Редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань подав позов на Рівненську облдержадміністрацію через приховування інформації

Джерело
«Четверта влада»

Рівненська обласна державна адміністрація приховує розмір премій і їх отримувачів. Із чотирьох структурних підрозділів та апарату Рівненської ОДА Агентству або відмовили або не надали запитувану інформацію.

Частина 5 статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» гарантує, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.

Але в адміністрації вважають по іншому, посилаючись на статтю 10 Закону України «Про доступ до публічної інформації», згідно з якою кожна особа має право на ознайомлення з інформацією про інших осіб лише за рішенням суду, якщо це необхідно для реалізації та захисту прав та законних інтересів.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані вживати заходів щодо унеможливлення несанкціонованого доступу до неї інших осіб.

Таким чином, на думку Рівненської ОДА та кількох її структурних підрозділів, рівняни не мають право знати кому, скільки і за що вони платять зі своїх податків.

Редактор Агентства вважає, що відповідачі вчинили протиправні дії, що:

  • порушують вимоги ч. 2 ст. 19 Конституції України – щодо дій посадових осіб та органів місцевого самоврядування виключно в межах, в спосіб та на підставах передбачених Конституцією та Законами України;
  • порушують вимоги ч. 2 ст. 34 Конституції України щодо права на отримання інформації, оскільки вигадане ними обмеження в доступі не ґрунтується на законі;
  • порушують норми, що регулюють правовідносини щодо доступу до публічної інформації, інформації органів місцевого самоврядування – ст.ст. 1, 3, 4, 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації»;
  • та порушують гарантоване ст.ст. 2, 3, 5, 7 Закону України «Про інформацію» – право на отримання відкритої за режимом доступу інформації, необхідної, в т.ч., для реалізації своїх завдань та функцій.

Нагадаємо, що це вже третій позов Рівненського агентства журналістських розслідувань за результатами інформаційних запитів у 2011 році.

Перший позов стосувався відмови чиновників Луцької міської ради надати інформацію про черги на житло.

Цей позов вже кілька місяців не розглядає Рівненськиq міськиq суд, як сказали в канцелярії суду «бо в судді багато справ».

Луцька міська прокуратура спрацювала краще і оперативніше і зобов’язала міську владу притягнути чиновників до відповідальності за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Другий позов стосується приховування інформації комунальною газетою Рівненської облради «Вісті Рівненщини».

Наразі справа перебуває в Житомирському апеляційному адміністративному суді. В першій інстанції – Рівненському окружному адміністративному суді частину запитуваної інформації на вимогу суду газета надала. Однак суддя виніс ухвалу про закриття провадження у справі, оскільки на його думку, розгляд цієї справи віднесено до юрисдикції місцевого загального суду.

Водночас суддя визнав, що оскільки Рівненська обласна рада є суб’єктом владних повноважень, то інформація про використання коштів місцевого бюджету є публічною інформацією, не надання якої оскаржується в порядку передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.

Судове слухання по справі проти Рівненської облдержадміністрації та двох її відділів ще не призначене. Разом з тим, більшість структурних підрозділів надали запитувану інформацію про премії, яку невдовзі, після опрацювання, «Четверта влада» оприлюднить.

Юридичну підтримку Агентству надає Інститут розвитку регіональної преси.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Які зарплати і надбавки у голови та заступників Рівненської облдержадміністрації. Хто найбільш таємничий

Зарплати і штатний розпис виконавчого апарату Рівненської обласної ради на 2011 рік

Зарплати і штатний розпис апарату Рівненської облдержадімістрації на 2011 рік

Редактор Рівненського агентства журналістських розслідувань подав позов на комунальну газету обласної ради за приховування інформації

Луцька прокуратура зобов’язала міську владу притягнути чиновників до відповідальності за порушення Закону України «Про доступ до публічної інформації»

Суд змусив рівненських чиновників надати інформацію журналісту

Тільки після судового позову рівненська міліція надала потрібний журналісту документ

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Profile picture for user golovred

Володимир Торбіч

25 листопада 2021 в 00:14
0
Коментарі із старого сайту