «Про державну службу», постановами Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 286 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівникам апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», від 04.10.1995 року № 783 «Про надбавки до посадових окладів за особливий характер роботи та інтенсивність праці», від 30.06.2005 року № 512 «Про оплату праці керівників Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, обласних, Київської та Севастопольської міських рад».

Вказані виплати з оплати праці визначаються з урахуванням вислуги років кожного конкретного працівника, рангу державного службовця, виконання обов’язків за тимчасово відсутніх працівників, особистого вкладу у загальні результати роботи, використання в роботі іноземної мови, науковий ступінь та інших, тобто обставин, які безпосередньо пов´язані з кожним конкретним працівником.

Розпорядження бюджетними коштами здійснюється відповідно до основного планового фінансового документу установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження загальною сумою щодо отримання та здійснення платежів і не передбачає відображення зобов’язань по кожній особі окремо.

Зважаючи на наведене вище, підстав для надання інформації щодо голови, заступників, усіх працівників апарату Рівненської облдержадміністрації станом на листопад 2011 року – переліку надбавок відповідно до посади, використання мов, стажу, наукового ступеня тощо, не вбачається.

Відповідно до статті 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» повідомляємо, що рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або до суду.

Заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації А. Лавренчук  

Таблиця відповідей на запити щодо премій структурних підрозділів Рівненської РОДА

Апарат Рівненської ОДА Відмовили у наданні
Головне управління економіки та інвестиційної політики (Тимошенко Ігор Олександрович), 69-52-30, 69-53-93 Відмовили у наданні повної інформації
Головне фінансове управління (Кушнер Людмила Володимирівна) 22-70-22 Не відповіли жодного разу (Віра Андрейко, відповідальна за доступ до інформації у цьому відділі, сказала по телефону, що відповідь вони надіслали в канцелярію РОДА, але в передбачений законом строк й до цього часу відповідь Агентство не отримало)
Головне управління агропромислового розвитку (Слободянюк Олександр Іванович) 22-30-70 Надали повністю
Головне управління праці та соціального захисту населення
Тел. 22-12-15 Підкидач Ольга Володимирівна
Надали повністю
Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел. 69-51-70, 22-22-34 Сергієнко Олександр Олександрович
Надали повністю
Головне управління з питань внутрішньої політики та інформації
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел. 69-52-36, 69-51-60 Глодя Катерина Володимирівна
Надали повністю
Головне управління житлово-комунального господарства
(33027, м. Рівне, вул. Білякова, 4а) Тел. 28-76-96, 28-88-68 Пшеюк Володимир Леонідович
Інформація неповна, без розбивки за штатними одиницями
Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
(33023, м. Рівне, вул. Грабник, 2) Тел. 22-23-83, 22-70-84 Симонюк Віктор Андрійович
Надали повністю
Головне управління з питань будівництва та архітектури
(33013, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел. 22-32-47, 22-15-05 Сідлецький Юрій Юліанович
Надали повністю
Управління освіти і науки
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 2) Тел. 22-32-93, 22-60-52 Вєтров Іван Васильович
Надали повністю
Управління культури і туризму
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел. 69-52-37 Мельник Ярослав Миколайович
Інформація неповна: без розбивки за місяцями
Управління охорони здоров´я
(33028, м. Рівне, вул. 16 Липня, 38) Тел. 22-50-34 Бойко Віталій Ярославович
Надали повністю
Відділ міжнародного співробітництва та європейської інтеграції
(33000, м. Рівне, вул. С Петлюри, 35) Тел. 22-22-94, 22-25-04 Муран Олександр Григорович
Відмовили у наданні повної інформації
Відділ у справах сім’ї та молоді
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел. 69-51-35, 22-15-09 Волинець Михайло Степанович
Надали повністю
Відділ з питань фізичної культури та спорту
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел.69-52-85 Гуділін Володимир Миколайович
Надали повністю
Державний архів області
(33014, м. Рівне, вул. С. Бандери, 26а, корпус 1) (33028, м. Рівне, вул. Кавказька, 8, корпус 2) Тел. 69-53-49, 23-42-61 Григорук Микола Іванович
Надали повністю
Інспекція якості та формування ресурсів сільськогосподарської продукції
(33028, м. Рівне, вул. Словацького, 1) Тел. 22-41-75 Рудницький Віктор Анатолійович
Надали повністю
Служба у справах дітей
(33028, м. Рівне, майдан Просвіти, 1) Тел. 69-51-99 Марчук Віктор Кирилович
Надали повністю
Інспекція державного технічного нагляду
(33028, м. Рівне, С.Петлюри,14) Тел. 22-25-66 Самсонюк Володимир Андрійович
Надали повністю

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ ДИВІТЬСЯ ТУТ: Василь Берташ та його заступники пообіцяли відкрити інформацію про надбавки до своєї зарплати 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)